Avcıl’dan vatandaşa ‘fırsatı olan ev alsın’ tavsiyesi

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, inşaat sektöründeki canlılığın devam edeceğini, canlılığın durma noktasına gelmesi durumunda bile ev fiyatlarının düşmeyeceğini belirterek, vatandaşa ev alma tavsiyesinde bulundu.

Avcıl’dan vatandaşa ‘fırsatı olan ev alsın’ tavsiyesi Güncel

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, yazılı bir açıklama yaparak hem kentsel dönüşümü hem de inşaat sektörünü değerlendirdi. Açıklamasında ilk olarak kentsel dönüşüm konusunda değinen Avcıl, kentsel dönüşüm için acilen planlamaya ihtiyaç olduğunu belirterek, aksi takdirde kentin beton yığını haline geleceğini söyledi. Kentsel dönüşümün hızlanmasının Bakanlığın ve belediyelerin planlarına bağlı olduğunu vurgulayan Avcıl yetkililere “Kentlerimiz can ve mal güvenliği açısından elverişli hale getirilsin ”çağrısında bulundu.

“FIRSATI OLAN EV ALSIN!”

Açıklamanın devamında inşaat sektörünün durumunu değerlendiren Avcıl, inşaat sektörünün hiçbir zaman durmayacağını, konut satışlarında durma olsa dahi fiyatların asla geri çekilmeyeceğini dile getirdi. Avcıl açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Konut sektöründe fiyatlar hiçbir zaman geri gelmez belki ara ara durağanlaşan bir dönem olabilir. Müteahhitler yatırımlarını askıya alabilir ama asla fiyatta bir oynama olamaz. Çünkü maliyetler sürekli değişkenlik gösterir siz hiçbir memurun maaşının geri çekildiğini gördünüz mü? Gayrimenkul durduğu yerde bile değer kazanır.”  (Bülten)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet