Erdem’den ittifak açıklaması

CHP Elazığ İl Teşkilatı gerçekleştirmiş oldukları kongre sonrası İYİ Parti Elazığ İl Teşkilatı’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette açıklamalarda bulunan İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Vahap Erdem, genel başkanlar nezdinde görüşme yapıldığını, olası bir ittifakı da canı gönülden istediklerini söyledi.

Erdem’den ittifak açıklaması Siyaset

CHP Elazığ İl Teşkilatı İYİ Parti Elazığ İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada değerlendirmelerde bulunan CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, İYİ Parti Elazığ İl Teşkilatı’nı gerçekleştirdikleri kongre sonrasında hayırlı olsun temennisinde bulunmak üzere ziyaret ettiklerini belirtti. Kaplan göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Vahap Erdem ve İYİ Parti’lilere teşekkür etti. Ziyaret ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Vahap Erdem ise “Ülkemiz çok ciddi bir buhrandan geçmektedir.  Ülkemiz Dünya’da birçok ülkede yaşanan sıkıntılardan daha fazlasını yaşıyor.  Ekonomimizin geldiği nokta içler acısı bir haldedir. Bugün Euro 5.02’yi, Dolar 4.02’yi, altının gramı 180 liranın üstünü görmüştür. Cari açığımız hızla artmakta ve bir çözüm üretilememektedir. Parlamenter sistemden ve erkler ayrılığından yana olan partiler omuz omuza mücadele vermektedir.  Referandum sürecinde CHP ve partimiz parlamenter sistemden yana tavrını ortaya koymuş ve referandumda hayır demiştir. Önümüzde bir yerel ve genel seçim süreci bulunmaktadır. Bu seçimler köprüden önce son çıkıştır. Aziz milletimiz ya parlamenter sistemden yana olacak ya da tek adam rejimine onay verecektir.  Bu durumda belki de bir daha seçimlerin bile yapılamadığı bir döneme girilecektir. Biz İYİ Parti olarak güçlendirilmiş parlamenter sistemden yana olduğumuzu, iktidara geldikten bir yıl sonra güçlendirilmiş parlamenter sistemi geri getireceğimizin sözünü veriyoruz. Seçimlerde bütün vatanseverlere ellerini vicdanlarına koyarak siyasi parti ayrımı yapmadan ülkenin geleceğini oylayacaklarını hatırlatmak istiyorum.”dedi.

“BİRLİKTELİK OLUŞMASINI CANI GÖNÜLDEN İSTİYORUZ”

Kamuoyunun gündemini uzun bir süredir meşgul eden CHP İYİ Parti ittifakına da değinen Erdem, “Bugün itibariyle parti genel merkezimizde nezaket ziyareti kapsamında Genel Başkanımızla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir görüşme yaptı. Genel başkanlar nezdinde yapılan bu görüşmeden sonra ilgi kurulların yapacağı değerlendirme sonrasında bir basın açıklaması yapılacaktır. İlkeler üzerinden ittifak yapılması daha önce kararlaştırılmıştı. Bu ilkeler demokrasiye, insan haklarına sahip çıkılması, erkler ayrılığının tahsis edilmesidir.  Bu nedenle ittifakların yasal zeminde olmasına gerek yok. Sandık ittifakları da kurulabilir ki bence kurulması da gerekiyor. Ülkenin geldiği nokta göz önünde bulundurularak herkesin siyasi görüşünü bir tarafa bırakarak, ülkenin menfaati için bir araya gelerek birlikte hareket etmek zorundadır. Hem yerel hem de genel seçimlerde İYİ parti ve CHP’nin savunduğu ilkeler ortak olduğu için bir birliktelik oluşmasını canı gönülden istiyoruz. Tek bir adamın yönetimindeki ülkelerden demokrasiden söz edilemez. Şuanda verdiğimiz mücadele ortak olduğu için ortak hareket etmemizden daha doğal bir şey olamaz. İktidar kendisinden olanı milli ve yerli kendisinden olmayanı hain ilan etmektedir. Bu kirlenmiş siyaset dili herkesi rahatsız ediyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu’nun tıkanan siyaseti açmak için ortaya koyduğu çaba ve demokrasi çağrısı bizce çok önemlidir. Cumhuriyetimizin kazanımlarını canımız pahasına dahi savunacağımızı ifade etmek istiyorum.” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet