İl Sağlık, kansere dikkat çeken etkinliklerine devam ediyor

Sağlık İl Müdürlüğü kansere dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini ekledi. Sağlık İl Müdürlüğü personeli bu defa da Hazar Gölü’nde düzenlediği tekne gezisi ve Hazarbaba’da gerçekleştirdiği yamaç paraşütü gösterileri ile kansere dikkat çekti.

İl Sağlık, kansere dikkat çeken etkinliklerine devam ediyor Sağlık

Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Kanser Birimi tarafından Sivrice’de düzenlenen etkinliğe İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, hizmet başkanları, idareciler, çalışanlar ve vatandaşlar katıldı. Etkinliğe vermiş oldukları desteklerden dolayı Sivrice Kaymakamlığına, Sivrice Belediye Başkanlığı’na ve kansere dikkat temalı pankartla yamaç paraşüt gösterisi yapan Elazığ Sportif Havacılık Kulübü’ne teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, etkinlikte bir konuşma yaptı.

POLAT VATANDAŞLARI TARAMALARA DAVET ETTİ

Sağlık Müdürü Doç. Dr. Polat konuşmasında, “Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğü olarak sürekli halkımızı bilinçlendirmek adına etkinlikler düzenlemekteyiz. Bugün de 1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısı ile güzel ilçelerimizden biri olan Sivrice’ye geldik. Burada Sivrice Kaymakamlığı, Sivrice Belediye Başkanlığı ve Sağlık Müdürlüğü olarak beraber bir program düzenledik. Buradaki amacımız hastalarımızı özellikle kanser konusunda bilinçlendirmek, kanserin korkulacak bir hastalık olmadığını, erken teşhisin kanserlerde çok önemli olduğunu vurgulamaktır. İl Sağlık Müdürlüğü olarak bütün hastanelerimizde, Aile Hekimliklerimizde toplumda sıkça görülen meme kanserleri, rahim ağzı kanserleri ve kolon kanserleri ile ilgili olarak ücretsiz tarama testleri yapmaktayız. Ben burada bütün halkımızı bu taramalara davet ediyorum” dedi.

VATANDAŞLAR KANSER VE ERKEN TEŞHİS HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

Daha sonra Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak organizasyon hakkında bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Irmak, “ Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla ilçemizde bir etkinlik düzenlendi. Ben burada Müdürümüze hassaten teşekkür ediyorum. Gerçekten dünyamız büyüyor, ekonomimiz gelişiyor ve teknolojimiz sürekli artıyor. Gelişen teknoloji beraberinde bazı hastalıklar getiriyor. İnsanların doğal olarak yaşaması gerekir. Temiz hava ve bol oksijenle buluşması gerekir, ilçemiz de turizme elverişli bir ilçe olarak bu imkânları sunmaktadır. Böyle bir organizasyonu düzenleyen müdürümüze tekrar teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Daha sonra Müdürlüğümüz Kanser Birimi tarafından Sivrice Kaymakamlığı önünde açılan stant ile vatandaşlara kanser temalı broşür ve afişler dağıtılarak, kanser ve erken teşhis hakkında çeşitli bilgiler verildi. (Bülten)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet