Milli sporcuya çöp toplama cezası!

Ülkemize Uzak Doğu ve savunma sporları alanında madalyalar kazandıran, şimdi ise Milli Antrenör olarak yeni sporcular yetiştiren Fethi Oruç, Keban Belediyesinde taşeron olarak çalışıyor. Çeşitli müsabakalarda bayrağımızı gönderen çektiren milli sporcunun şimdi ise Belediye tarafından çöp toplama işi ile görevlendirildiği iddia edildi.

Milli sporcuya çöp toplama cezası! Güncel

Haber: Faik Akgün/ÖZEL

Keban’da yaşayan ve Keban Belediyesinde taşeron işçi olarak çalışan milli sporcu Fethi Oruç’un çöp toplamak ile cezalandırıldığı iddia edildi. İddianın sahibi ise Keban’da yaşayan Ayaz Ziya Kaya isimli vatandaş. Ayaz Ziya Kaya, sosyal medya hesabından yayımladığı fotoğraflarda Milli Antrenör Fethi Oruç’un çöp toplarken çekilmiş olan görüntülerine yer vererek ciddi iddialarda bulundu. Kaya, Milli Antrenör Fethi Oruç’un Keban Belediyesinde taşeron olarak çalıştığını, Belediye yönetimi tarafından işinden atmakla tehdit edildiğini ve cezalandırmak için de çöp toplamakla görevlendirdiğini iddia etti.

 “İŞTEN ÇIKARMAYLA TEHDİT ETTİ”

Ayaz Ziya Kaya’nın sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı iddianın içeriğinde, “Fethi Oruç yıllarca uğraştığı uzak doğu ve savunma sporları ile ülkemize sayısız madalya kazandırmış ve defalarca ay-yıldızlı bayrağımızı göklere taşımıştır. Son dönemlerde birçok spor dalında antrenörlük belgeleri alarak sayısız sporcuyu ülkemize kazandırmıştır. Bu günlerde ise kendisi Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı'ya muhalif olması sebebi ile çalıştığı Keban Belediyesi bünyesindeki işinden atılmak ile tehdit edilmiş ve kendisine çöp toplama görevi verilmiştir. Oysaki Fethi Oruç’un tek isteği seçim öncesinde gençlerimiz adına verilen sözlerin yerine getirilmesiydi.”ifadelerine yer verdi.

MİLLİ SPORCU İDDİALARI DOĞRULADI

Fethi Oruç’un sporcularını müsabakalara götürmek için Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı’dan destek istediği için cezalandırıldığını ileri süren Kaya, “Fethi Oruç bu güne kadar ilçemizden ülkemize farklı spor dallarında olmak üzere toplamda 12 milli sporcu yetiştirmiştir. Fethi Hoca’nın tek isteği başarılı sporcularını gerek yurt içi,  gerekse yurt dışı müsabakalarına götürebileceği bir destektir. Belediye Başkanı bırakın bu desteği vermeyi tamamen hocayı öğrencilerinden koparacak bir mücadele içerisine girmiştir. Belediye başkanın bu hatasından dolayı kınıyorum. Belediye başkanının biran önce bu yanlıştan vazgeçmesini ve özür dilemesini umuyorum.” ifadelerini kullandı. Telefonla ulaştığımız Milli Antrenör Fethi Oruç ise açıklama yapmaktan çekindi. Ancak iddiaların gerçek olduğunu belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hilal taş @Menfeat

16 Nisan 2018 10:06

Ya gercekten anlamadığım bir nokta var bunu merak ediyorum sen belediye personeli değil misin ne bekliyorsun yani is iştir ister cop topla ister masa basinda otur ekmek her yerde ekmektir once yediginiz ekmegi helal edin.... Keban belediye başkanı FETHIYE ATLI hanım efendiye şükranlarımızı sunarız allah ondan razı olsun

Hasan yaşar @#yalandolanplanislerguckerihilekarlik

15 Nisan 2018 09:52

Tek dert ney biliyormusunuz? Neden bana kadro vermediniz.Bu baskada birsey yok: 3 yıldır elini kolunu sallayarak belediyeden bedava ucret al bide kalk sen belediye başkanını kotule ve özür dilemesini bekle asıl ozur dileyecek biri varsa oda sizsiniz bir bayan bir hanım efendiyle konusma adabinizi bileceksiniz ve yalan dolan seylerle değil de gerçeklerle yuzleseceksiniz.

Mustafa Fırat @MAAŞ

13 Nisan 2018 11:02

Bu Milli Sporcu hiç bir işe gitmeden 3 yıldır Bank matike giderek maaş almakta hiç bir iş yapmadığı gibi, Kendisi Bir iş adamıdır.Keban Baraj sahilinde kendisine ait yüzme havuzu vardır. Mutlaka belediye başkanı işe gelmesi için zorlamıştır oda bu yalana başvurmuştur

Ahmet kaya @Yalancı bunlar

11 Nisan 2018 21:56

Millet iş bulamaz bunlarda bulmuş beğenmez.kadroda almis birde gösteriş yaparak çöp topluyor. Gelin görün bakalım günlük çöp topluyor mu acaba.ise bile gitmiyor birde utanmadan foto çekip yalan beyanda bulunuyorlar.bunlarin kuyruk acıları var.sirf başkan sözleşme vermedi diye bu tür pislik yalan dolana baş vuruyorlar.insallah bu yorumu yayinlarsiniz...

Kerim Kumasoglu @Yalan

11 Nisan 2018 21:08

Belediyede taşeronda temizlik personeli ve şoför çalışıyor. Tamamen yönlendirmeli bir haber bu. Fethiye ATLİ kadar vicdan merhamet sahibi yönetici yok başımızda taşıyın nankörlük etmeyin.

Haber Scripti: Medya İnternet