Ahmet Sabri Fener Fırat’a açıkladı

Tetiş Yapı Elazığsporlu Kaleci Kaleci Ahmet Sabri Fener, Gazişehir Gaziantep FK mücadelesinin ardından gözyaşlarına hâkim olamamıştı. O fotoğraf karesi elazigfirat.com’da yayımlandıktan sonra yüzlerce kişi tarafından paylaşımlarda bulunulmuş ve başarılı kaleciye destek mesajları yağmıştı. Ahmet Sabri Fener Fırat Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamada, yaşadığı duygusal anların nedenini anlattı.

Ahmet Sabri Fener Fırat’a açıkladı Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel Haber

Kaleyi tecrübeli eldiven Soner Şahin’den kapan ve görev aldığı maçlarda güven veren genç kaleci Ahmet Sabri Fener, Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü karşısında alınan 2-1’lik mağlubiyetin ardından gözyaşlarına hâkim olamamıştı. O anların fotoğrafı elazigfirat.com’da yayımlandıktan sonra sosyal medyada kısa sürede yüzlerce kişiye ulaştı.

“KOCA YÜREKLİ İNSAN”

Ahmet Sabri Fener’in yaşadığı o duygusal karenin paylaşılmasıyla birlikte bordo-beyazlı taraftarlar genç eldivene destek mesajları yağdırmış ve başarılı kaleci hakkında; “Koca yürekli insan. Belki onun da pirimi verilmedi ama sahaya çıkıp aslanlar gibi oynuyor. Yıllardır Elazığsporluymuş gibi mücadele veriyor. Çayda çıra armalı formayı taşıdığının bilincindesin. Bu taraftar senin azmini asala unutmayacak koca yürekli insan.” gibi çeşitli yorum ve paylaşımlarda bulunulmuştu.

“TARAFTARIMIZIN ÖNÜNDE KAYBETMEYİ KENDİME YEDİREMEDİM VE DUYGUSAL ANLAR YAŞADIM”

Geçtiğimiz sezon devre arasında Elazığsor kadrosuna katılan ve bu sezon toplam 10 müsabakada fileyi bekleyen Ahmet Sabri Fener, Fırat Gazetesi’ne Gazişehir mücadelesinden sonra yaşadığı o duygusal anları anlattı. Rakipleri karşısında kaybettikleri için büyük üzüntü yaşadığını ve taraftarın önünde yenilgi yaşadıkları için duygusal anlar yaşadığını dile getirerek; “Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü’ne bilindiği üzere Gaziantep’ten geldim. Bu takımla da bu hafta evimizde karşı karşıya geldik. Bu maça çok iyi hazırlanmıştık. Rakibimiz karşısında eski takımım da olduğu için bir kazanma duygusuyla sahaya çıktım. Sahadan galibiyetle ayrıldığımızda da o ekibi de alt sıramıza alarak, play-off adına da avantaj elde edip daha çok iddiamızı arttıracaktık. Bunun da bilinciyle bu önemli karşılaşmaya çıkmıştık. Penaltı kazandığımız pozisyonda gole çeviremedik ve o esnada Gaziantep’ten gelen gazeteci arkadaşlarla da hoş olmayan diyaloglar yaşadım. Onlar da maçın heyecanıyla ki sanırım çok da hoş olmayan cümleler sarf ettiler. Maç esnasında bizim kale arkamızda duran bu arkadaşlar benim motivemi düşürme amacından sanırım ki biraz rahatsızlık verdiler. Bütün bu nedenlerden ötürü rakibimize yenildiğimiz için maçın ardından duygusal olarak zor anlar yaşadım. Taraftarımızın önünde kaybetmeyi kendime yediremedim ve duygusal anlar yaşadım. Gözyaşlarıma hakim olamadım kaybettiğimiz için. Bunlar da zaman zaman o adrenalinle yaşanabilecek durumlar. Biz takım olarak hiçbir zaman kaybetmek istemiyoruz. Her maça kazanma odaklı çıkıyoruz. Son iki haftada mağlubiyetler aldık ve bu bizi, bütün takım arkadaşlarımı gerçekten çok üzüyor. Bu hafta Gaziantepspor deplasmanın da kazanıp, verilecek arayı en iyi şekilde değerlendirerek tekrar bir çıkış yakalamak istiyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız da devam ediyor.” ifadelerinde bulundu.

“BORDO-BEYAZLI TARAFTARLARIN YAPTIĞI YORUMLAR BENİ GURURLANDIRDI”

Destek veren taraftarlara da teşekkür eden Fener; “Bu arada o fotoğraf karesinin sitenizde ve gazetenizde haber olarak paylaşımından sonra bordo-beyazlı taraftarların yaptığı yorumlar beni gururlandırdı. Bana destek olmaları ve taraftarımız benim hakkımda sarf ettiği o güzel sözler için hepsine teşekkür ediyorum. Görev aldığım maçlarda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Umarım bu güzel taraftarımıza bu yıl istedikleri başarıyı tattırabiliriz ve o başarının içinde ben de pay sahibi olabilirim. Bu beni çok mutlu eder. Taraftarımız iç sahadaki maçlarda bizleri yalnız bırakmasınlar. Tribünleri doldurup bize 90 dakika boyunca destek olmaları bizi ayrıca motive ediyor. Sizin vasıtanızla buradan tekrar taraftarımıza teşekkür ediyorum.”diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet