Protokol FHGC’nin açılışında buluştu

Elazığ Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) yeni binası yapılan törenle hizmete açıldı. Törene Elazığ protokolü eksiksiz bir şekilde katılarak Elazığ basının mutluluğuna ortak oldu.

Protokol FHGC’nin açılışında buluştu Güncel

Haber: Faik Akgün

Elazığ Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) yeni hizmet binası düzenlenen törenin ardından hizmete açıldı.  Açılış törenine Elazığ protokolü eksiksiz bir şekilde katılarak gazetecilerin mutluluğuna ortak oldu. Açılış törenine,  Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Büyük Birlik Partasi Elazığ İl Başkanı Alpay Gökçe, , ETSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, TÜMSİAD Elazığ Şube Başkanı Mahir Sönmez, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, HAZARSAM Başkanı Bilal Çoban, FHGC Yönetim Kurulu üyeleri, oda başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

“CEMİYET İÇİN ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIZ”

Açılış töreni öncesinde değerlendirmelerde bulunan FHGC Başkanı Semih Erdem cemiyetin 30 yıldan fazla  bir geçmişe sahip köklü bir STK olduğunu belirterek, “Geçmişte bu cemiyette emek veren ve bu bayrağı bize devreden tüm üyelerimiz emin olsunlar ki, biz bu bayrağı en yukarılara taşımak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Hedefimiz ilerleyen yıllarda cemiyetimize ait mülkler edinerek üyelerimizi daha konforlu bir mekanda ağırlamaktır. Böylesi bir yer sadece cemiyetin değil Elazığ’ın kazanımı olacaktır” dedi.

“BÖLGEDEKİ ÜÇ BÜYÜK CEMİYETTEN BİRİSİYİZ”

 Erdem’in ardından değerlendirmelerde bulunan ve  FHGC’yi 21 Nisan 1988 tarihinde  kurduklarını ifade eden FHGC Kurucu Başkanı Mehmet Topal ise,“Çok sıkıntılı günler geçirdik. Ama insan azim edince başaramayacağı bir şey yoktur. Biz şuanda bölgedeki üç büyük cemiyetten birisiyiz. Bize dört il bağlıdır. Malatya, Tunceli, Bingöl ve Muş illerinde üyelerimiz var. Cemiyete bugüne kadar hiçbir  ideolojik düşünceyi sokmadık. Sadece mesleki konularda arkadaşlarımızla bir araya geldik” diye konuştu.

“MEDYA DÖRDÜNCÜ KUVVETTİR”

Medyanın  dördüncü güç olduğunu vurgulayan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, “FHGC bölgemizin önemli cemiyetlerinden biridir. 6-7 yıllık bir süre içinde ciddi ilişkilerimiz oldu. Gerçekten bizi doğru yönlendirme adına oldukça iyi faydalandık. Bundan dolayı da tüm basına teşekkür ediyorum. Doğruyu söylemek, iletmek tabi ki ideolojik olmamak en önemli şeydir. Bu hem bölgemiz hem şehrimiz hem de ülkemiz adına gerekli konulardan biri olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“YENİ YÖNETİM YENİ YERİN AÇILIŞI İLE FARKINDALIK OLUŞTURDU”

Elazığ basının diğer illerin basınına göre daha doyurucu olduğunu dile getiren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise “Burada medya sektöründe bulunanların bir cemiyet adı altında birleşmiş olması, uzun yıllara dayanan bir cemiyetin bu günlere gelmesi önemlidir. Cemiyetin kuruluşunda emeği geçen Mehmet Topal’a teşekkür ediyorum. Yeni başkana ve ekibine teşekkür ediyorum. Yeni bir yönetim yeni bir yerin açılışında hamle yaparak farkındalık doğurdu. Cemiyetler hizmet ettikçe, alanlarını genişlettikçe ve basın mensuplarıyla birlikte hareket ettikçe şehre çok önemli katkılar sağlayacaklardır. Yerel basın ne kadar güçlü ise şehir o kadar güçlüdür. Her yazı, şiir ve haberi aktaran bilmeli ki bu şehre bir katma değer olarak döner” şeklinde konuştu.

“SEMİH BAŞKANIMA ONUNLA BİRLİKTEKİ BÜTÜN EKİBİNE BAŞARILAR DİLİYORUM”

30 yıllık cemiyetin 30 yıllık deneyim anlamına geldiğini ifade eden AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise “Bu tecrübenin ve deneyimin kokusunun da kendilerinin üstüne sindiği anlamına geliyor. Ben Semih Başkanıma onunla birlikteki bütün ekibine başarılar diliyorum. Organize olmuş en küçük yapılar organize olmamış en büyük yapılardan daha etkilidir. Bu anlamda da organizasyon çok büyük etkiler oluşturabileceğini şehrimiz adına da bir değer bir kıymet oluşturabileceğini düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de başarılarını diliyorum hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ BASINI ÜLKEYE DEĞER KATMIŞTIR”

 Elazığ insanının hamurunun sağlam olduğunu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, “Elazığ, Türkiye’de farklılaşmış, parmakla sayabileceğimiz illerdendir. Bulunduğumuz coğrafyada böyle bir ilin olması farklı bir anlam kazandırmaktadır. Bu sadece insan yapısı ve kaynağında kaynaklanmıyor. Aynı zamanda birlik beraberlik içerisinde tüm kesimleriyle bir arada bulunmasından kaynaklanıyor. Elazığ’ın hangi kesimine bakarsak bu özellikleri görüyoruz. Basın günümüzde önemli bir güç ve dinamiktir. İyi değerlendirildiği zaman şehirlerin gelişmesinde, markalaşmasında ve tanıtılmasında katkı sağlamaktadır. Elazığ basını ülkeye değer katmış,  , önemli dinamikleri olan bir yapıdadır” dedi. Yapılan açıklamaların ardından yapılan tören ile FHGC’nin yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet