“Para çok şey ama her şey değil”

Teknik Direktör Hüseyin Kalpar bordo-beyazlı camiaya veda etti. Görevde olduğu süreyi değerlendiren deneyimli çalıştırıcı ayrıca; “Para çok şey ama her şey değil. Parasız çok şeyler yaşadık. Paranı pulunu en sonunda zaten alıyorsun. Parayı da ön planda tutmak doğru değil. Ben de, bütün futbolcular da en sonunda paramızı alıyoruz.” dedi. Öte yandan Kalpar; “Bu takım Elazığ’ın ve Elazığ halkı sahiplenmeli.” İfadelerinde bulundu.

“Para çok şey ama her şey değil” Spor

İbrahim KARAKULAK

 

Teknik Direktör Hüseyin Kalpar dün Tetiş Yapı Elazığspor’dan resmen ayrıldı. Deneyimli çalıştırıcı düzenlediği basın toplantısında veda konuşması yaptı. Kalpar, basın mensuplarıyla helalleşerek, açıklamalarda bulundu.

BASIN MENSUPLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Göreve başladığında ödenmeyen prim borcunun olduğunu dile getiren Kalpar, talihsiz bir başlangıç yaptıklarını ifade ederek; “Burada başlarken sizlerle güzel bir başlangıç içinde olduğumuz için giderken de güzel şekilde vedalaşmak istedim. Hepinize teşekkür etmek istiyorum. Her zaman dört dörtlük olmuyor. Her zaman her maçı kazanamıyorsunuz. Olumlu, olumsuz eleştiriler oluyor. Olumsuz eleştirilerden de ders çıkarmaya çalışıyoruz. Doğrusu budur. Ekibimle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Çok başarılı olma adına çalışmalarımızı sürdürdük. Her şey istediğimiz şekilde olmuyor. Manisaspor maçıyla başladık. Yeni başlayan bir teknik direktör olarak çok daha heyecanı yüksek başlanır ama ben talihsiz şekilde başladım. Bunu şikayet amacıyla söylemiyorum. Benden önce ödenmesi gereken paralardan, borçlardan dolayı talihsiz başladığımı söyledim. Bunu şikâyet olarak söylemiyorum. Benden önce ödenmesi gereken bir prim. Talihsiz bir başlangıç yaptım. Bunu talihsizlik olarak değerlendiriyorum. Yeni başladığımızda sakat ve cezalı oyuncularımız vardı. Kadro derinliği de yoktu.  Manisaspor maçından sonra da maçlarımız oldu. Takımı tanımaya çalıştım. Kadromu tanımaya çalıştım. Eksiklikler hissettik. Alınması gereken puanları sonuna kadar daha fazla nasıl alabiliriz diye çalışmalarımız oldu. Şanssız şekilde Boluspor ve Erzurumspor maçını kaybettik. Adana Demirspor maçını, kazanacağımız maçı berabere bitirdik. İstanbul maçını kazandık. Bu bizim için moral oldu.”dedi.

İKİNCİ YARIYI DEĞERLENDİRDİ

 2. yarıya moralli başladık. Bu takım için 2. yarıda çok daha başarılı olması adına neler yapabiliriz diye yönetimle değerlendirmelerde bulunduk. Başkan ve yönetim kuruluna da teşekkür ederim. Fikir ayrılığımız olmadı ve onlar da çok iyi niyetli bir şekilde çalışma içeresinde oldular ama onların alışmadığı, istedikleri şeyin gerçekleştirmediklerini düşünerek kampa yeni oyuncuları alamadık. Bu da takım ve derinlik açısından bize faydalı olmadı. Dolayısıyla ikinci yarıya Altınordu ile başladık. Talihsiz bir mağlubiyet aldık. İlk 20 dakikadan sonraki dakikalar çok iyi geçti. Kadromuza yeni oyuncu katamadığımız için, Tatos gibi önemli bir oyuncunun sakatlanması ve maçın başında oyundan çıkması durumu oldu.  Daha sonra Eskişehir maçımız oldu. Benden çok daha iyi bunları bildiğiniz için ben de gerçek şekilde paylaşıyorum. 4 maç kazanan 3 maç berabere kalan takım olduk. Yeni gelen oyuncuları takımımıza kazandırmak adına çalışmalar yaptık. Diğer transfer oyunculara kamp yapmadığı için bunları fiziksel ve bireysel şekilde takımımıza kazandırdık. Hazır olan bir tek Murat’tı. Diğer oyuncular kamp yapmadan geldi ve bunları hazırlama adına bize iş düştü. Fizik çalışması adına esktra çalışmalar yaptık. Tabi burada daha fazla puanlar alabilirdik. Balıkesir maçında kazandığımız penaltıyı gole çevirebilirdik.  Olmadı. Sadece bu gün için değil her zaman olmayabiliyor.” derken bu konuda Şampiyonlar Ligi’ndeki Roma ve Barcelona maçından örnek verdi.

“SIKINTILAR YAŞADIK VE DIŞARIYA YANSITMADIK”

Sıkıntılı günler geçirdiklerini ve bu sıkıntıları hiçbir zaman dışarıya yansıtmadıklarını dile getiren Hüseyin Kalpar; “İnanıyorum ki en az benim kadar sizler de Elazığspor’un başarılı olmasını istiyorsunuz. Sıkıntılı günler geçirdik ve bunu hiçbir zaman dışarıya yansıtmadık. Bu sıkıntıları içimizde çözmeye çalıştık. Bu arada yine net söylüyorum inandığım için. Gerçekten bu sıkıntıları azaltmak için başkanın ve yönetim kurulunun bu sıkıntıyı gidermek adına büyük çalışmalar içeresinde olduğunu biliyorum. Bu çalışmalardan ötürü kendilerine çok teşekkür ediyorum ama zaman zaman olmaya biliyor. Ekonomik sıkıntılarda yaşadık. Samsun maçı en kötü maçımızdı. Gazişehir mücadelesi de benim adıma çok özel bir maçtı. Sıkıntılar ile dolu bir maça gittik. Gazişehir’de kazanmak istiyorduk. Kazanabilecek çok şey yaptık. Bu bizim dezavantajdı. Mağlup olduk. Bu iki maç play off adına çok önemliydi.  Çok önemli olan maçları kaybetmeden geçirmiş olsaydık çok avantajlı olabilirdik.”diye konuştu.

HÜSEYİN KALPAR, TY ELAZIĞSPOR’UN PLAY-OFF ŞANSINI DA YORUMLADI

 Kaybettik ve avantajımız azaldı. Gaziantep ve Manisa maçı vardı. Bolu maçına da play-off oynarız diye baktık. Orada da kazanamayanınca play-off şansımız ister istemez azaldı. Ayrıca hiç şans yoktur demek doğru değil. Altınordu’nun 49, Elazığspor’un 44 puanı var. Elazığspor geriye kalan maçları kazanırsa play-off’da olabilir. Buna inanıyorum. Çok fazla şansı yok ve rakiplerinin elinde bun durum. Daha önce ki pozisyonlar Elazığspor’un elindeydi. Aradaki puan farkı yok olacak. İnşallah o iki maç ile en iyi sonuç ile Elazığspor kazanarak devam eder.” ifadelerinde bulundu.

“BOLU MAÇINDAN SONRA BENİM BURADA KALMAMIN DOĞRU OLMADIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”

Alınan 2-0’lık Boluspor mağlubiyetinin ardından görevde kalmasının doğru olmadığıı düşündüşünü de aktaran deneyimli çalıştırıcı; “Buradaki sıkıntılar belli. Buradaki sıkıntıları bahane ederek de yaşamak doğru değil. İşimi bahanesiz en iyi şekilde sürdürmeye çalıştık. Bolu maçından sonra benim burada kalmamın doğru olmadığımı düşünüyorum.  Yönetime ve başkana teşekkür ediyorum. İyi niyetle ve düzgün şekilde çalışıyorlar. Bundan dolayı da ben ayrıca çok teşekkür ediyorum. Ahmet Ballıca’ya ve dostlara da teşekkür ediyorum. Burada tanıdığım dostlara da burada teşekkür ediyorum. Bu teşekkürü şahsım ve ekibim adına ediyorum. Başarı ve başarısızlık görecelidir. Önemli olan bulmuş olduğun başarıyı daha iyi yukarı taşımaktır. Başarı adına şu anda da çok kötü durumda değiliz. Eskişehir’i, Denizli’yi düşündüğümüzde o kadar büyük bir şehirlerde zor durumlar yaşanıyor. Elazığspor sıkıntılı günler de geçirse zor günler yaşamadı. Samsun ve Gaziantep maçlarında mağlup olmasak daha iyi şeyler olabilirdi. Bizim amacımızda hedefimiz de buydu. Burada iyi dostlar edindim. Bizi sayan, seven herkese teşekkür ediyorum.  Sizleri başlarken burada gördüm. Giderken de buradan kucaklamak istedim. Geçmişten ders almak lazım. Tamamen sizler ile kucaklamak için bir basın toplantısı yaptık. Yönetim kurulu arkadalar onlar cevaplar ise daha iyi olabilir. Sıkıntılardan dolayı zor günler yaşadık. Söylemediğim ya da konuşmadığım hiçbir şey yapmadım.”şeklinde konuştu.

“PARASIZ ÇOK ŞEYLER YAŞADIK”

Boluspor maçından sonra yaptığı açıklamalarda futbolculara sitem ettiği ve bazı oyuncuların oynamak istemediği açıklamasını da yanıtlayan Kalpar, para çok şey ama her şey değil diyerek; “Tom sakat olduğundan dolayı oynamak istemediğini zaten kendisi de söyledi. Fizyoterapisi ve tercümanı yanıma alarak nedir durum diye öğrenmek istedim. Ayağının iyi olmadığı, riske girmek istemediğini söyledi. Böyle bir düşünce içinde olan oyuncuyu nasıl oynatabilirsin? Para çok şey ama her şey değil. Parasız çok şeyler yaşadık. Paranı pulunu en sonda zaten alıyorsun. Parayı da ön planda tutmak doğru değil. Ben de, bütün futbolcular da en sonda parasını alıyor. Ancak zamanlama açısından sıkıntı yaşanıyor. Başkan ve yönetim kuruluları da söylüyor. Bana söylüyorlar birileri bu borcu azaltmış. Nasıl? Birileri kaynak aktarmış ve azalmış. Ne için? Elazığspor Kulübü için. Bu takım Elazığın ve Elazığ halkı bu takımı sahiplenmeli.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet