Elazığ, Urfa ve Kerkük bu programda buluşuyor

Elazığ Kültür ve Musiki Derneği 10 Nisan Salı günü Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda Kerkük-Şanlıurfa-Elazığ Kültür Sanat Buluşması adı altında “Dayı Yeğen Biz Bize ”adı ile bir program düzenliyor.

Elazığ, Urfa ve Kerkük bu programda buluşuyor Kültür-Sanat

Haber: Songül DURSUN

Elazığ Belediyesi, Ankara ve Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği Korosu ve Elazığ Kültür Musiki Derneği tarafından geçtiğimiz ekim ayında İlimizde gerçekleştirilen  "Harput’tan Urfa’ya, Gazelden Hoyrata" adlı büyük ilgi uyandıran konserinin galası Urfa’da yapılacak. Elazığ Kültür ve Musiki Derneğinin organizasyonu ve koordinatörlüğünde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kültür Bakanlığı Ankara İstanbul ve İzmir THM Koroları ve TRT Ankara Radyosu işbirliğinde hazırlanan Kerkük Şanlıurfa Elazığ Kültür ve Sanat Buluşması Konseri, Şanlıurfa’nın Kurtuluş Yıldönümü haftası etkinlikleri çerçevesinde “Dayı-Yeğen Biz bize” teması ile  10 Nisan salı günü sahnelenecek.

ONUR KONUĞU; MEHMET ÖZBEK

“11 Nisan Urfa’nın Kurtuluşu, Birlikte Kurtardık, Birlikte Kutlayalım” sloganıyla düzenlenecek programda onur konuğu olarak Sanatçı Mehmet Özbek yer alacak. Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda 10 Nisan’da saat 20:30’da gerçekleşecek olan programın diğer konukları ise Elazığlı sanatçılar Muzaffer Ertürk, Hasan Öztürk, Zülfü Demirtaş, Adnan Çilesiz, Doğukan Öztürk, Kerküklü sanatçılar Ali Benne, Hasan Neccar, Harbi Şükür ile Şanlıurfalı sanatçılar Halil Altıngöz, Bakır Karadağlı, Halil Sezgin, Bekir Çiçek ve Yusuf Bayribey olacak.

“ÜÇ KARDEŞ KENTİ KONSERLE BULUŞTURMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

İki şehir arasında kültür köprüsü kurmak için düzenlenen etkinlik hakkında konuşan Elazığ Kültür Musiki Derneği Başkanı Abdulaziz Koç, “Tarih ve Kültür birliğinin en özel biçimde yaşadığı bu üç kültür şehrinin üç kardeş şehrin musikisinin en usta yorumlar eşliğinde Urfamızın kurtuluş haftası etkinlikleri çerçevesinde Şanlıurfa M. Akif İNAN Konferans Salonunda sahneleyeceğiz. Çok mutlu ve heyecanlıyız. 30 Eylülde Elazığ’da düzenlediğimiz Şanlıurfa Elazığ Kültür ve Sanat Buluşması Konseri gerçekten çok beğenilmişti. Öyle ki halen televizyonlar da tekraren yayınlanmaya devam ediyor. Daha önce 2005 te Ankara TRT Arı Stüdyosu’nda ve Elazığ’da Kerkük Elazığ Kültür ve Sanat Buluşması Konserini başarıyla sunmuştuk. Şimdi bu üç kadim kardeş kenti bir arada bir konserle buluşturmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. İnşallah bir aksilik olmazsa 10 Nisan Salı günü konserimizi sunmuş olacağız. Konserimize Şanlıurfa Elazığ ve Kerkük’ten usta sanatçılar katılacaklar.  Onur Konuğu olarak katılan ve her zaman bizimle olan Mehmet Özbek hocamız ve Mustafa Turan hocamız da bizimle olacaklar. Dernek olarak mahalli müziğimize yaptığımız programlarla hizmet etmeye devam edeceğiz. Harput Müziği bizim gözbebeğimizdir. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizi konserimize davet ediyorum” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet