Yanılmaz anketten ‘başarılı’ çıktı

Bir süre önce gazetemizin www.elazigfirat.com sitesinden okuyucularımızın Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın çalışmalarını değerlendirmesini istediğimiz bir anket yayımlamıştık. Dün itibariyle sonlandırdığımız ankete göre oy kullanan okuyucularımızın yüzde 72.85’i Başkan Yanılmaz’ı başarılı buldu. Ankette Başkan Yanılmaz’ı başarılı bulanların oy oranı ile 2017 referandumdaki ‘Evet’ oy oranının birbirine yakın seyretmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Yanılmaz anketten ‘başarılı’ çıktı Güncel

Haber: İbrahim KARAKULAK

Gazete olarak bir süre önce www.elazigfirat.com internet adresimiz üzerinden bir anket yayımlamıştık. Ankette okuyucularımızın Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın çalışmalarını değerlendirmelerin istemiştik ve ‘Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın çalışmalarını başarılı buluyor musunuz?’ diye sormuştuk. Yaklaşık bir haftalık süreçte anketimiz 21 bin görüntülenme sayısına ulaştı. Elazığlıların büyük ilgi gösterdiği ankette 5 bin kişi ise oy kullandı.

OKUYUCULARIN YÜZDE 72’Sİ YANILMAZ’I BAŞARILI BULDU

Başkan Yanılmaz’ın çalışmalarının başarılı bulunup bulunmadığı yönündeki sorumuzu yanıtlayan okuyucularımızın yüzde 72.85’i (3642 kişi) sorumuza ‘Evet’ cevabı vererek Başkan Yanılmaz’ın çalışmalarını başarılı buldu. Anketimize katılanların yüzde 27.15’i (1358 kişi) ise Başkan Yanılmaz’ın çalışmalarını başarılı bulmadığı yönünde oy verdi.

ANKET HABERİMİZİ DOĞRULADI

Gazete olarak zaman zaman sokağa çıkıp vatandaşa gerek siyasileri gerekse yerel yöneticileri nasıl bulduklarını da soruyoruz. Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde yüz yüze yaptığımız görüşmelerde vatandaşa Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı sormuştuk. Bu haberimizde de vatandaşların çoğu Başkan Yanılmaz’ın çalışmalarını başarılı bulduğunu belirtmişti ve gazete olarak ‘Vatandaştan Yanılmaz’a tam not’ diye haberleştirmiştik. Böylece anket sonuçları da bu haberimizi doğrular nitelikte oldu.

REFERANDUM SONUÇLARI İLE BENZERLİK GÖSTERDİ

Ankette dikkat çeken bir başka nokta ise Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı başarılı bulanların oy oranının 2017 referandumundaki ‘Evet’ oylarına yakın seyretmesi. Hatırlanacağı gibi 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumda yüzde 71,8 ‘Evet’ oyu çıkmıştı. Anketimizde de Başkan Yanılmaz’ı başarılı bulanların oy oranı yüzde 72,85 ile referandumdaki oy oranının çok az üstünde çıktı.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Lütfi EYMUR @ALLAH A EMANET OLUN İNŞALLAH

03 Nisan 2018 20:17

ALLAH IM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN INŞALLAH ABİ

Haber Scripti: Medya İnternet