İkinci OSB’miz ‘Harput’ adını taşıyacak!

İlimiz Cazibe Merkezi iller arasına alındıktan sonra mevcut Organize Sanayi Bölgemizin (OSB)  yeni yatırımcıların ihtiyacı cevap veremeyeceği endişesinden dolayı İlimiz Körpe köyü sınırları içeirisnde ikinci OSB’nin temelleri atılmıştı. Dün de Vali Çetin Oktay Kaldırım, İkinci OSB’nin Elazığ Harput OSB olarak adlandırılacağını aktardı.

İkinci OSB’miz ‘Harput’ adını taşıyacak! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

İlimiz Cazibe Merkezi iller arasında yer bulur bulmaz. İlk etapta mevcut OSB’mizin yeni yatırımcının ihtiyacına cevap verip veremeyeceği gündeme gelmiş ardından ise; 2.OSB için adresler aranmaya başlanmıştı.  Hatta hatırlanacağı üzere Körpe köyü Karayazı mevkide 2. OSB’nin yükseliyor olmasına bazı kesimler tepki göstermiş ve de Meryem dağında 2. OSB için alternatif adresler sunulmasına sunulmuştu. Yetkililer 2. OSB için en uygun yerin  Körpe köyü olduğuna karar vermiş ve burada çalışmalar başlamıştı.

YENİ OSB’DE İŞLER TIKIRINDA!

Uzun süre gündemimizi bir hayli meşgul eden;  2. OSB ile ilgili son gelişmeleri Vali Çetin Oktay Kaldırım dün sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Vali Kaldırım, “Elazığ 2. OSB’nin 2. Müteşebbis Heyet toplantısını gerçekleştirdik.  Toplantıda OSB’nin altyapı projeleri görüşüldü ve yeni OSB’nin isminin Elazığ Harput OSB olmasına karar verildi” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet