CHP’ye üye olan gençlere rozet takıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Örgütü yaklaşık 100 genci CHP Gençlik Örgütüne üye yaparak, partiye yeni katılan gençlere rozet taktılar. Bu programa katılan ve partisinde gençleri gören CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, “Partimiz Elazığ’da iktidara yürüyecek” gibi son derece iddialı bir söylemde bulundu.

CHP’ye üye olan gençlere rozet takıldı Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

CHP Gençlik Örgütünün düzenlediği yeni üye tanıtım programında söz alan CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, programa katılan basın mensuplarına teşekkür ederek açıklamasına başladı. Başkan Kaplan, “Gerçekten basın olmazsa hayatımızın bir bölümün olmadığının farkındayız. Çünkü güncel gelişmeleri, olayları, sevinçleri ve acıları basın aracılığı ile öğrenip bunları basın aracılığı ile öğrenmekteyiz. Bugün burada toplanmamızın amacı demokrasi, hak, hukuk ve adalet özlemi olan gençlerimizin demokrasi önündeki engelleri kaldırmak için buradayız” dedi.

CHP’DEN SEÇİME HAZIRIZ MESAJI

Sözlerini sürdüren başkan Kaplan, “Partimiz, tüm birimleri ve kuruluşlarıyla Türkiye genelinde 2018 yılı içerisinde yapılacak bir erken seçim veya 2019 yılı içinde yapılacak normal bir cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği ve belediye seçimleri için bugünden hazır olduğunu tüm örgütleri ile kanıtlamıştır. Elazığ  İl Örgütü de bunu kanıtlayan örgütlerden bir tanesidir. Bizler yarın seçim olacakmış gibi tüm birimlerimiz ile çalışmalarımıza devam ediyoruz ve daha fazla ne nasıl yapabiliriz bağlamında da hem kendimizi hem de fikirlerimizi yenilemekteyiz. Partimizde Gençlik Kurultayının ardından büyük bir değişim oldu. Bu nedenle CHP Gençlik Kolları Başkanımız Dilay Güngör’e de teşekkür ederim” dedi.

“GENÇLER ONURLU YÜRÜYÜŞÜMÜZDE BİZLERLE”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Elazığ’da iktidara yürüyeceği gibi son derece iddialı bir çıkışta yapan Kaplan, “Partimiz, Elazığ’da hak ve demokrasi mücadelesi veriyor demektir. Bu ne demek? Partimiz Elazığ’da emin adımlarla yürüyor demektir. Yani biz Elazığ’da gençlerimizle, kadınlarımızla, il ve ilçe örgütlerimizle beraber seçime hazır bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizlerin huzurunda partimize yeni gelen gençlerimize hoş geldiniz diyerek onurlu yürüyüşümüzde bizimle oldukları için onur duyuyorum “ diyerek ileride gençleri siyasetin çeşitli kademelerinde görmek istediğine vurgu yaptı ve sözü CHP İl Örgütü Gençlik Kolları Başkanı Dilay Güngör’e bıraktı.

“SOSYAL MEDYA DEDİKODULARININ PARTİMİZİ YIPRATMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan başkan Güngör, “Bu göreve seçildiğim günden bu yana çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Değişim ve dönüşüm içerisinde olan Gençlik Kolları yapılanmamızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bizler yaklaşan 2019 seçimlerine hazır durumdayız. Ayrıca partimizin sosyal medya hesapları üzerinden yapılan dedikodular ile yıpratılmasına izin vermeyeceğiz.  Sayın İl Başkanımızın tecrübelerinden yararlanarak Elazığ’a en iyi hizmeti sunma çabasında olacağız. Beni buraya layık gören bütün Gençlik Kolları Üyelerimize de teşekkür ederim. Seçilmiş Gençlik Kolları Başkanı olmanın gururu içindeyim. Aramıza yeni katılan genç üyelerimize teşekkür ederim” dedi. Açıklamaların ardından partiye yeni katılan gençlere rozet takılarak onlara partinin sembolü olan 6 okun manası da açıklandı.  

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet