Öğrencilerden Afrin'deki Mehmetçiğimize destek

250 sporcunun katıldığı Gazi Ortaokulu Mehmetçik Futbol Turnuvası sona erdi. Şampiyon belli olurken, turnuvada öğrenciler harçlıklarını biriktirerek Mehmetçiğimize bağış kampanyası düzenledi. Öğrenciler; “Askerlerimiz Afrin'de ülkemiz ve bizler için savaşırken, bizler burada rahat rahat eğitim alabiliyoruz. Hepsi onların sayesinde.” derken, Afrin'deki Mehmetçiğimize de selam yolladılar.

Öğrencilerden Afrin'deki Mehmetçiğimize destek Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel Haber

Gazi Ortaokulu'nda her yıl organize edilen Bahar Şenlikleri Futbol Turnuvası, bu sene Mehmetçik Turnuvası adı altında düzenlendi. 250 öğrencinin kıran kırana geçen mücadelelerinde şampiyon 6-C sınıfı oldu. Futbol turnuvasında Mehmetçiğimize yardım kampanyası düzenlendi. Öğrenciler harçlıklarından bağışta bulunurken, veliler de kampanyaya destek verdi. Toplanan bağışlar Mehmetçik Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı'nın hesaplarına yatırıldı. Gazi Ortaokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Resul Ağırtaş ve turnuvada mücadele eden öğrenciler Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ı da ziyaret etti.

AZENAZ ASLAN; “ASKERLERİMİZİ ÇOK SEVİYORUM”

Ziyaretten önce organizasyonla ilgili konuşan Azenaz Aslan, turnuva boyunca askerlerimiz için destek topladıklarını dile getirirken, onları çok sevdiğini söyledi. 12 yaşındaki öğrenci; “Ben 12 yaşındayım. Okulumuzda bir futbol turnuvası gerçekleşti. Ben de bu turnuvada oynadım. Bu turnuvayı Beden Eğitimi Öğretmenimiz Resul Ağırtaş düzenledi. Nerdeyse bütün sınıflar bu turnuvaya katıldı. Turnuvada askerlerimiz için gönlümüzden koptuğu kadar yardım topladık. Biz askerlerimiz olduğu için şuan burada rahatça eğitim alabiliyoruz. Mehmetçik Vakfı için turnuvaya katılan veliler de yardımda bulundular. Futbol turnuvasında 6-C sınıfı şampiyon oldu. 6-B sınıfı da ikinci oldu. Topladığımız yardımları da bu kuruluşların hesaplarına yatırdık. Çok gurur duyuyorum ve askerlerimizi çok seviyorum.”dedi.

ESMANUR ŞEKERDAĞ; “ONLAR ORADA ÜLKEMİZ VE BİZLER İÇİN SAVAŞIRKEN, BİZLER BURADA RAHAT RAHAT YAŞIYORUZ”

Şampiyon takımın kaptanı Esmanur Şekerdağ ise turnuvada 3 gol kaydettiğini ve birinci oldukları için mutlu olduğunu dile getirdi. Mehmetçiğimizin şu an Afrin'de olduğunu, onlar orada savaşırken kendilerinin rahat bir şekilde yaşadığını dile getiren Esmanur, bütün askerlere de selam gönderdi. Kaptan; “Ben de 12 yaşındayım ve altıncı sınıfa gidiyorum. Futbol turnuvasında Resul öğretmenimizin sayesinde maçlar düzenledik. Bu maçlarda bizim sınıfımız şampiyon oldu. Ben de takımımızın kaptanıyım. Turnuvada ben de oynadım takım kaptanı olarak. Santrafor mevkisinde oynuyorum. Turnuvada toplam 3 gol attım. Benim attığım gollerle şampiyon olmak ayrı bir sevinç kaynağı benim için. Çok sevindik takım olarak. Bizim şampiyon olmamızın aynında bizi sevindiren başka bir olay da Mehmetçiğimiz için yardım kampanyası düzenledik. Biz öğrenciler olarak harçlıklarımızdan destekte bulunmaya çalıştık. Ufak da olsa katkıda bulunmamız bizi çok sevindirdi. Askerlerimiz şu an Afrin'de. Onlar orada ülkemiz ve bizler için savaşırken, bizler burada rahat rahat yaşıyoruz. Hepsi onların sayesinde... Buradan bütün Mehmetçiğimiz'e selamlarımı yolluyorum.” ifadelerinde bulundu.

SEDA ÇEÇEN; “TURNUVADA MEHMETÇİKLERİMİZ İÇİN YARDIM KAMPANYASI DÜZENLEDİK”

Turnuva boyunca yardım kampanyası düzenlediklerini aktaran Seda Çeçen de; “Adım Seda Çeçen. 11 yaşındayım ve altıncı sınıf öğrencisiyim. Okulumuzda bir futbol turnuvası düzenledik. Bu turnuvada ben oynamadım. Bizim sınıftaki arkadaşlarımız bir takım kurdu ve onlar oynadı. Hepsi de güzel maçlar çıkardı. Ben de arkadaşlarımız taraftar olarak destekledim. Bu turnuvada Mehmetçiklerimiz için yardım kampanyası düzenledik. Bu yardım kampanyasına ilgi oldukça fazlaydı. Bu topladığımız paraları bankaya yatırdık. Bugün de Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın yanına giderek ziyaret edeceğiz. Çok heyecanlıyım. 3 vakfa para topladık. Mehmetçik Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı. Çok mutluyuz. Afrin'deki askerlerimize buradan selam göndermek istiyorum. Bizim rahat yaşamamız için orada savaşıyorlar.”diye konuştu.

HÜMEYRA AKPOLAT; “BORDO BERELİ OLABİLMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIM”

Yardım kampanyası fikrinin yaratıcısı Hümeyra Akpolat da, böyle önemli bir fikri öğretmeniyle paylaştığını ve hayata geçirdiklerini söyledi. İleride bordo bereli olmayı istediğini de dile getiren Hümeyra; “Ben Hümeyra Akpolat. 13 yaşındayım. Futbol turnuvamız oldu. Bu turnuvada hem spor yaptık, hem de diğer sınıflarla kaynaştık. Ailelerimiz turnuvaya gelerek bizleri destekledi. Turnuvanın yanı sıra Mehmetçiklerimize destek olmaya çalıştık. Toplanan bağışlar bizleri çok mutlu etti. Her zaman askerlerimizin yanındayız. Bu organizasyonların fikri benden çıktı. Hem spor yapıp, hem eğlenip hem de askerlerimizin yanında olduklarını bilmeleri için böyle bir fikir sundum öğretmenimize. O da gayet güzel buldu bu fikrimi ve turnuvayı düzenleyerek askerimize destek olduk. Resul öğretmenimize çok teşekkür ediyoruz. O olmasaydı bunları yapamazdık. Şu anda askerlerimiz Afrin'de. Ailelerinden ayrı kalarak vatan için, bizler için canlarını feda etmekten kaçınmıyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onlar orada savaşırken, biz burada huzurlu bir şekilde yaşayabiliyoruz. İnşallah Mehmetçiğimiz o bölgedeki teröristlerin hepsini etkisiz hale getirecektir. Ailemde asker yok ama bordo bereli olmak istiyorum. Bordo bereli olabilmek için çok çalışacağım. Olursam da çok mutlu olacağım ve vatanımı koruyabildiğim için de kendimle gurur duyacağım. Buradan bütün askerlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bütün şehitlerimize de rahmet diliyoruz.” şeklinde konuştu.

RESUL AĞIRTAŞ; “ÇOCUKLARIMIZA SPORU SEVDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Mehmetçik Futbol Turnuvası hakkında bilgiler veren Gazi Ortaokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Resul Ağırtaş; “Gazi Ortaokulu olarak sınıflarımızın bir araya gelerek mücadele ettiği bir futbol turnuvası düzenledik. Çekişmeli geçen maçların ardından şampiyon olan ve dereceye giren takımlar da belli oldu. Turnuvamız yaklaşık 1 ay sürdü. Geçtiğimiz hafta final karşılaşmaları vardı. Toplam kız ve erkek olarak 25 takım mücadele etti. Her takımda 8 sporcumuz yer aldı. Toplamda turnuvada 250'den fazla öğrencimiz mücadele etti. Güzel bir organizasyonu geride bıraktık. Kızlarda 6-C sınıfı şampiyon, 6-B sınıfı da ikinci olarak turnuvamızı tamamladı. Çocuklarımıza sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda takım sporlarında kolektif mücadele ve yardımlaşma ruhunu da vermeye gayret gösteriyoruz.” dedi.

TOPLANAN YARDIMLAR 3 VAKFA BAĞIŞLANDI

Askerlerimiz için gerçekleştirilen yardım kampanyası hakkında da bilgi veren Ağırtaş; “Genelde biz her yıl bu turnuvayı düzenliyoruz bahar şenlikleri adı altında. Öğrenci arkadaşlarımızın önerisiyle bu sene Mehmetçik Turnuvası olarak organize ettik. Mehmetçik Turnuvası'nda askerlerimiz için bir yardım kampanyası düzenledik. Gönüllülük esasına göre öğrenci arkadaşlarımız turnuvada mücadele eden ya da turnuvayı izlemeye gelen arkadaşlarımızın destekleri için bir kasa oluşturduk.  Hem seyirciler, hem öğrenciler hem de sporcu öğrenciler ne kadar yardımda bulunabilirse ki bu rakamlar 25 kuruş bile olabildi, hepsinden yardım topladık. Öğrenci arkadaşlarımız harçlıklarından bir kısım bölümü verdi. Toplanan bu yardımları Mehmetçik Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı'nın hesaplarına yatırdık. Birazdan Kolordu Komutanı Sayın Korgeneral Osman Erbaş'ı ziyarete gideceğiz.” İfadelerinde bulundu.

“MİLLİ DUYGULARI DEĞERLER EĞİTİMİ KAPSAMINDA ÇOCUKLARIMIZA BENİMSETMEYİ ARZULADIK”

Organizasyonu yapma nedenlerinin vatan ve millet sevgisini öğrencilere aşılayarak milli bir bilinç oluşturma amacından doğduğunu da dile getiren Resul Ağırtaş, çok önemli bir işe imza attıklarını kaydetti. Ağırtaş; “Bu organizasyonu yapma nedenimiz tamamen sosyal sorumluluk projesi kapsamındadır ve değerler eğitimini aktarabilmektir. Dayanışma, yardımlaşma, hoşgörü, vatan ve millet sevgisini çocuklarımıza bu yaşlarda aşılamak ve öğretmek istedik. Milli duyguları değerler eğitimi kapsamında çocuklarımıza benimsetmeyi arzuladık. Sporun sayesinde de bu eğitimi çocuklarımıza aktarmış olduk. Bu çocuklarımız yarın büyüdüklerinde kimisi Türkiye'yi yönetecek, kimisi idareci olacak, kimisi hekim, öğretmen olacak hatta asker ve polis olacak. Bu duygu ve değerleri kazandırdığımız zaman da görevlerini en iyi şekilde icra edecekler. Hiçbir şey olmasa bile onlar da kendi evlatlarını bu değerler ışığı altında eğitecekler. Dolayısıyla çok önemli bir işe imza attık. Bunun için de gururluyuz.” diyerek sözlerini noktaladı. Daha sonra Resul Ağırtaş ve öğrenciler, Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ı makamında ziyaret ederek çiçek takdiminde bulundular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet