“Koşabiliyorken Koş”

Elazığlılar, “Koşabiliyorken Koş” projesi kapsamında ilimizde 6 beden eğitimi öğretmeni ile birlikte sabah ve akşam seansı olmak üzere spor ve egzersiz yapıyor.

“Koşabiliyorken Koş” Spor

İbrahim KARAKULAK

Ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkın sağlıklı ve bilinçli spor yapabilmesi amacıyla 2012 yılında hayata geçirilen “Koşabiliyorken Koş” projesi, 2018 yılında da bütün hızıyla devam ediyor. Spor Genel Müdürlüğü'nün himayesinde hayata geçirilen  ve uygulanan kaliteli bir yaşam için farkındalık yaratmak amacıyla Türkiye'nin 81 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün çalışmalarıyla 7'den 77'ye halka spor yapma imkanı veren bu projede yeni dönem çalışmalarına da start verildi.

6 BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ EŞLİĞİNDE SABAH VE AKŞAM SPOR YAPIYORLAR

İlimizde haftanın hemen hemen her gününde Fırat Üniversitesi Koşu Parkuru, Kültür Park Spor Alanları ve Malatya Yolu üzerinde bulunan yürüyüş parkurlarında yaş sınırı olmaksızın İl Müdürlüğü'nün görevlendirdiği 6 beden eğitimi öğretmeni ile birlikte sabah ve akşam seansı olmak üzere spor ve egzersiz yapılıyor. Amacın halkın spora teşvikini sağlamak olduğu belirtildi. Ayrıca vatandaşların bilinçli olarak uzman denetmenler yardımıyla bilinçli spor yapmalarına olanak sağlamak olduğu da ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet