Kalpar; “Buraya kadar gelmek bile çok önemli”

Boluspor’a 2-0 yenilerek play-off hayallerini sonlandıran ve işini mucizelere bırakan Elazığspor’da Teknik Direktör Hüseyin Kalpar kendisini istifaya davet eden taraftarlarla ilgili konuştu. Kalpar; “Bu kadar problemli bir takımın yine buralara kadar gelmesi bile bana göre çok önemli. Her şeyden önemlisi onlar gerçeği bilmiyorlarsa, gerçeği öğrenmeleri gerekir.”dedi.

Kalpar; “Buraya kadar gelmek bile çok önemli” Spor

İbrahim KARAKULAK

Ligin bitimine az bir süre kala Boluspor yenilgisiyle play-off umutlarını kaybeden Tetiş Yapı Elazığspor’da Teknik Patron Hüseyin Kalpar açıklamalarda bulundu.

“PLAY-OFF ŞANSIMIZI AŞIRI ŞEKİLDE KAYBETTİK”

Boluspor’aun galibiyeti hak ettiğinin altını çizen Kalpar, play-off şansını aşırı derece kaybettiklerini ifade ederek; “Değerli bir 3 puan olacaktı, bu değerli 3 puanı Boluspor kazandı. İlk yarıda Diarra ile yakaladığımız net bir pozisyon vardı. Eğer onu gole çevirebilmiş olsaydık işin rengi değişebilirdi. İkinci yarıya çıktık. Daha çok topun bizde kalması gerekirken, çok fazla pas hatası yaptık ve top bizde kalmadı. İster istemez top kaptırdığın zaman da atak yiyorsun. İkinci yarıda yemiş olduğumuz birinci gol hatalarla dolu bir gol. Özellikle deplasmanda oynayan bir takımın daha kararlı olması gerekiyor. Bizim yanlışımız, bizim hatamız... Kabul etmek gerekiyor. İkinci gol de çok bariz bireysel hatadan. Bugün Bolu hak etti, Boluspor’u tebrik ediyorum. Kendi takımıma geçmiş olsun diyorum. Play-off şansımızı aşırı şekilde kaybettik. Ama 4 maç kaldı. 4 maçı da kazanabilme adına sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

 Kalpar, “İSTİFA” ÇAĞRISINA YANIT VERDİ; “GERÇEĞİ BİLMİYORLARSA, GERÇEĞİ ÖĞRENMELERİ GEREKİR”

Karşılaşmanın ardından bordo-beyazlı tribünlerin “Kalpar istifa” şeklindeki tepkilerini de değerlendiren Hüseyin Kalpar, kulübün ekonomik sıkıntılarına rağmen bu aşamaya gelmesini önemli buldu.  Taraftarın gerçeği öğrenmesi gerektiğini de dile getiren Tetiş yapı Elazığspor Teknik Direktörü Kalpar; “Taraftarın tepkisi her zaman her yerde oluyor. Biz bu gibi şeylere alışığız, saygı duyarız. Nereden nereye geldi, nasıl geldi, kulübün durumunu bilmelerini isterim. Kulübün ekonomik yönden problemleri var. Bu kadar problemli bir takımın yine buralara kadar gelmesi bile bana göre çok önemli. Her şeyden önemlisi onlar gerçeği bilmiyorlarsa, gerçeği öğrenmeleri gerekir. Yine de oyuncularım buraya kadar çok iyi getirdiler. Onları kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet