Gakgo'ya hoca dayanmıyor!

Tetiş yapı Elazığspor'da mevcut yönetim yaklaşık 2 yılda defalarca teknik adam değişikliğine gitti. Bu süreçte 5 farklı çalıştırıcı göreve gelirken, neredeyse her defasında sorun, ödemeler oldu.

Gakgo'ya hoca dayanmıyor! Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel Haber

Tetiş Yapı Elazığspor, Boluspor'a deplasmanda 2-0 yenilmesinin ardından ligin bitimine 4 hafta kala play-off şansını yok denecek kadar azaltmıştı. Temsilcimizde bu maçın ardından youn eleştiri alan Teknik Direktör Hüseyin Kalpar, bordo-beyazlı kulüple anlaşıp görevden ayrıldı. Kalan 4 maçta takımın başına Muammer Sürmeli geçirildi.  Bu ayrılışla birlikte Elazığspor'dan yaklaşık 2 yılda Antrenör Muammer Sürmeli ile birlikte defalarca teknik adamlık değişimi yaşadı.

İLK İSİM TEMİZKANOĞLU OLDU

Mevcut yönetimin çalıştığı ilk teknik adam Ogün Temizkanoğlu olmuştu. Genç teknik adam idaresinde takım sezona iyi başlayamamış eksi puan cezasının yanı sıra alınan kötü sonuçlarla taraftardan tepki çekmişti. Geçtiğimiz sezonun 10.haftasına kadar Elazığspor ile yola devam eden Temizkanoğlu ile karşılıklı anlaşılıp yollar ayrılmıştı. ElazığsporOgün Temizkanoğlu ile mevcut yönetimin idaresinde 3 galibiyet elde ederken 2 beraberlik ve 5 de yenilgi almıştı.  Temizkanoğlu görevi 5 puan ve 17. sıradayken devrederken, bordo-beyazlı kulüpteki kariyerinde toplam 25 maçta 10 galibiyet, 6 beraberlik ve 9 da yenilgi aldı. Ogün Temizkanoğlu şu an için takım çalıştırmıyor.

BEKTAŞ'IN EKİBİ ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİ VERİYOR

Temizkanoğlu’nun ardından yeni çalıştırıcı için arayışlara koyulan bordo-beyazlı yönetim, taraftarın ve spor kamuoyunun da yakından tanıdığı Bayram Bektaş’ta karar kıldı. Daha önce de temsilcimizde görev alan ve Selçuk Öztürk yönetimiyle anlaşma sorunu yaşayan Bektaş, 11.haftada göreve başladı. Bektaşlı Elazığspor evinde Mersin İdman Yurdu’nu 3-0 devirerek genç teknik adam iyi bir çıkış sağladı..Orta sıraları kadar ilerleyen haftalarda zorlayan Elazığspor, Bayram Bektaş’la sezonu 41 puanla 10. basamakta tamamladı. Kulüpten 4 aylık alacağını temin edemediği iddia edilen Bektaş, kamuoyunda bu konuyla ilgili bir açıklamada bulunmamıştı. Takımdan ayrılmayı kafasına koyan genç çalıştırıcı,  Başkan Sedat Karataş ile bir araya gelerek, bordo-beyazlılarla olan macerasını noktaladı. Mevcut yönetim Ogün Temizkanoğlu’nun ardından Bayram Bektaş ile yolları ayırarak 2 teknik adamla ayrılık yaşamış oldu.Bayram Bektaş şu anda Ümraniyespor'u çalıştırıyor. Bektaş'ın ekibi ligde şampiyonluk mücadelesi veriyor.

ALTIPARMAK AYLARCA MAAŞ ALAMAMIŞTI

Bektaş ile yoların ayrılmasının ardından mevcut yönetim bir çok isimle teknik adamlık konusunda görüşme sağladı. En çok üzerinde durulan isim Sait Karafırtınalar olurken, bu ismin de temsilcimizi beklediği ancak bordo-beyazlıların elini çabuk tutmadığı için tercihini Manisaspor'dan yana kullanmıştı. Bunun üzerine alternatif isim olan Mehmet Altıparmak'a yönelen yönetim, istemeyerek de olsa bu ismi takımın başına getirdi. Sezona Altıparmak ile start veren temsilcimiz sezona Altınordu yenilgisiyle başlamasına rağmen ilerleyen haftalarda fırtına gibi esmiş ve rakiplerini devirerek birer birer zirveye doğru yol almıştı. Başarılı bir dönem gerçekleşirken kulüpte yaşanan ekonomik darboğaz ve ödemelerdeki sıkıntı bir kez daha kendisini gösterdi. Aylarca maaş alamayan Altıparmak'ın yönetimle kurduğu bu diyalog sonrasında bileti kesildi. Daha sonra kamuoyunda ve özellikle sosyal medyada bazı kesimler; “Parasını isteyen gönderiliyor” denirken taraftarın büyük çoğunluğu Mehmet Altıparmak'ın yaptığı açıklamalara tepki göstererek ayrılmasının isabet olduğu yorumlarında bulundu. Altıparmak temsilcimizin başında 10 maça çıktı ve ayrıldığında Elazığspor 15 puandaydı.

1. SÜRMELİ DÖNEMİ, 1 MAÇ, 1 GALİBİYET

Altıparmak'ın ardından hızlı bir şekilde yine teknik adam arayışına giren mevcut yönetim, 11.haftadaki Gaziantepspor mücadelesinde takımın başına Muammer Sürmeli'nin geçeceğini duyurdu. Genç çalıştırıcı rakibi karşısında 2-0'lık galibiyet elde ederken, bir sonraki hafta emaneten devraldığı koltuğu Hüseyin Kalpar'a bıraktı.

KALPAR YAKLAŞIK  6 AY MAAŞ SIKINTISI YAŞAMIŞTI

“Ligin en deneyimli teknik adamı” denilerek ve mevcut yönetim tarafından övgüler alarak göreve başlayan Hüseyin Kalpar, kariyerine Manisa yenilgisiyle başladı. Şampiyonluk hedefinin olduğunu söyleyen deneyimli çalıştırıcı, ilk yarının bitimine kadar 10 ya da 12 puan almayı da hedeflediklerini söyleyen Kalpar, tam bir hayalkırıklığına neden oldu. Deneyimli çalıştırıcı ile temsilcimiz ilk yarıda sadece 5 puan alabildi ve Mehmet Altıparmak'ın bıraktığı durumdan pek fazla ileri gidilemedi. Bordo-beyazlılar ilk devreyi 23 puanla 9.basamakta tamamladı. Kalpar'ın devre arasında kapalı olan transfer tahtası gerçekleşmeyen transferlerle ilgili sık sık yönetimi hedef alan açıklamalarıyla birlikte son anda tahta açıldı ve takviyeler yapıldı. Bununla birlikte ikinci devreye yine Altınordu yenilgisi ile girildi. 19.haftadan itibaren Elazığspor bir çıkış yakaladı. Kalparlı temsilcimiz 5 hafta kaybetmedi ve 4 galibiyet 1 de beraberlik alarak bir anda play-off'un en ciddi adaylarından biri oldu. Ancak daha sonra yine ödeme sorunu yaşandı ve takım içinde huzursuzluklar baş gösterdi. Arka arkaya alınan mağlubiyetler ve futbolcuların ödemelerinin yapılamamasına rağmen final niteliğindeki Bolu maçına kadar play-off umudunu sürdürdü Elazığspor. Kritik Bolu yenilgisi bordo-beyazlıları play-off'un dışına iterken, Kalpar'ın da sonunu getirdi. Deneyimli isim gazetemize yaptığı açıklamada bazı futbolcuları suçlarken, 6 aydır maaş alamadığından serzenişte bulundu. Mevcut yönetimle anlaşan Kalpar, yaklaşık 2 senede temsilcimizin 5. çalıştırıcısı olmuş ve o da ayrılıklar kervanına katıldı.

2. SÜRMELİ DÖNEMİ

Kalpar'ın ardından mevcut yönetim ligin kalan 4 haftasında takımın başında Muammer Sürmeli'nin olacağını belirtti. Bunun üzerine bazı taraftarlar; “Keşke Muammer hocayla devam edilseydi” gibi yorumlarda bulunurken, Sürmeli de teknik adamlık koltuğuna ikinci kez oturmuş oldu. Sezon bitiminde temsilcimizin yeni bir çalıştırıcıyla anlaşıp anlaşmayacağı ya da Muammer Sürmeli ile yeni sezona başlanıp başlanmayacağı henüz bilinmiyor. Bordo-beyazlılar eğer yeni bir çalıştırıcı ile anlaşma sağlanırsa, mevcut yönetim yaklaşık iki yılda neredeyse çift hanelere ulaşacak kadar  teknik direktör değişimine gitmiş olacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet