Arıcak'tan Trabzon'a mesaj var

Bu yıl ilk kez 2. Amatör Lig'de mücadele eden Arıcak Trabzon Gençlikspor Kulübü, Süper Lig'de mücadele eden Trabzonspor Kulübü'nden destek bekliyor. Kulüp yöneticisi ve kurucu üyesi İsmail Kılınç; “Trabzon'dan destek bekliyoruz. Biz Elazığ'ın Arıcak ilçesinde Trabzon'un adını yaşatmaya çalışıyoruz.”dedi.

Arıcak'tan Trabzon'a mesaj var Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel Haber

Bu sezon ilk kez 2. Amatör Lig'de mücadele etmeye başlayan Arıcak Trabzon Gençlikspor Kulübü geride kalan 7 haftada 13 puan topladı. İlk kez deneyim yaşadığı ligde 6 maçta 4 galibiyet alan ekip, 1 maçtan beraberlikle ayrılırken 2 müsabakayı da kaybetti. Bu hafta Şafakgücüspor'u 6-3 mağlup eden Arıcak Trabzon Gençlikspor Kulübü'nde Yönetici ve Kurucu Üye İsmail Kılınç, gazetemize açıklamalarda bulundu.

“TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİNE GİDEREK TARAFTAR DERNEĞİNDEN SPOR KULÜBÜ OLARAK AMATÖR LİGE KATILMIŞ OLDUK”

Spor kulübünün ilk başta taraftar derneği olarak kurulduğunu dile getiren Kılınç; “Biz 2015 yılında taraftar derneği olarak kurulduk. Bu sezon gençlerimizden yoğun bir taleple karşılaştık. Takım kurup amatör lige katılmamız yönünden oldukça fazla taleple karşılaştık. Bizler de tüzük değişikliğine giderek taraftar derneğinden spor kulübü olarak amatör lige de katılmış olduk. Derneğimiz de aynı isme sahipti ve ismimizi değiştirmedik.” dedi.

“HAKEM HATALARINDAN KAYNAKLI SORUNLAR YAŞADIK”

İlk yıllarında sezona büyük hedeflerle başladıklarının altını çizen Arıcak Trabzon Gençlikspor Kulübü Yöneticisi ve Kurucu Üyesi İsmail Kılınç hakem hatalarından serzenişte bulunarak; “Bu sezon 2. Amatör Lig'de ilk yılımız. Sezona başlarken hedeflerimiz oldukça yüksekti. S2017-18 Futbol Sezonu'na da şampiyonluk parolasıyla başladık. Ancak bizlerden de kaynaklı bazı şanssızlıklar yaşadık. Bu şanssızlıkların büyük bir kısmı hakemlerden kaynaklıdır. Hakem hatalarından kaynaklı sorunlar yaşadık.”diye konuştu.

“SPOR İLE İLÇEMİZİN ADININ BÜTÜNLEŞMESİNİ VE ANILMASINI İSTEDİK”

Arıcak ilçesinin isminin sürekli terörle anılmasından rahatsızlığını bildiren Kılınç, amaçlarının sporla anılan bir ilçeye dönüşmesini sağlamak olduğunu ifade ederek; “Arıcak ilçesi genelde Elazığ'da farklı bir şekilde algılanıyor. Biz Elazığ'a spor yapmak için geliyoruz ve farklı bir hedefimiz yok. Gençlerimizi spora kanalize etmeye çalışıyoruz. Kulübümüzün ismini bir de Trabzon olarak koyduk ki Arıcak'a karşı var olan bu ön yargıyı yıkabilme adına. Çünkü Arıcak ilçemiz sürekli terörle anılan bir yer. Bunun da nedeni terör olaylarının %70'i o bölgede oluyor genelde. Dolayısıyla gençlerimizi spora yönlendirerek spor ile ilçemizin adının bütünleşmesini ve anılmasını istedik. Hedefimiz ve amacımız tamamen budur.” şeklinde konuştu.

“BİZİ DESTEKLEYEN TRABZONLULAR MAÇLARIMIZDA BAZEN 15 KİŞİYİ BİLE BULABİLİYOR”

Kulüplerinin ismini neden Trabzon olarak koyduklarını da yanıtlayan İsmail Kılınç, Trabzonluların da desteğini istedi. Kılınç; “Kulübümüzün ismini Trabzon olarak koymamızın bir diğer nedeni de, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayanlar olarak Karadeniz Bölgesi ile bir spor köprüsü kurmaya çalışıyoruz. Altyapı oluşturmayı hedefliyoruz ancak bu noktada ilçemizin imkânları sıkıntılı. Bu kapsamda bize destek olunmasını istiyoruz. Trabzon'dan destek bekliyoruz. Biz Elazığ'ın Arıcak ilçesinde Trabzon'un adını yaşatmaya çalışıyoruz. İnsanlarımıza da Trabzon'un sevgisini yaşatmayı amaçlıyoruz. Elazığ'daki her maçımızda yeni yeni insanlarla tanışıyoruz. Elazığ'da görev yapan Trabzonlular var ve bu insanlar her maçımıza geliyorlar. Bizi destekleyen Trabzonlular maçlarımızda bazen 15 kişiyi bile bulabiliyor. Kaynaşma oluşturuyoruz. Bizler de istiyoruz ki daha fazla kaynaşma kültürünü benimseyelim. Bu da destekle olur tabi ki. Ben devlet memuruyum. Yönetici arkadaşlarımız da güvenlik korucusu gibi işlerde çalışıyor. Dolayısıyla takımımızın giderlerini elbette ki karşılıyoruz ancak amatörde mücadele etmek de kaynak isteyen bir durum.”dedi.

“OLDUKÇA FAZLA GİDERLERİMİZ OLUYOR”

Altyapı ekiplerini de oluşturmayı hedeflediklerini ancak bunun için desteğe ihtiyaç duyduklarını söyleyen Kılınç; “Biz U-19, U-17 ve U-15 takımlarını da kurarak liglerde mücadele etmesini istiyoruz ancak bunu yapabilmemiz için de bütçemizin olması gerekiyor. Spor malzemesi olsun, sporcularımızın masrafları olsun, yol giderleri olsun oldukça fazla giderlerimiz oluyor ve mevcut yönetimimizin bunları karşılayabilecek bir bütçesi bulunmuyor. Ancak bunlar destekle sağlanabilir.” ifadelerinde bulundu.

“ÇOCUĞUMUZ SPOR KÜLTÜRÜNE ALIŞTIĞINDA KÖTÜ ALIŞKANLIKLARI DA AZALACAKTIR”

Arıcak'ta bir futbol okulu kurarak, çocuklara spor kültürünü aşılamayı hedeflediklerini de belirten İsmail Kılınç; “Bu sezon Arıcak'ta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bir sentetik saha yapılıyor. İhalesi yapılmış ve çalışmaların yaklaşık 15 gün içerisinde başlanacağı tahmin ediliyor. Biz ilçemizde bir futbol okulu açıp hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. 6 yaşından çocuğumuzu alıp spor kültürüyle büyütmeye çalışacağız. Bir çocuğumuz spor kültürüne alıştığında kötü alışkanlıkları da azalacaktır. Bizim bu tür projelerimiz var ancak bunları hayata geçirebilmemiz için de desteklenmemiz şart.”dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEZON DAHA BAŞARILI BİR YIL GEÇİRECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Son olarak önümüzdeki sezon daha başarılı bir yıl geçirebileceklerine inandığını da dile getiren Arıcak Trabzon Gençlikspor Kulübü Yöneticisi ve Kurucu Üyesi İsmail Kılınç; “Şu anda ligde bir iddiamız kalmadı. Buna rağmen her maçımıza çıkıyoruz ve elimizden gelen mücadeleyi sergiliyoruz. Önümüzdeki sezon da edindiğimiz tecrübeyle daha başarılı bir yıl geçireceğimizi düşünüyoruz.”şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı.

“ANTRENMAN EKSİĞİ SAHAMIZIN OLMADIĞINDAN KAYNAKLI”

Arıcak Trabzon Gençlikspor Kulübü Yöneticisi Zeki Kılınç ise ilçede sahanın olmamasından ötürü düzenli antrenman yapamadıklarını ifade ederek; “Biz ilk yıl lige iddialı bir şekilde başladık ancak şu an bu iddiamızı kaybettik. Buna rağmen maçlarımızı gerçekleştiriyoruz. İddiamızı kaybetmemiz ve koyduğumuz hedeflere ulaşamamamızın nedenlerini sayacak olursak, antrenman eksiğimiz olduğunu söyleyebilirim. Bu da ilçemizde bir sahamızın olmadığından kaynaklanıyor. Futbolcularımıza düzenli antrenman olanağı sağlayamadığımız için de futbolcularımızı bir arada tutmakta zorlanıyoruz. Bir kısmı öğrenci zaten ve genç bir ekibiz.  İlaveten tecrübesizlikten yana da sıkıntılar çektik. Zaman zaman maçlarımızda hakem hatalarından yana da şanssızlıklar yaşadık.

“TRABZONSPOR KULÜBÜ'NDEN, YÖNETİCİLERİNDEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Önümüzdeki sezon daha iddialı bir şekilde ligde mücadele edeceklerini dile getiren Kılınç ayrıca Trabzonspor Kulübü ve yöneticilerinden destek talebinde bulunarak; “Arıcak ilçemizde 35 ile 55 arasındaki yaş gurubunda bulunan vatandaşların büyük çoğunluğu, Trabzonspor'u tutuyor. Bizler de Trabzon taraftar derneğini kurmuştuk ilk başta. İlçemizde de futbolu seven, iyi oynayan gençlerimiz vardı. Bu yüzden Arıcak Trabzon Gençlikspor Kulübü'nü kurmaya karar verdik. Sağ olsun belediye başkanımız, İsmail bey ve Antrenörümüz Cemal Ümit beyin sayesinde bu yola çıktık. Umuyoruz ki ilerleyen yıllarda daha da başarılı bir şekilde yolumuza devam etmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki sezon da 2. Amatör Lig'de mücadele etmeye devam edeceğiz. Daha iddialı, daha tecrübeli bir takım olarak ligde boy göstereceğiz. Çevremizdeki işadamlarından, büyüklerimizden Trabzonspor Kulübü'nden, yöneticilerinden destek bekliyoruz. Bu destekler sadece maddi olmak zorunda değil, manevi desteklerini de beklemekteyiz. İlerleyen dönemlerde güzel günlerin bizleri beklediğini düşünüyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet