MARED’ten kampanyaya kitap desteği

Marmara Elazığlılar Derneği (MARED) tarafından, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı Elazığ Her Yerde Okuyor kampanyası ve tüm yurtta devam eden Okuma Yazma Seferberliğine destek amaçlı gönderilen kitapların okullara dağıtımı yapıldı.

MARED’ten kampanyaya kitap desteği Güncel

Haber: Songül DURSUN

Marmara Elazığlılar Derneği (MARED) tarafından, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı Elazığ Her Yerde Okuyor kampanyası ve tüm yurtta devam eden Okuma Yazma Seferberliğine destek amaçlı kitap İlimize gönderildi. MARED’in kampanyalara destek olmak için gönderdiği kitaplar 10 okulumuza dağıtıldı. MARED’e destek olmak, bağışlanan kitapların dağıtılmasına yardımcı olmak amacıyla etkinlikte yer alan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı, “Bugün burada Marmara Elazığlılar Derneğinin Elazığ Her Yerde Okuyor projesine destek olmak amacıyla İlimize göndermiş olduğu kitapların dağıtımı için bulunuyoruz. MARED geçmişte olduğu gibi her yıl İlimizdeki eğitim hayatına katkılarda bulunan bir derneğimiz. Milli Eğitim camiası adına başta MARED Başkanı Mahmut Kahraman ve yönetim kurulu üyelerini canı gönülden kutluyorum. Derneğin çalışmalarını yakından takip ediyorum. İki ay önce de İlimizdeki anaokullarına masa, dolap ve kırtasiye yardımında bulundular. Bugün kitap yardımı, daha öncesinde ise eşofman vb. yardımda bulunmuşlardı.MARED gerçekten özveriyle çalışan bir dernek. Halk Eğitim Merkezi olarak bizler de bu derneğimizin faaliyetlerine bir nebze de olsa katkıda bulunmak için bu faaliyetin içerisindeyiz. Buradan hem Elazığ okuyor kampanyasının devam ettiğini hem de Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlatmış olduğu Okuma Yazma Seferberliğinin devam ettiğini söylemek istiyorum. İçinde bulunduğumuz bu binada da kurslarımız devam etmekte. Tüm halkımızı hem Elazığ Her Yerde Okuyor projesine hem de Okuma Yazma Seferberliğine katılmaya davet ediyorum.”ifadelerine yer verdi.

“OKUMAYI SEVDİRME SEFERBERLİĞİMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM ETMEKTEDİR”

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Özgen ise yaptığı konuşmada, “Elazığ Valiliği ve İl milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Elazığ Her Yerde Okuyor kampanyasıyla birlikte okumayı sevdirme seferberliğimiz tüm hızıyla devam etmektedir. Şu ana kadar 499 bin 270 adet kitap, 44 milyon 277 bin sayfanın okunması, bu kampanyanın ne kadar verimli bir şekilde devam ettiğinin bir göstergesidir. Burada MARED tarafından gönderilen kitapları 10 okula dağıtıyoruz. Başta MARED Başkanı olmak üzere bu kampanyamıza destek veren bütün kamu kuruluşlarına teşekkür ediyor.”dedi.

“KAMPANYAYA DESTEKLER DEVAM EDİYOR”

Şehit Burhan Gatfar Orta Okulu Müdürü Abdulkadir Arısoy ise, “MARED tarafından gönderilen kitapları almaya geldik. Emeği geçen MARED yönetimine, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Kazım Atıcı’ya, şube müdürlerimize, Mili Eğitim Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin Okuma Seferberliğine vermiş oldukları desteğin yanı sıra Elazığ Her Yerde Okuyor kampanyasına da destekler devam ediyor. Bağışlanan bu kitaplar da  bu  etkinliklere destek mahiyetinde olacaktır.” şeklinde konuştu.

850’DEN FAZLA KİTAP BAĞIŞLANDI

Kitap yardım etkinliği için MARED’den yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: “Halk Eğitim Müdürümüz Kazım Atıcı’nın destekleriyle kitap sayımız 850 adeti geçti. Bu kampanyayı Başarılı şekilde yürüten Milli Eğitim Müdürümüz Feyzi Gürtürk’e, yardımlarını bizlerden esirgemeyen Kazım Atıcı’ya ve fedakarca MARED ailesinin yanında olan İl Temsilcimiz CAHİT Can’a ve kitaplar konusunda yanımızda olan Yunus Karaaslan’a teşekkür ederiz.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet