Elazığ'da bir ilk

Elazığ'da ilk kez Okullar Arası Muay Thai Turnuvası düzenlenecek. Yarın 35'e yakın okuldan 60 sporcu derece için mücadele edecek. Derece elde eden sporcular, Mersin'de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'nda ilimizi temsil edecek.

Elazığ'da bir ilk Spor

İbrahim KARAKULAK

 

 

 

Elazığ'da okul sporları bütün hızıyla devam ediyor… Bu kapsamda son yıllarda ilimizde gelişim gösteren Muay Thai branşını kapsayan bir organizasyon gerçekleştirilecek. İlk kez ilimizde 35'e yakın okuldan 60 sporcunun katıldığı küçükler, yıldızlar ve gençler Muay Thai Turnuvasında sporcular ringe çıkacak.

DERECEYE GİRENLER MERSİN'DE İLİMİZİ TEMSİL EDECEK

Organizasyon yarın saat 11:00'de Yakup kılıç Spor Salonu'nda başlayacak. Turnuvada derece elde eden sporcular, 22 ile 28 Mayıs tarihleri arasında Mersin'de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'na katılacak ve Elazığ'ı temsil edecek.

“ELAZIĞ'DA MUAY THAİ BÜYÜK KİTLELERE YAYILMAYA DEVAM EDİYOR”

Organizasyonla ilgili bilgiler veren Muay Thai İl Temsilcisi İlhami Koçgündüz; “Elazığ'da Muay Thai büyük kitlelere yayılmaya devam ediyor. Pazartesi günü ilimizde ilk kez düzenlenecek olan okullar arası Muay Thai turnuvası da bunun bir göstergesi. Organizasyona 35'e yakın okuldan 60'tan fazla sporcumuz katılacak. Baskil, Keban ve Kovancılar gibi ilçelerimizden de sporcular katılacak bu turnuvaya. Bu branşımızı ilçelerimize yaymaya devam ediyoruz. Giderek de sporcu potansiyelimizi arttırıyoruz. Lisanslı sporcularımız da artıyor. Elazığ'da düzenlenecek bu organizasyon da bir ilk olacak. Bu turnuvayı izlemek isteyen vatandaşlarımız saat 11:00'den itibaren Yakup Kılıç Spor Salonu'na gelebilirler.”diye konuştu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet