Vali Hazar Gölü’ne 1,5 milyon turist bekliyor!

Vali Çetin Oktay Kaldırım, İlimize hem yatırımcı hem de turist çekebilmek adına göreve geldiği günden itibaren İlimizin tanıtımına ciddi katkılar sunmaya devam ediyor. Tatil sezonu başlamadan Hazar Gölü etrafındaki çalışmaları yerinde inceleyen Vali Kaldırım, amaçlarının buraya 1,5 milyon turist çekmek olduğunu ifade etti.

Vali Hazar Gölü’ne 1,5 milyon turist bekliyor! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

Vali Çetin Oktay Kaldırım hedefleri yine yükseltti. İlimizin en turistlik yerlerinden biri olan Hazar Gölü ve çevresinde incelemelerde bulunan Vali Kaldırım, “Turizm sezonu öncesi Hazar gölü etrafında sahil düzenlemesi ve tesislerin standartlarının yükseltilmesi çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl hedefimiz bu bölgeye 1.5 milyon ziyaretçi çekmek”  diyerek hedeflerinin ne denli büyük olduğunu da aktardı.

VALİ, ÇALIŞAMALAR HAKKINDAKİ BİLGİYİ KAYMAKAMLARDAN ALDI

Ayrıca Vali Kaldırım buradaki ziyaretleri sırasında Sivrice ve Maden kaymakamlarından bilgi almayı da ihmal etmedi.  Vali Kaldırım sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarında Hazar Gölü civarında bulunan esnafın halini sorarak onların beklentilerini aldığını da aktardı. Turizm mevsimine hazırlık kapsamında Hazar Gölü çevresinde bulunan işletme ve tesislerde incelemelerde bulunan Vali Kaldırım bölgede yapılan çalışmalar hakkında kendisine inceleme gezisinde eşlik eden kaymakamlardan bilgi aldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet