BBP’liler  Yazıcıoğlu’nu andı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez İlçe Başkanı Emrah Aktağlı, Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı, 19., 20., ve 23. dönem TBMM Sivas Milletvekili ve Büyük Birlik Partisi'nin kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu'nun  9. ölüm yıldönümünde Yazıcıoğlu’nu , rahmetle anarak bu konuda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Aktağlı, “ Yazıcıoğlu’nun şehadet sürecinin takipçisi olacak aydınlanana kadar peşini bırakmayacağız” dedi.

BBP’liler  Yazıcıoğlu’nu andı Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

 BBP Merkez İlçe Başkanı Emrah Aktağlı, “25 mart 2009 tarihinde inandığı değerler uğruna Keş dağlarının kanlı çukurunda kalmayı göze alarak şaibeli bir kaza sonucu şehit olan ebedi liderimiz cennet mekan Muhsin Yazıcıoğlu'na ve beraberindeki dava arkadaşlarımıza Hak'a yürüyüşlerinin sene-i devriyesinde yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Muhsin Yazıcıoğlu siyasi yaşamı boyunca ilkeli seviyeli ve tutarlı bir siyaset anlayışı ortaya koymuş hiç bir zaman günü birlik hesaplar yapmamış dava adamı olduğunu 40 yıllık siyasi yaşamı boyunca iç ve dış mihraklarla mücadele ettiğini demokrasi ve hukukun üstünlüğünü savunduğunu herkese göstermiştir” dedi.

“YAZICIOĞLU, BÜYÜK DAVANIN TAKİPÇİSİYDİ”

Yazıcıoğlu’nun adanmışlık bir şekilde hareket ettiğine dikkat çeken başkan Aktağlı, “Hayatının her döneminde karşılıksız bir adamışlık duygusu içerisinde milli ve manevi değerlerin yücelmesi millet ve vatanın bekası için kendi varlığını ve geleceğini feda edebilmeyi hayat düsturu olarak görmüştür. O daima büyük bir davanın büyük bir yolun dümdüz bir takipçisi katıksız temiz bir ülkünün saf ve sade lideri olmuştur. O hep Allah'ın razı olduğu işleri yapmaya çalıştı olmadığı işleri yapmamaya asla razı olmadı. Allah'ın izniyle bizde bu davayı daima yaşatacağız çünkü bu dava biliyoruz ki Allah davasıdır bu dava hak davasıdır bu dava millet davasıdır. İnşallah sonuna kadar hem şehadet sürecinin takipçisi olacak aydınlanana kadar peşini bırakmayacağız. Bu vesilesiyle bir kez daha şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nu ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor mekanlarının cennet olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum” dedi.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet