Dünya Kupası'nda ülkemizi Tunceli temsil edecek

Rafting Dünya Kupası'nda yarışmaya hak kazanan Tunceli-Pertek Belediye Spor Kulübü ekibini kabul eden Tunceli Valisi Tuncay Sonel, sporun ve sporcunun desteklenmesi noktasında gerekli her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Dünya Kupası'nda ülkemizi Tunceli temsil edecek Spor

SODES Kano ve Rafting Türkiye Şampiyonu Sporcuları Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'i ziyaret etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, antrenörler ve sporcular katıldığı ziyarette, Tunceli-Pertek Belediye Spor Kulübü Ekibi U-19 Bayan Takımının 04-08 Nisan 2018 tarihleri arasında Muğla Dalaman’da WRF Rafting Federasyonu'nun düzenlediği Türkiye Şampiyonası'na 1. Açık Yaş Bayanlar kategorisinde 10 takımın katıldığı müsabakada birinci olduğu anımsatıldı.

VALİ SONEL; “SPORCULARIMIZA BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM”

Birinci olan takımın, 09-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Rize Ardeşen fırtınada düzenlenecek olan Rafting Dünya Kupası'nda yarışmaya hak kazandığı aktarıldı.  Gösterdikleri başarılardan dolayı sporcuları ve teknik ekibi tebrik eden Vali Sonel; “Bizler sporun ve sporcunun desteklenmesi noktasında valilik olarak gerekli her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sporcularımıza başarılarının devamını diliyorum" dedi.  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, Sosyal Destek Programı ile “Keban Barajı Çocuklarımıza Kucak Açıyor Projesi” kapsamında yürütülen faaliyetlerle 30 kano sporcusunun müsabaka ve kamplara katıldığını aktardı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet