“Hükümet, ABD’yi alkışlıyor!”

Vatan Partisi Elazığ İl Başkanı Hatice Koyun, “ABD, İngiltere ve Fransa’nın komşumuz Suriye’ye yaptığı bu saldırıyı nefretle kınıyoruz” diyerek hükümetin ABD’yi alkışladığını iddia ederek, hükümete yüklendi.

“Hükümet, ABD’yi alkışlıyor!” Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

Vatan Partisi Elazığ İl Başkanı Hatice Koyun, ABD’nin Suriye’ye düzenlediği operasyonu kınayarak bu konu üzerine bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Hatice Koyun, “Bölgede kaybeden Amerika emperyalizmi bir kez daha kimyasal yalanına sarıldı. Irak’ta kimyasal bahanesi ile bir buçuk milyon kardeşimizi katlettiler. 600 bin kadınımıza tecavüz ettiler. Daha sonra ise kimyasal yok dediler. Bugün aynı senaryo tekrar uygulamaya konuldu” dedi.

“HÜKÜMET,  DÜŞMANIN EMELLERİNE HİZMET EDİYOR!”

ABD’nin Suriye’ye Miraç Kandilinde girdiğini hatırlatan Başkan Hatice Koyun, “ Ülkeyi yönetenler ne yaptı? Amerikan füzelerini alkışladırlar. Emperyalizme karşı mücadele edeceklerine bu saldırıya alkış tuttular. Rusya, İran ve Irak ile oluşturduğumuz dost ittifakına zarar verdiler. Artık bu ülkeler bu dost ittifakına nasıl güvenecek? Türkiye Amerikan füze saldırısına arka çıkarak, Amerika’nın desteklediği  15 Temmuz FETÖ darbesine karşı verilen mücadeleye zarar veriyor.  Terörden arındırdığımız Afrin’i de zafiyete uğratıyor. Dost ülkelerin güvenini sarsarken, düşmanlarımızın emellerine ise hizmet ediyor” dedi.

“HÜKÜMET, MİLLİ TAVIR ALMALI!”

Konuşmasının sonunda da hükümeti eleştirmeye devam eden Hatice Koyun, “Büyük Türk milleti bölge ve ülke çıkarlarını değil de Amerikan’ın bölgedeki çıkarlarına hizmet eden bu hükümeti sırtından atacaktır. Hükümeti uyarıyoruz. Milli tavır alın ve Türk ordusunun başarılarına gölge düşürmeyiniz. Bölge ülkelerinin bağımsızlığını ve de ülkelerin bütünlüğünü hiçbir kuvvet bozamayacaktır. Bölgedeki ülkelerin kardeşliğini ve ittifakını da kimse engelleyemeyecektir” diyerek sözlerini noktaladı. Ardından Cumhurbaşkanı adayları Doğu Perinçek’İn tanıtım broşürlerini dağıtmayı da ihmal etmedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet