Borç tartışması Meclisi gerdi 

MHP Grubunun Elazığ Belediyesi’nin ne kadar borcu olduğunu bilmediğini ifade eden Fahri Çınar’a cevap veren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, sinirlenerek, defalarca açıklamalarına rağmen Çınar’ın aynı soruyu tekrardan sorduğunu belirtti. Belediyenin mevcut borcunun 129 milyon lira olduğu açıklanan Mecliste, borç tartışması sırasında zaman zaman tansiyon yükseldi.

Borç tartışması Meclisi gerdi  Güncel

Haber: Faik AKGÜN 

Elazığ Belediyesi Nisan Ayı  Belediye Meclis Toplantılarının beşinci oturumu yapıldı. Beşinci oturumda MHP’li Meclis üyeleri kendilerine bilgi verilmediği için Elazığ Belediyesinin borcunu bilmediklerini ifade ederken Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz MHP’li  Meclis üyelerinin Belediyenin borcu ile ilgili olarak defalarca bilgilendirildiğini ancak MHP’li  Belediye Meclis üyelerinin  bunu duymazdan geldiğini söyledi. İşte  Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile MHP ‘li Meclis Üyeleri arasında zaman zaman tansiyonun yükselmesine neden olan Elazığ Belediyesi’nin borcu ile ilgili olarak tarafların yaptığı açıklamanın detayları… 

“SORU SORUP ÇIKIP GİTTİNİZ YA DA  DUYMAZLIKTAN GELDİNİZ” 

MHP’li Belediye Meclis Üyesi Fahri Çınar’ın Elazığ Belediyesinin toplam borcu ile ilgili olarak kendilerine bilgi verilmediğini ifade ettiğini belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bu ifadenin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Borç ile ilgili kim neyi öğrenmek istiyorsa ben anlatmaya hazırım.   Fahri Bey  MHP grubu olarak Belediyenin ne kadar borcu olduğunu bilmediklerini söyledi.  Yaşın da genç ama…  Yine de bir şey demeyeceğim. Bakın  06.05. 2016 tarihinde bu Mecliste  yine görüşmeler yapılırken Fahri Çınar kalkıyor  yine ‘ borçlar hakkında bilgimiz yok. Kimden neyi kaçırıyorsunuz ’diyor. O gün ki Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız  Ertuğrul Kar Bey  31.12. 2015 tarihi itibariyle Belediyenin borcunun 150 milyon lira olduğu bilgisini kendilerine veriyor.  Ya o gün soru sorup çıkıp gittiniz ya da  duymazlıktan geldiniz.” dedi. 

  “BUGÜN İTİBARİYLE BELEDİYENİN TOPLAM BORCU 129 MİLYON LİRADIR” 

MHP’li Meclis Üyesi Fahri Çınar’ın borç ile alakı olarak bilgi verilmesine karşın aynı soruyu tekrarladığını  vurgulayan Yanılmaz, “ 11.11.2016 tarihinde Fahri Çınar bir kez daha  Belediyenin ne kadar borcu olduğunu bilmediklerini söylüyor. O gün de ben cevap verdim.  Ertuğrul Kar Bey’in bu konu ile ilgili Meclisi bilgilendirdiğini söyledim.  Belediyenin borcunun 150 milyon lira olduğunu belirttim. Aynı Fahri Çınar  yine çıkıp Belediyenin ne kadar borcu olduğunu bilmediklerini söylüyor. Anlaşılan Türk lirası ile ifade edilen borç aklınızda kalmıyor.  Ben  belediyenin borcunu bir kez de Dolar olarak ifade edeyim.  Aklında kalsın.  Umarım bir daha bu soruyu sormaz.  Biz 2014 yılında görevi devraldığımızda  Belediyenin 70 milyon Dolar borcu vardı.  Bugün itibariyle belediyenin toplam borcu 34 milyon Dolar’dır.  34  milyon Dolar 129 milyon Türk Lirası yapmaktadır.  Matematik biliyorsan çarp . Ben konuşurken çarpıyorum ve merak etme ben nereye çarpacağımı da çok iyi biliyorum.”  ifadelerini kullandı. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet