Eski vekillerimiz yeniden sahnede!

2019’da yapılacak genel seçimlerine bir hayli zaman olmasına rağmen siyasi arenamız bir hayli hareketlendi.  Sadece mevcut vekillerimizi değil, eski milletvekillerimizi de bizler alanda görmeye başladık. Zülfü Demirbağ’ın ardından,   Sermin Balık’da yeniden partililerin nabzını tutarak halkla kucaklaşmaya başladı.

Eski vekillerimiz yeniden sahnede! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN/ÖZEL

2019 yılında gerçekleşecek genel seçimlerine aylarca zaman olmasına rağmen siyasi arenamız bir hayli hareketlendi. Birçok parti cumhur ittifakı için kolları sıvayıp, farklı ittifaklar gerçekleştirip ve farklı ittifaklar peşinde koşarken milletvekilliği yarışına dahil olmak isteyenlerde yeniden boy göstermeye başladı.

“ESKİ VEKİLLER BURADA YA MEVCUTLAR?”

Bundan birkaç ay önce sık sık görmeye alıştığımız AK Parti 22. ve 24. Dönem Elazığ Milletvekilimiz Zülfü Demirbağ’ın son günlerde bu temposu biraz düşse de 24. Dönem Elazığ Milletvekillerimizden Sermin Balık’ın bu manada performansını bir hayli arttı. Hatta eski vekilleri karşılarında bu denli sık görmeye alışkın olmayan vatandaşlarımız, eski vekiller bizlerle bu denli iç içeyken mevcut vekillerimiz acaba neredeler? Diye düşünmeden edemediklerini aktarıyorlar. 

ESKİ VE YENİ TÜM VEKİLLERİMİZ VİTES ARTTIRDI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililerine hemen hemen her platformda halkla iç içe olmalarını öneriyor. Partililerin birçoğu bu kurala riayet edecek gayrette olsalar da halk siyasilerden çok daha fazla alâka beklediğini birçok platformda dillendiriyor. 2019 seçimlerinden önce siyasilerimizin halkla ilişkilerimizi nasıl buluyorsunuz? Dediğimiz anda bile vatandaşların çoğu siyasetçiye bu manada iyi dese bile hemen siyasilerin daha iyi olması adına siyasilerin yapması gerekenlerini sıralıyorlar. Yani insanımız siyasilerle yüz yüze iletişim kurmayı onların mesajlarına medya aracılığı ile öğrenmekten çok daha fazla önemsemekteler. Ve birçoğu sadece seçim dönemi gelip soran siyasileri asla sandıkta hatırlamayacaklarını ifade etmekteler. Tüm bunlara rağmen seçim atmosferine girilir girilmez siyasi arenamız bir hayli hareketleniyor. Son günlerde İlimiz ölçeğinde de buna rastlıyoruz.  Sadece mevcut vekillerimizi değil, eski vekillerimizde bir hayli aktif hareket etmekteler.

“SERMİN BALIK, YENİDEN MİLLETVEKİLLİĞİ Mİ İSTİYOR?”

24. Dönem Eski Milletvekili Sermin Balık, Kovancılar İlçesinde bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Eski Vekile İlçedeki programlarında Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar’da eşlik etti. Sermin Balık’ın tek uğradığı ilçe Kovancılar’da olmadı. Ayrıca Sermin Balık, Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak’ı da makamında ziyaret etti.  Sermin Balık’ın ilçedeki bu ummalı ziyaretleri, Sermin Balık yeniden milletvekilliğine aday mı olacak diye düşündürdü.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet