Başkan Yanılmaz mesaisini ailelere ayırdı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, mahalle istişareleri kapsamında Doğukent Mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşların talep ve önerilerini birebir ve kendilerinden dinleyen Başkan Yanılmaz, engelli çocuğu bulunan bir ailenin çay davetini de geri çevirmeyerek evlerine konuk oldu. Yanılmaz’ın bir başka ziyareti ise bebek sahibi olan ailelere oldu.

Başkan Yanılmaz mesaisini ailelere ayırdı Güncel

Vatandaşların talep ve önerilerini birebir ve kendilerinden dinleyen Başkan Yanılmaz, engelli çocuğu bulunan bir ailenin çay davetini de geri çevirmeyerek evlerine konuk oldu. Göreve geldikleri günden itibaren hayata geçirdikleri bütün projelerde engelli vatandaşlarımızın rahat ve huzurunu esas alarak çalıştıklarını belirten Başkan Yanılmaz, “Engelli kardeşlerimizin sosyal yaşama olan katılımlarını artırmak amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştirdik. Maddi destekten öte manevi desteğimizi onlara her zaman hissettirmeye gayret ettik; çünkü biliyoruz ki sevgiden daha büyük bir tedavi yöntemi yoktur. En iyi tedavi moral ve motivasyondur” dedi. Daha sonra zihinsel engelli olan Ahmet ile oyunlar oynayan Başkan Yanılmaz, Elazığ Belediyesi olarak bütün özel çocuklarımızın yanında olduğu gibi Ahmet’in ve ailesinin de he zaman yanlarında ve destekçileri olacaklarını kaydetti.

YENİ DOĞAN BEBEKLERİ DE UNUTMADI

Yanılmaz’ın bir başka ziyareti ise bebek sahibi olan ailelere oldu. Başkan Yanılmaz, bebeklerin sağlıklı büyümesi ve bu konuda aileleri bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği proje kapsamında yeni çocuk sahibi olmuş ailelerin kapılarını çalarak ziyaret etti. Ziyaretlerde doğum yapan annelere, içerisinde yeni doğan bebeğin ihtiyaç duyacağı giyim, bakım ve temizlik maddelerinin yer aldığı bebek çantası hediye edildi. Elazığ Belediyesi'nin 'Hoş Geldin Bebek Paketi'nin içinde; bebek takımı, ateş ölçer, biberon, bebek şampuanı, ıslak mendil, emzik, pudra, alt açma takımı, bebek yemek önlüğünü gibi birçok ihtiyaç duyulan ürün yer aldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yeni doğan bebekleri evlerinde ziyaret ettiklerini ve ‘Hoş Geldin Bebek’ paketini ailelere hediye ederek bebeğin ilk doğduğu andan itibaren ihtiyacı olan bir takım malzemelerin içinde olduğu paketi ailelere hediye ettiklerini belirtti. Başkan Yanılmaz, her bebeğin sağlık ve mutluluk içerisinde büyüyerek ülkesine ve milletine bağlı hayırlı bir evlat olması temennisinde bulundu. (Bülten)

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet