Vatandaş Öztürk’ü listede istemiyor

‘Seçmenin nabzı gazetemizde atacak’ yazı dizimizin bu haftaki konuğu Milletvekili Tahir Öztürk oldu. Gazetemize değerlendirmelerde bulunan vatandaşların çoğu 2019 seçimlerinde Tahir Öztürk’ü listede görmek istemediklerini açıkladı. Görüş aldığımız vatandaşların bazıları Öztürk’ün yeteri kadara sahalara inmediğini ve Meclis’te de aktif olmadığını düşünürken bazıları ise daha net konuştu ve 2019 seçimlerinde Öztürk’ün listede olması durumumda AK Parti’ye oy vermeyeceğini söyledi. Bir vatandaş ise Öztürk’ün ekonomik sıkıntılar yaşadığını ileri sürerek, “Tahir Öztürk kendi işletmelerini dahi gerektiği gibi yönetemedi. Kendisine katkısı olmayan bir isimin Elazığ’a ne gibi katkısı olabilir ki?” diye sordu.

Vatandaş Öztürk’ü listede istemiyor Siyaset

Haber: Faik AKGÜN/ÖZEL

Geçtiğimiz hafta ‘seçmenin nabzı gazetemizde atıyor’ adıyla bir yazı dizisi başlatmıştık. Yazı dizimizin ilk bölümünde vatandaşa vekillerimizden Ömer Serdar’ı sormuştuk. Bu hafta ise vekillerimizden Tahir Öztürk’ü vatandaşa sorduk. Öztürk’ü pek sahalarda görmediklerini belirten vatandaşlar, Vekil Öztürk’ün Meclis’te de aktif olmadığını düşünüyor. Özellikle İlimiz vekillerini Malatya’nın vekilleri ile kıyaslayan vatandaşlar, AK Parti’nin 2019 seçimlerinde listesini tekrardan gözden geçirmesini istiyor. Gazetemize konuşan bazı vatandaşlar ise Tahir Öztürk’ün listede olması durumunda AK Parti’ye oy vermeyeceğini belirtiyor. Vatandaşların Milletvekili Tahir Öztürk’e ilişkin görüşleri ise şöyle:

“ÖZTÜRK’Ü BEĞENİYORUM”

AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mevlüt İşcioğlu,  Öztürk’ün yaptığı çalışmaları beğendiğini belirterek, “Ben Tahir Öztürk’ü beğeniyorum. Diğer milletvekilleri ile kıyasladığımızda Tahir Öztürk’ün bir adım önde olduğunu düşünüyorum.  Mevcut üç milletvekilimizin hepsine bedel bir isimdir. Elazığ adına ciddi bir performans sergiliyor. 2019 yılında yapılacak seçimlerde kendisini yeniden aday görmek istediğimi de belirtmek istiyorum.”dedi.

“HALKIN İSTEMEDİĞİ İSİMLER ADAY GÖSTERİLMESİN”

 AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk’ü eleştiren Resul Barış ise “Diğer vekillerimiz gibi Tahir Öztürk’te devletten aldığı bol paralarla Ankara’da yatıyor. Tahir Öztürk oturmaktan başka bir şey yapmıyor.  Hiç birinin Elazığ adına yaptığı bir şey yok. Tahir Öztürk’ü uzun zamandır Elazığ’a geldiğini de görmedik. 2019 yılında ne Tahir Öztürk’ü ne de diğer vekilleri AK Parti listesinde görmek istemiyorum. Halkın istemediği bu isimleri AK Parti’nin bir daha aday göstermemesini istiyorum.”ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ’A ZERRE DEĞER KATMADI”

İsmini vermeyen bir vatandaş ise halkın vekillere değil de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiğini belirterek, “Tahir Öztürk dört yılda Elazığ’a zerre değer katmadı.  Elazığ’ın bütün milletvekillerinin durumu aynı. Hiç biri başarılı değil. Bir tek başarı var. O da Erdoğan’ın başarısıdır. Halk zaten bu vekillere oy vermiyor. Halk Erdoğan’a oy veriyor.  2019 yılında bir daha aday olmaması gerektiğini düşünüyorum. Buna rağmen yine de aday olursa şayet Recep Tayyip Erdoğan’dan bu isme onay vermemesini rica ediyorum.  Çünkü şehre hiçbir şey katmadı.”dedi.

“BİR GÜN MECLİSTE ÇIKIP TA ELAZIĞ’IN BU SORUNUNU ÇÖZÜN DEMEDİ”

Öztürk’ün Elazığ’ın sorunlarına özüm bulamadığını kaydeden Ali Akın ise, “Tahir Öztürk’ü Elazığ için bir iş yaparken görmedim.  Çünkü Elazığ ile ilgili hiçbir iş yapmadı. Vekil seçildikten sonra doğru dürüst Elazığ’a bile gelmedi.  2019 yılında yeni bir seçim yapılacak bu seçimlerde ve bundan sonra yapılacak hiçbir seçimde bu ismi aday olarak görmek istemiyorum.  Allah rızası için birgün Mecliste çıkıp ta Elazığ’ın bu sorununu çözün demedi.  Malatya bizi ikiye katladı. Bingöl bizi geçti, biz geriye gittik.  Seçim zamanında Elazığ’a yeniden gelip milleti kandırmaya çalışacaklar. Ben sizin aracılığınızla bütün halkımıza artık bunların yalanlarına kanmamaları tavsiyesinde bulunuyorum.  Bizim dört tane milletvekili bir rahmetli Kamer Genç kadar olmadılar. O Tunceli Milletvekiliydi. Elazığ’ı savunuyordu. Elazığ’ın vekilleri o gün olduğu gibi bugün de oturuyorlar. Artık Elazığ için çalışacak isimler aday gösterilsin. “ şeklinde değerlendirmelerde bulundu

“HALKIMIZ ELAZIĞ’IN VEKİLLERİNİ MALATYA’YA BAKARAK DEĞERLENDİRSİN”

Elazığ’ın mevcut vekillerinin hiç birini beğenmediğini kaydeden Ahmet Karlıdağ ise, “ Bir seçmen olarak Tahir Öztürk’ü zerre beğenmiyorum. Çünkü Elazığ için bir şey yapmıyor. Bakın Malatya örneği ortadadır. Malatya’nın da vekilleri var bizim de…  Eskiden Malatya Elazığ’ın bir ilçesi gibiyken şimdi Elazığ Malatya’nın bir ilçesi oldu.  Halkımız Elazığ’ın vekillerini Malatya’ya bakarak değerlendirsin.  Eğer 2019 yılında bu isimler ve hele hele Tahir Öztürk yeniden milletvekili adayı gösterilirse oy vermem. Oy kullanmaya bile gitmem.” dedi.

“KALE MEVCUT VEKİLLERDEN DOLAYI YIKILACAK”

AK Parti gençlik Kolları Üyesi Ali Yılmaz ise yaptığı değerlendirmede, “Elazığ’ın hali ortada iken benim Tahir Öztürk ile ilgili değerlendirme yapmama bile gerek yok. Çünkü Elazığ’a yapılan yollar ile şehre birşeyler kattık diyorlar ki yapılan yolların hali de ortadadır.  Seçim zamanı gelip millete sözler veriyorlar.  Oy sözü aldıktan sonra gidiyorlar. Seçildikten sonra bir daha da yüzümüze bakmıyorlar.  İş için yanlarına gittiğimizde bizi aşağılıyorlar.  Seçim zamanında bize çalışın bizi destekleyin demeyi biliyorlar ama… Ben AK Parti Gençlik Kolları’na da üyeyim.  Ancak üyeleri olduğum halde kendilerinden bir fayda göremedim.  Vatandaşa karşı göstermiş oldukları bu tutum ve davranışlardan dolayı ben ve benim gibi düşünen binlerce Elazığlı yıllarca desteklediği AK Parti’yi artık desteklemeyecek. Elazığ’a kale gözüyle bakıyorlar. Ancak bu kale mevcut vekillerden dolayı yıkılacak bunu açıkça söylemek istiyorum.  Elazığ’ın artık gözünü açması gerekiyor“ifadelerini kullandı.

“ADAY GÖSTERİLİRSE AK PARTİ’YE OY VERMEYECEĞİM”

AK Parti üyesi olduğunu vurgulayan Selami Öztürk ise yaptığı değerlendirmede mevcut vekillerin aday gösterilmesi halinde oy vermeyeceğini dile getirerek, “Elazığ halkının tamamı gibi ben de Tahir Öztürk’ü beğenmiyorum.  Ben Elazığlıyım ancak Manisa’da ikamet ediyorum.  Sürekli bir şekilde Elazığ’a geliyorum. Elazığ her geçen gün kan kaybediyor. Eskiden Malatya bizim gerimizdeydi. Şimdi biz Malatya’nın çok gerisinde kaldık. Elazığ tabiri caizse köye döndü. Bu yaşanan tablonun tek sorumlusu milletvekilleridir. Bir insan ekmeğini yediği yer için en azından direnir. Ama bizim vekillerimizde böyle bir durum söz konusu değil.  Mevcut vekiller aday gösterilirse AK Parti üyesi olmama rağmen AK Parti’ye oy vermeyeceğim.” dedi.

“ÖZTÜRK’ÜN VATANDAŞ NEZDİNDE BİR KABULÜ BULUNMUYOR”

 AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk’ün halk nezdinde bir değeri olmadığını iddia eden Mehmet Avcı ise “Tahir Öztürk iki kere Elazığ milletvekilliği yaptı. İki dönemde Elazığ için hiçbir şey yapmadı.  Eğer Elazığ için bir şey yapmışsa kendisi söylesin. Ancak söyleyebileceğini düşünmüyorum. Tahir Öztürk’ün bir daha aday gösterilmemesini istiyorum. Ancak AK Parti’nin üst yönetiminde Tahir Öztürk’ün arkasında birileri var ki bu kadar başarısızlığa rağmen hala aday gösteriliyor. Ancak Tahir Öztürk’ün vatandaş nezdinde bir kabulü bulunmuyor. Kendisi her dönem listeye tepeden yazılan biridir. Ancak bir daha listeye yazılması halinde oy vermeyeceğimi belirtmek istiyorum. “ ifadelerini kullandı.

“LİSTEDE YER ALMASI HALİNDE OY VERMEM”

Öztürk’ü vekil olarak yetersiz bulduğunu kaydeden Serdar Bey ise “Tahir Öztürk vekil olarak yetersiz bir isimdir. Elazığ’a yatırım çekmemektedir. Tahir Öztürk Elazığ’ın en büyük problemi olan işsizliğe çözüm üretmek yerine sadece yapılan yolları dillendirmektedir. Elazığ‘ın ciddi bir iş alanına ihtiyacı vardır. Bir vekil olarak Elazığ’ın ticari değeri yüksek olan ürünleri tanıtması gerekiyor.  Ancak o alanda da yetersiz. Tahir Öztürk’ün bir daha vekil listesinde olamaması gerekiyor. Listede yer alması halinde oy vermem.” dedi.

“ARTIK ELAZIĞ İÇİN ÇALIŞACAK İSİMLERİN VEKİL OLMASI GEREKİYOR”

Elazığ’ın kendisi için çalışacak vekiller seçmesi gerektiğini dile getiren Turan Akgül ise “Tahir Öztürk Elazığ’a yeterince hizmet etmedi ki şimdiye kadar seçilen hiç bir milletvekili de Elazığ’a gereken özeni göstermedi.  Tahir Öztürk kendi işletmelerini dahi gerektiği gibi yönetemedi. Bunun bir sonucu olarak ekonomik olarak da ciddi bir dar boğaza girdiğini duydum. Maddi olarak çok kötü günler geçiriyorlar. Kendisine katkısı olmayan bir isimin Elazığ’a ne gibi katkısı olabilir ki?  2019 yılında mevcut vekillerin ve Tahir Öztürk’ün isimlerinin yer aldığı bir milletvekili listesine oy vermem. Artık Elazığ için çalışacak isimlerin vekil olması gerekiyor.”ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Merkez sağ @Devamlı Kandil ve bayram mesajı yayınlayan vekillerden bıktıkkk

15 Nisan 2018 09:18

Ben bir Elazığlı olarak bilim sesimizi mecliste duyuracak vekil istiyoruz . oda ya Ali ÖZCAN yada YAVUZ TEMİZER.

Orkun kurt @Rey

11 Nisan 2018 04:07

Asıl listede 1,sıtada yahit bey olmazsa akp ye oy yok, kesinlikle ömer ve bulut gitsin memurluğa müracaat etsinler, bı algılardan vazgecin,

Güneydoğu Gazisi @Milletvekilleri

03 Nisan 2018 22:32

Hangi milletvekili mecliste aktif oldu vatandaşın hangi sorununa el attılar vatandaşın telefonuna dahi çıkmıyorlar şehit aileleri ve güneydoğu gazileri olarak taleplerimizi iletiyoruz yazdığınızda cevap dahi vermiyorlar ama Elazığ da isim önemli değil kim aday olursa zaten oy akp ye veriliyor

Haber Scripti: Medya İnternet