Cip Mesire Alanı hatıra ormanına dönüşüyor!

Şehrin yeni dinlenme alanı Cip Mesire Alanı, mayıs ayında halka açılmayı beklerken değişik STK öğrenci guruplarının hatıra ormanı olarak ağaç diktikleri mekan olarak da ilgi topluyor.

Cip Mesire Alanı hatıra ormanına dönüşüyor! Güncel

Elâzığ Belediyesi Aile Danışma Merkezi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin düzenledikleri fidan dikme etkinlikleri ile şehrin parlayan yıldızı Cip Barajı Mesire Alanı, ağaçlarla donatıldı. Mayıs ayı içerisinde hemşerilerimizin hizmetine sunulacak Cip Barajı Mesire Alanı, her gün yüzlerce Elazığlının kendi elleriyle diktiği ağaçlarla hayat bulmaya devam ediyor.  Bu kapsamda ADEM bünyesinde eğitim gören minikler ile Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri kendi isimlerinin yazılı olduğu kartlar ile birlikte, belediye tarafından oluşturulan hatıra ormanına, ağaç diktiler. Kendi elleriyle hayat verdikleri ağaçlara can suyunu da veren çevre dostları, geleceğe bırakılacak en büyük mirasın ağaç olduğunu kaydettiler.

ŞENLİK HAVASINDA AĞAÇ DİKTİLER

 “Ailelerimizle birlikte çok değerli vakitler geçireceğimiz bu gözde mekâna, mutlaka kadın eli değmeliydi” diyen Elâzığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Çevre Tanıtım ve Turizm Çalışma Grubu Temsilcisi Prof. Dr. Sibel Köprücü “Kadın meclisi üyeleri olarak evlerimiz bizim için ne ifade ediyorsa çevremiz de şehrimiz de aynı değerdedir. Bizlere çalışmalarımızda destek veren ve imkân sunan Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederiz” dedi. Yeşilin ve ağaçların hayattaki önemine vurgu yapmak için çocuklarla birlikte fidan dikme etkinliği düzenlediklerini belirten ADEM sorumlusu Ayşe Keskin ise ağacın hayatın her alanında ihtiyaç duyulan önemli bir kaynak olduğunu ifade ederek Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a ve emeği geçenlere teşekkür ettiklerini kaydetti. (Bülten)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet