Güreşçilerimiz Gebze'de mindere çıktı

Gebze'de düzenlenen 21. Uluslararası Yıldızlar Zafer Turnuvası'nda Elazığlı güreşçilerden Yunushan Yücel üçüncü, Ersin Bulut ise beşinci oldu. Organizasyona Türkiye, Romanya, Arjantin, İtalya, İsveç, Macaristan, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Gürcistan, Kırgızistan ve Türkmenistan'dan toplam 350 sporcu katıldı.

Güreşçilerimiz Gebze'de mindere çıktı Spor

İbrahim KARAKULAK

Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda 3.olarak Milli Takım Kampına çağrılan Elazığlı sporcular Ersin Bulut ve Yunushan Yücel, 29 Mart- 1 Nisan 2018 tarihleri arasında Gebze’de düzenlenen Uluslararası Zafer Turnuvası’nda mücadele etti.  

KİEV'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK YILDIZLAR GÜREŞ AVRUPA ŞAMPİYONASI'NIN PROVASI

Türkiye Güreş Federasyonu'nun organize ettiği 21. Uluslararası Yıldızlar Zafer Turnuvası'na Türkiye, Romanya, Arjantin, İtalya, İsveç, Macaristan, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Gürcistan, Kırgızistan ve Türkmenistan'dan toplam 350 sporcu katıldı. Serbest ve grekoromen kategorisinde yapılan turnuva, 23-29 Nisan tarihleri arasında Ukrayna Kiev'de gerçekleştirilecek Yıldızlar Güreş Avrupa Şampiyonası'nın da provası niteliği taşıdı.

TURNUVADA 3. VE 5.'LİK ELDE ETTİK

Elazığlı sporcular Yıldızlar Güreş Avrupa Şampiyonası'nın provası olan 21. Uluslararası Yıldızlar Zafer Turnuvası'nda önemli karşılaşmalara çıktılar. 110 kiloda Yunushan Yücel başarılı bir turnuvayı geride bırakarak üçüncülük elde ederken, 48 kiloda Ersin Bulut beşinci oldu.

İL MÜDÜRÜ ACAR'DAN BAŞARI TEMENNİSİ

Başarılı sporcular antrenörleri ile birlikte turnuvanın ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan İl Müdürü Acar, sporcuların başarılarından ötürü memnuniyetlerini belirterek gelecek müsabakalarda başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.  Acar daha sonra sporculara ve antrenörlerine hediye takdiminde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet