Esentepeliler, madde bağımlılığına çözüm için CHP’den destek istedi

CHP Elazığ İl Örgütü Esentepe Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek mahallelilerin yaşadığı sorunları dinledi. Mahalle sakinleri mahallelerinde ciddi bir artış gösteren alkol ve uyuşturucu madde bağımlığı sorunun çözümü için CHP’lilerden destek istediler.

Esentepeliler, madde bağımlılığına çözüm için CHP’den destek istedi Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

CHP Elazığ İl Başkanlığı tarafından Esentepe Mahallesi’nde organize edilen mahalle toplantısında Esentepe sakinleri yaşamış oldukları sorunları dile getirdiler. Mahalleliler CHP’li heyetten uyuşturucu ve madde bağımlılığı sorununa eğilmesini istedi. CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan il örgütü olarak bütün mahallelerle buluşacaklarını ifade ederek programın startını Esentepe Mahallesi’nden verdiklerini belirtti. Kaplan, Esentepe Mahallesi’nde artış gösteren uyuşturucu madde bağımlılığında suçun devlet politikalarında ve ailelerde olduğunu iddia etti.

KAPLAN: ELAZIĞ BELEDİYESİ GÖZ BOYUYOR!

Başkan Kaplan, “ Elazığ Belediyesi;  Esentepe Mahallesi’nin sorunlarının çözümü için çaba sarf etmedi. Göz boyamak amacıyla yaptığı küçük rötuşlarla bizi oyalamaya çalışıyor. Bunların bu göz boyama çalışmalarına ve tatlı dillerine kanmayın. Bunların amacı birkaç kişiye sağladıkları imtiyazlarla bütün halkı peşlerinden sürüklemektir. Bunlar CHP özelinde farklı siyasi düşünceye sahip insanları yok etmeye çalışıyorlar. Yaşamış olduğunuz sorunları bizlere iletirseniz, bizler bu sorunları ilgili kurumlara ileterek sorunlarınızın çözümü noktasında takipçi olacağız” dedi.

“SUÇ GENÇLERİMİZİN DEĞİL!”

Kötü bağımlılıkların pençesinde olan gençlerin suçlu olmadığını belirten Kaplan, “Gençlerimizi uyuşturucu batağına sürüklemek için yanlış politikalar uygulanıyor. Suç gençlerimizde değil. Suç öncelikle devletimizin yapısındadır. Daha sonra ise suç ailelerimizdedir. Aileler çocuklarına bağırmadan ve kırmadan onları anlayarak takipçisi olmalıdırlar” dedi.

“TEMİZ BİR TOPLUM İDEALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Kaplan’ın sözlerinin ardından değerlendirmelerde bulunan CHP Esentepe Mahallesi Sorumlusu Songül Bingöl ise, “ Bu toplantımız mahallemizdeki uyuşturucu bağımlısı gençlere yönelik bir toplantıdır. Mahallemizde uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımında artış yaşanmaktadır. Bu noktada fikir alış verişinde bulunmak için sizinle bir araya gelmek istedik. Öncelikle bu maddelerin nasıl temin edildiği öğrenilerek güvenlik birimleri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Madde bağımlısı kişilerin tedavi edilmesi için sağlık imkânlarına erişiminin sağlanması gerekiyor. Temiz bir toplum idealimiz gerçekleştireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet