Şehidimizin adı ölümsüzleştirildi!

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde şehit olan polis memuru Vedat Kılınçarslan'ın adı, Elazığ'da okuduğu okula yani Yazıkonak İlkokuluna verilerek, şehidimizin adı ölümsüzleştirildi.

Şehidimizin adı ölümsüzleştirildi! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

Okuldaki isim değişikliği programına katılım bir hayli yüksekti. Programa Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, Yazıkonak Belde Belediye Başkanı Aydın Ayaz, şehidin yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program  Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programda şehidin oğlu Numan Berkay Kılınçarslan Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ şiirini okuyarak duygusal anlar yaşattı. Şehidin Annesi Saadet Kılınçaslan ise; programda zaman zaman gözyaşlarını tutamayarak fenalık geçirdi.

“BU OKULLARDAN NİCE VEDAT’LAR YETİŞSİN”

Duygusal bir konuşma gerçekleştiren Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz “Burası eskiden ortaokuldu ve bende bu okuldan mezunum. Burada şehit köşemizi oluşturduk. Şehidimiz Vedat Kılınçaslan’ın adını yaşattığımız için çok duyguluyum.  Ayrıca bir diğer Şehidimiz Arif Güneş’in adını da Anadolu Lisesinde yaşatacağız” dedi. Başkan ardından söz alan Vali Çetin Oktay Kaldırım ise sözlerine başta şehidimizin ailesini ve de programa katılan herkesi selamlayarak başladı. Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Bu okullardan nice Vedat kardeşimiz gibi değerlerin yetişmesini istiyorum” dedi.

“ŞEHİTLİK MAKAMINA ULAŞANA NE MUTLU!”

“Ölümü her gün düşünürsek yanlışa düşmeyiz” diyerek sözlerine devam eden Vali Kaldırım, “Her fani ölümü tadacaktır. Biz ölümü yeni bir hayat için bir kapı olarak görüyoruz. Yaşarken vatan ve millete faydalı olmak bilincinde hareket ederek ve de Allah’ın razı olduğu şekilde yaşam sürmeliyiz. İslam tarihi boyunca, herkes şehitlik makamına ulaşmak çabasında koşmuştur. Dolayısı ile o mertebeye ulaşanlara ne mutludur” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİNİ BAŞ TACI YAPMAK ASLİ GÖREVİMİZ”

Vali Kaldırım, “Şehitlerimiz bize sorumluluk yüklemektedirler. Biz kadirşinas bir toplumuz. Şehitlerimiz için millet ve devlet olarak seferber oluyoruz. Şehitlerimizin emanetlerini baş tacı yapıyoruz bu bizim asil görevimiz. Şehitlerimiz bize yüklediği ağır bir sorumluluk var. Bu da hedeflere olan dünyaya barışı ve huzuru götüren bir millet olarak çok çalışmalıyız. Herkes bulunduğu makamın görevin hakkını verecek. İnşallah arzulanan hedeflenen yüzyıllardır devam ettirdiğimiz dünya lideri olan,  dünya insanlığına hizmet götüren bir millet olma sorumluluğunu yerine getirelim. Bu sorumluluğu iyi taşıyıp ecdadımıza layık olalım” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRETMENLERİMİZ KIYMETLİ NESİL YETİŞTİRİYORLAR”

Vali Kaldırım, “Evlatlarımızı iyi yetiştirelim. Toplum olarak çocuklarımızı maneviyatı güçlü ve de dünyevi ilimlerde de iyi donanımlı bireyler şeklinde yetiştirip toplumun hizmetine sunalım.  Bu okullarımızda yetiştirdiğimiz çocuklarım İnşallah vatanına milletine sahip çıkacaktır. Ülkemizde İnşallah huzur ve güven var. Dünyada bu denli kriz varken bile. Zamanı verimli kullanalım, Rabbim çalışanlarla beraberdir. Cumhurbaşkanımız dünde bir programda dünya üzerinde Türkiye’nin dünyaya insanlık götürdüğünü ifade etti.  Kimse kendini küçük görmesin. Bizler başarılı olarak ideallerimize ulaşacağız. Öğretmenlerimiz kıymetli nesiller yetiştiriyorlar. Biraz hüzünlü oldu. Saadet annemize söylüyorum. İnşallah öbür dünyada Allah hepimizi kavuşturur “ diyerek şehitlerin adının nerede yaşayacağına kent olarak birlikte karar verdiklerini aktardı. Ardından; protokol üyeleri hep birlikte okulun açılış kurdelesini kestiler.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet