Ülkücü camia Yanılmaz’dan özür bekliyor!

Elazığ Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantılarının 5. oturumunda MHP’li Belediye Meclis Üyesi Behçet Susmaz’ın Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a imar konusunu kast ederek, “Vatandaşla oturup pazarlık yapmadın mı?” sözü Mecliste bir anda tansiyonun yükselmesine neden olmuş. Bu sözün ardından Başkan Yanılmaz, “Bir vatandaşla pazarlığa oturan adi ve şerefsizdir. Bunu ispatlamayan da adi ve şerefsizdir” demişti. Tüm bu yaşananların ardından Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Oğuzhan Demir yazılı bir basın açıklaması yaparak, “Cumhur ittifakı ruhunun zarar görmemesi için herkes üzerine düşeni yapmalı ve başkan Yanılmaz, Ülkücü camiadan özür dilemelidir” dedi. Başkan Yanılmaz ise; “MHP’li Meclis üyeleri ile birlikte Elazığ’a hizmet etme gayretindeyiz ve bu gayreti sürdüreceğiz” diyerek adeta zeytin dalı uzattı.

Ülkücü camia Yanılmaz’dan özür bekliyor! Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN/ÖZEL

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Belediye Meclisi en hareketli günlerinden birini yaşamış. MHP’li Belediye Meclis üyelerinin sarf ettiği sözler üzerine, Meclisin tansiyonu birden yükselmiş ve Meclisin Başkanlığını yürüten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da sert bir çıkış yaparak, Mecliste duymaya alışkın olmadığımız sözlerle MHP’lilere yüklenmişti. İmar değişikliği konusunda Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz kürsüde konuşurken, MHP’li Belediye Meclis Üyesi Behçet Susmaz Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a imar konusunu kast ederek, “Vatandaşla oturup pazarlık yapmadın mı? Şuraya şu kadar buraya bu kadar ver demedin mi” dedi.

MECLİSİN SEVİYESİ TARTIŞMALARLA BİR HAYLİ DÜŞTÜ

Bunun üzerine Başkan Yanılmaz, “Bir vatandaşla pazarlığa oturan adi ve şerefsizdir. Bunu ispatlamayan da adi ve şerefsizdir. Utan, utan, utan… Sen devlet nasıl yönetilir biliyor musun? Bunu bileceksin. Kullandığınız cümlelere dikkat edeceksiniz. Bir vatandaşla pazarlığa oturmak, kim?” dedi. Başkan Yanılmaz, MHP’lilere siz bu şehri mahvettiniz diyerek yüklendi.  Ve tenekelerle imarı anlatamazınız.” ifadelerini kullandı. Tartışmaya dahil olan MHP’li Meclis Üyesi Fahri Çınar ise “Bütün Elazığ bunu biliyor” diyerek tansiyonu iyice yükseltti.

“YANILMAZ’IN SAĞDUYULU DAVRANMASINI BEKLEMEKTEYİZ”

Tansiyonu yüksek olan toplantının ardından yazılı bir basın açıklaması yapan MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir, “Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Bey’in bu tavrını aşırı yoğunluğuna, yorgunluğuna, toplantı anındaki gerginliğine vererek ve de iyi niyetle düşünerek Behçet Susmaz Bey’in, diğer meclis üyelerinin ve ülkücü camianın kırgınlığını giderebilmek için üzerine düşeni ivedilikle yapmasını bundan sonraki süreçte ise daha sağduyulu davranmalarını beklemekteyiz. Haklı haksız tartışmasına girmeden her türlü cevap hakkımız saklı kalmak şartıyla Cumhur İttifakı sürecine zarar verecek bu sorunun bir an önce giderilmesi her iki partinin de mensupları ve yöneticileri tarafından uyulması gereken bir mecburiyettir” dedi.

“BU ÜSLUP BAŞKANA YAKIŞMAMIŞTIR”

Elazığ Belediye Meclis toplantısında hiçbir şekilde tasvip etmediğimiz tartışmalar ve karşılıklı polemiklerle alakalı bu açıklamayı yapmak zorunda kaldıklarını aktaran MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir, “İttifak sürecini ilimizde en iyi şekilde hayata geçirebilmek için AK Parti İl Başkanı Sayın  Ramazan Gürgöze Bey ile birlikte Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Bey de ellerinden geleni yapmaya çalışan AK Partili  yetkililerdendir. Bu yaklaşımlarından ötürü de hem Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze Bey’e hem de Belediye başkanı Mücahit Yanılmaz Bey’e partimiz adına teşekkürlerimiz basın yoluyla ve bizzatihi şahıslarına da iletilmiştir. Ancak 6 nisan tarihli belediye meclis toplantısında hoş görüsünden nezaketinden ve partimize karşı sıcak ve müspet yaklaşımından şüphe etmediğimiz Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Bey’in özellikle Belediye Meclis Üyemiz Behçet Susmaz Bey’e ve diğer meclis üyelerimize yönelik üslubu bizleri haddinden fazla üzmüş, rahatsız etmiş, incitmiş ve kırmıştır. Başkan beyden ummadığımız bu siyasi üslup kendilerine de yakışmamıştır” dedi.  

“BAŞKAN ÜZERİNE DÜŞENİ İVEDİLİKLE YAPMALI”

Bu incinmişlik ve kırılmışlığımıza rağmen Yeni Kapı ve Cumhur İttifakı ruhuyla hareket etmeye devam edeceklerini ifade eden Demir, “Bu incinmişlik ve kırılmışlığımıza rağmen Yeni Kapı ve Cumhur İttifakı ruhuyla hareket ederek Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Bey’in bu tavrını aşırı yoğunluğuna, yorgunluğuna, toplantı anındaki gerginliğine vererek ve de iyi niyetle düşünerek Behçet Susmaz Bey’in, diğer meclis üyelerinin ve ülkücü camianın incinmişliğini giderebilmek için üzerine düşeni ivedilikle yapmasını bundan sonraki süreçte ise daha sağduyulu davranmalarını beklemekteyiz. Haklı haksız tartışmasına girmeden her türlü cevap hakkımız saklı kalmak şartıyla Cumhur İttifakı sürecine zarar verecek bu sorunun bir an önce giderilmesi her iki partinin de mensupları ve yöneticileri tarafından uyulması gereken bir mecburiyettir” ifadelerini kullandı.

“İTTİFAKA ZARAR VERMEMEK ADINA ÖLÇÜLÜ HAREKET EDİLMELİ”

Sözlerini sürdüren Demir, “Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri olarak bizler Cumhur İttifakı ruhuna aykırı olabilecek tutum ve davranışlardan uzak durmaya azami ölçüde gayret gösterirken, aynı hassasiyetle davranılmasını AK Partili yöneticilerden de beklemek en tabii hakkımızdır. AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze Bey’in de AK Partili milletvekillerinin de AK Partili Belediye Başkanlarının da ve AK Partili yöneticilerinin de yaşanan ve yaşanabilecek bu tür olumsuz hadiselerle alakalı çözüm ve yaptırım odaklı açıklama yapmalarını beklemekteyiz. Geçmiş de yaşanmış tatsız olayların ve kırıcı açıklamaların 15 Temmuz günü itibariyle başlayan yeni süreçle birlikte geçmişte kalması gerektiği Türk Devletinin Türk Milletinin beka sorunu yaşadığı bu zorlu süreçte Milliyetçi Hareket Partili ve AK Partili yöneticilerin arasındaki bu tür gerginliklerin ittifak düşmanlarını sevindirmekten ve de Cumhur İttifakına zarar vermekten başka bir işe yaramayacağı bilinmeli ve ona göre daha ölçülü hareket edilmelidir” diyerek yapılması gerekenleri aktardı.

“İTTİFAK İÇİN GÖNÜL GÖNÜLE MÜCADELE VERMELİYİZ”

Son olarak liderlerinin bu konuda verdiği mesajı da hatırlatan Demir, “Cumhur Başkanımız ve Cumhur Başkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey ve bilge liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey uyulması gereken kuralları belirlemiş, tartışmalara yanlış anlaşılmalara mahal verecek tutum ve davranışlardan uzak durmak iki partinin mensupları içinde uyulması gereken bir mecburiyet halini almıştır. Sözün özü olarak; Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti mensuplarının İttifak ruhuyla hareket edip devletimizin ve milletimizin içinde bulunduğu bu zorlu sürecin üstesinden gelebilmek için el ele, omuz omuza, gönül gönüle vererek mücadele etmeli Cumhur İttifakına zarar verebilecek her türlü açıklama ve davranışlardan kaçınmalıdır” diyerek açıklamasını tamamladı.

YANILMAZ: MECLİSİMİZ MAALESEF OLMAMASI GEREKEN GERGİNLİKTE GEÇTİ!

MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir’in bu açıklamasının ardından şu an Ankara’da olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile telefonla görüşerek yaşanan bu gelişmelerin cumhur ittifakına zarar verip vermeyeceğini sorduk. Bunun üzerine gazetemize özel bir açıklamada bulunan başkan Yanılmaz, “Henüz MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir’in basın açıklamasını okuyamadım. Ankara’da bir toplantıdayım. Meclisimiz maalesef olmaması gereken bir gerginlikte geçti” dedi.

“HER ZAMAN BİRLİKTE ELAZIĞ’A HİZMET ETME GAYRETİNDE OLACAĞIZ”

Herkesin Elazığ, için çalıştığını vurgulayarak açıklamasına devam eden Yanılmaz, “Sonuçta hepimiz Elazığ’a hizmet etmenin mücadelesini veriyoruz. MHP’li Meclis Üyelerimiz inanıyorum ki onlarda Elazığ’a hizmet verme mücadelesindeler bizler gibi. Her zaman birlikte Elazığ’a hizmet etme gayreti içerisinde olacağız. Bu açıdan MHP’li Belediye Meclis Üyelerimiz ile de görüşmeye devam edeceğiz. Elazığ’ın faydasına ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu durum cumhur ittifakına da zarar verecek boyuta kesinlikle ulaşmaz. Elazığ’ın ve Ülkemizin çıkarlarını kendi şahsi çıkarlarımızın önünde tutarız devamlı” diyerek görüşlerini aktardı.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet