46 takımın kıyasıya mücadelesi son buldu

Okullar Sporları Satranç Genç-Yıldızlar-Küçükler Grup müsabakaları tamamlandı. İlimiz ekiplerinin de mücadele ettiği turnuvaya Elazığ ev sahipliği yaptı. 46 takım ve 246 sporcu derece için mücadele etti.

46 takımın kıyasıya mücadelesi son buldu Spor

İbrahim KARAKULAK

Okullar Sporları Satranç Genç-Yıldızlar-Küçükler Grup müsabakaları Yakup Kılıç Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Yarışmaya Elazığ, Malatya, Bingöl, Tunceli, Sivas, Hatay, Diyarbakır, Siirt, Van, Muş, Bitlis, İstanbul, Mardin, Batman, Hakkâri, Şırnak, Adıyaman ve Şanlıurfa illerinden 46 takım olmak üzere toplamda 246 sporcu katılım sağladı.

DERECEYE GİREN EKİPLER ŞU ŞEKİLDE;

Çekişmeli müsabakaların ardından dereceye giren ekipler de belli oldu. Elazığ Grubu Yıldız Kızlar Kategorisinde Bitlis Hizan 75. Yıl İMKB Abidin İnan Gaydalı Kız Yatılı Bölge Ortaokulu birinciliği elde etti. Yenişehir Diyarbakır İMKB 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu 2.olurken, Elazığ temsilcimiz Özel Bahçeşehir Ortaokulu 3. oldu. Elazığ Grubu Yıldızlar Genel Kategoride Van Edremit TOKİ Memur-Sen Mehmet Akif İnan Ortaokulu 1., Elazığ Özel Bilgem Ortaokulu 2. ve Bingöl TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu 3.’lük elde etti. Elazığ Grubu Küçük Kızlar Kategorisinde ise Antakya Hatay TED Hatay Koleji Özel Ortaokulu 1., Batman Ziya Gökalp Ortaokulu 2., Cizre Şırnak Zuran Ortaokulu da 3. oldu. Elazığ Grubu Genç Kızlar Kategorisindeki derece sıralaması da şöyle oluştu; 1. Defne Hatay TED Hatay Koleji Özel Anadolu Lisesi, 2. Üsküdar İstanbul Üsküdar Lisesi, 3. Siirt İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi. Bu kategoride Elazığ temsilcimiz Kaya Karakaya Fen Lisesi 7.oldu. Elazığ Grubu Gençler Genel Kategorisinde Malatya Fen Lisesi 1., Batman Fen Lisesi 2. ve Sur Diyarbakır Vali Aydın Arslan Fen Lisesi de 3.’ük elde eden ekipler oldu. Son olarak Elazığ Grubu Küçükler Genel Kategorisindeki sıralamalar da şu şekilde oluştu; 1. Maltepe İstanbul Özel Küçükyalı Tekden Ortaokulu, 2. Elazığ Özel TED Ortaokulu, 3. Artuklu Mardin Özel Mardin Bahçeşehir.

ÖDÜLLER ESEN VE YALÇIN’DAN

Müsabakalar sonunda ödül töreni gerçekleştirildi. Erkek ve kızlarda dereceye giren sporculara madalyaları GHSİM Şube Müdürü Akif Sıtkı Esen ve Satranç İl Temsilcisi Esra Kılavuz Yalçın tarafından takdim edildi. İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Takımlarımızın hazırlıklarında katkılarından dolayı okul idarecilerine ve takım antrenörlerine teşekkür eder, sporcularımızı kutlarız.”denildi.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet