Evlenecekler veya evini yenileyecekler bu fuar tam sizlik!

Elazığ’da evlilik hazırlığı yapanların veya evini yenilemek isteyenlerin heyecanla beklediği ‘Düğün ve Ev Konsept Fuarı’ açıldı.  Fuar alanı içerisinde sadece ev konsepti ürünlerin değil otomobillerin bile bu fuarda yer alıyor olması dikkatlerden kaçmadı.

Evlenecekler veya evini yenileyecekler bu fuar tam sizlik! Güncel

Haber:  Kübra TÜRKAN

Elazığ Belediyesi iştiraki olan Gelecek Fuarcılık tarafından evlilik hazırlığı yapanların ve ev eşyalarını yenilemek isteyenlerin merakla beklediği Düğün ve Ev Konsept Fuarı dün açıldı. Evlilik hazırlığında ihtiyaç duyulabilecek pek çok ürünün bir arada olduğu fuarda vatandaşlar indirimlerden yararlanma ve düğün öncesi alışverişlerini kısa sürede tamamlama şansına sahip olacağı belirtildi. Gelinlik ve moda evleri, organizasyon firmaları, düğün salonları, fotoğraf stüdyoları, çeyiz firmaları, ev tekstili, mobilya, beyaz eşya ve züccaciye gibi birçok alanda hizmet veren firmaların yer aldığı fuar alanında otomobil standının olması da dikkatlerden kaçmadı.  Fuar 3 gün boyunca Doğukent Mahallesi belediye fuar alanında ziyaretçilerini bekliyor olacak.

“ELAZIĞ’DA ŞANSLI BİR AİLENİN EVİ YENİLENECEK”

Fuar açılış programına; Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Geçmiş yıllarda Cansız manken olarak anılan ve program sunuculuğu yapan Vahe Kılıçarslan, STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Programda STK Temsilcileri de fuarın açılışının hayırlı olmasını tek tek söz alarak ifade ettiler. Özel bir televizyon kanalında yayım anan Vahe’yle Evdeki Mutluluk programının yapımcısı olan ve ilimize şehir dışından gelen ve cansız manken olarak bilinen Vahe Kılıçarslan, “1998 yılında bu programa başlarken çok zorluk çektim. Çok büyük meşakkatlerle programı bugünlere getirdik.  20 yılda 81 şehirde 4 bin 600 civarında ev yeniledik. Bu hafta talihli ailemizi Elazığ’dan seçtik. Daha evvel burada yine ev yenilemiştik.  Bugüne kadar onkoloji servislerinde yatan hastaların ve engelli vatandaşlarımızın evlerine yenilemeyi daha çok seçtik” dedi.

“ELAZIĞ’IMIZ GÜÇLENİYOR, GELİŞİYOR VE DEĞİŞİYOR”

Herkesi selamlayarak sözlerine başlayan AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “Yeni evlenecek ve de evli olan çiftler için çok önemli bir fuardayız.  Bu fuardan büyük bir memnuniyet duyarak sözlerime başlamak istiyorum. Elazığ’ımız 2017 yılında çok sayıda fuara ev sahipliği yaptı. Belediyemizin organize ettiği kitap, inşaat ve de tarım fuarı gibi birçok etkinliğe imza atmış bulunmaktayız. Elazığ’ımız güçleniyor, gelişiyor ve değişiyor. Bu değişime bizlerde ilin yöneticileri olarak ayak uyduruyoruz.  İnşallah bu tarz hizmetlerin devamı için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. AK Parti’nin yerel yönetimlerdeki hizmet anlayışı da bu vesile ile ortaya çıkıyor. Belediyecilik hizmetini bizler sadece alt yapı hizmetleri ile sınırlı tutmuyoruz. Belediyecilik hizmetlerini sadece kaldırım ve yol yapmak olarak görmüyoruz. Aynı zamanda toplumda ihtiyaç olan sosyal ve kültürel alanda da bizler var olduk ve bundan sonra da var olmaya devam edeceğiz” dedi.

“İLİMİZE KALICI BİR FUAR KAZANDIRACAĞIZ”

Sözlerine devam eden başkan Gürgöze, “Bu vesile ile Elazığ’ımıza kalıcı bir fuar alanı kazandırmak için çalışmalarımızın sürdüğünü de belirtelim. Geçen hafta bu konu üzerine valimiz, milletvekillerimiz ve belediye başkanımız ile de bir araya geldik. İnşallah kalıcı bir fuar alanı kazandırılacaktır. Bununla ilgili açıklamaları daha sonraki süreçte valimiz, milletvekillerimiz ve belediye başkanımız yapacaktır.  AK Parti az öncede ifade ettiğimi gibi sadece alt yapı ve de üst yapı yapmıyor. Aynı zamanda kültürel değerlerimize de sahip çıkarak; gelenek ve göreneklerimizi kalıcı hale getiriyor. Gelecek nesillerimizi inşa edecek yeni evliliklerin huzurlu olması adına bizler hükümet olarak her türlü çabayı sar ettik ve etmeye devam edeceğiz. Fuarda emeği geçen herkesi tebrik ederim” dedi.

“FUARLAR ŞEHİRLERİN EKONOMİSİNİN GELİŞMESİNİ SAĞLIYOR”

Fuarın ev sahibi konumunda olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise; “Elazığ Belediyesi olarak alt ve üst yapıda çalışmaları sürdürürken Elazığ’ımızın ekonomisine etki edip geliştirecek, yatırımlarını geliştirip büyütecek birçok organizasyonlara da imza atıyoruz. Elazığ’ımız her gün biraz daha büyüyor, gelişiyor. Hem coğrafi olarak hem de kadim kültürü ile güzel bir şehirdeyiz. Bu şehirdeki yapıyı büyütmek elbette hepimizin aslı görevidir.  Fuarlar, şehirlerin ekonomisinin gelişmesinde üretici ile tüketiciyi bir araya getirmede ve yeni yapılanmalardaki üreticinin malzemelerini ürettiklerini tanıtmada çok önemli bir adımdır” dedi.

FUAR İÇİN ÖĞRETMENEVİNDEN ÜCRETSİZ ARAÇ KALDIRILACAK!

2017 yılında 3 fuar düzenlediklerini kaydeden başkan Yanılmaz, “ Bunlardan bir tanesi kitap fuarıydı. Kitap fuarı beklenenin çok üzerinde bir ilgi gördü. Ahmet Aytar Meydanında kurulan fuar alanının çok dar geldiğini bu fuarda görmüş olduk. 75 bin kişi bu fuarı gezerek bir rekora imza attık. Nüfus oranına göre kıyaslandığında fuara gelen yayınevi sahiplerinin bunun bir rekor olduğunu söylediler. Akabinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı çok ilgi gördü. Yine İnşaat, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı büyük bir ilgi gördü. 2018 yılında ilk fuarımızı düğün ve ev konsepti üzerine açtık. Elazığ’da yılda ortalama 3 bin gencimiz nikah kıyıp evleniyor. Elazığ’ımızda 150 bin konut var.  Bugün açtığımız fuarımız evlenecek olanlara hitap ettiği gibi aynı zamanda aynı kırk yıldır oturup da şu odama küçük bir değişiklik yapayım diyenleri de çok yakından ilgilendiriyor. Fuar alanına Öğretmenevi önünden her yarım saatte bir ücretsiz otobüs kaldıracağız. Gelmek isteyenlerin sayısı arttıkça sefer sayılarını arttıracağız” ifadelerini kullandı.

“GASTRONOMİ FUARI DA AÇILACAK”

Sözlerine devam eden Yanılmaz, “Bu fuarın akabinde burada gastronomi fuarını açacağız. Elazığ, Gaziantep’ten sonra yöresel yemek çeşidi açısından ikinci ilidir. O zaman bizim gastronomimizi çok iyi tanıtmamız, tadını vermemiz gerekiyor. Bunun içinde hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok organizasyona katıldık. Geçen ay Cidde’de Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına Elazığ standını Elazığ valiliğimizle birlikte açtık. Fuara gelmiş olanlara Elazığ’ımızı tanıttık.  Cidde’nin ileri gelen iş adamlarıyla bir araya gelerek onları Elazığ’ımıza davet ettik. Yine bu ay Sky Life dergisinde Elazığ anlatılıyor. Şehrimize davet edip 3 boyunca Elazığ’ın güzelliklerini anlatan 6 sayfa yer ayıran dergi yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bir şehrin tanıtımı böyle oluyor.  Bir açıdan SkyLife’dan bir açıdan fuarla Elazığ dışından gelenlerle bir araya gelerek İnşallah güzel şehrimizin güzelliklerini hem Elazığ’a hem Türkiye’mize hem de uluslararası alana tanıtmış olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

“ŞEHRİMİZİN GELİŞİMİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ”

Programda son olarak söz alan Vali Vekili Erkan Kaçmaz, “Bugün yine güzel bir günde güzel bir vesile ile bir araya geldik. Hepinizin malumudur fuarlar sektördeki yenilikleri ve gelişmeleri sunar. Elazığ fuarlar konusunda 2017’de güzle bir başlangıç gerçekleştirdi.  2018’de de üzerine koyarak fuarcılığa devam ediyor. İnşallah bu vesilelerle Elazığ’ımızı hak ettiği yerde göreceğiz. Valilik olarak gerekli gayreti ve çabayı göstereceğiz. Bu şehre görev ve sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz. Fuarda emeği geçen başta belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı. Ardından kent protokolü hep birlikte fuarın açılış kurdelesini keserek fuar içinde yer alan çeşitli stantları ziyaret ettiler.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet