Anadolu Hastanesinden Tıp Bayramı etkinliği

İlimizde hizmet veren Özel Doğu Anadolu Hastanesinde 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle bir kutlama  programı düzenlendi. Programda konuşan hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Ali Şekerlisoy, Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı 14 Mart’ın kutlama değil anma programı olduğunu kaydetti.

Anadolu Hastanesinden Tıp Bayramı etkinliği Güncel

Haber: Songül DURSUN

 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle gerçekleşen programa hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Ali Şekerlisoy ve hastanede hizmet veren doktorlar katıldı. Programda bir konuşma yapan Op. Dr. Ali Şekerlisoy doktorluk mesleğinin önemli ve meşakkatli bir meslek olduğunu dile getirerek son yıllarda sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin altını çizdi. Şekerlisoy, konuşmasında “İnsanı yaşatmayı ağrısını dindirmeyi ve daha kaliteli yaşamasını sağlamayı amaç edinen tıp mesleği oldukça uzun meşakkatli bir eğitimden sonra ulaşılabilen bir mertebedir, bir ehliyettir. Tıp mesleğini icra eden tüm doktor arkadaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum. Gece, gündüz, kar, kış çamur demeden insan sağlığı için çalışan sağlık emekçilerine yapılan saldırıları da hatırlatmadan geçemeyeceğim. Son 5 yılda 44 bine yakın tıp çalışanına sözlü ve fiili saldırı olmuştur. Bunların 7 tanesi de ölümle sonuçlanmıştır. Lütfen bu hizmeti alan hastalarımızın çalışan doktor arkadaşlarımızın içinde bulunduğu zor şartları ve psikolojik durumu da düşünülerek daha saygılı davranmalarını doktor arkadaşlarımızın da hastaların içinde bulundukları şartları anlayarak daha iyi hizmet vermelerini istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

“14 MART ANMADIR, HATIRLAMADIR”

Ülkemizin içinde bulunduğu şartlardan dolayı 14 Mart’ta kutlama değil anma programı düzenlediklerini kaydeden Şekerlisoy, “14 Mart Tıp Bayramı sadece ülkemizde kutlanan bir bayramdır. Bunun da nedeni bu bayramın ortaya çıkışının tarihine bakıldığı zaman 1919 yılında İstanbul’un işgali ne karşı bir protesto amacıyla yapılan bir kutlama olduğunu görmekteyiz. Bizim de bugünkü amacımız aslında bir anmadır, hatırlatmadır. Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı kutlama değildir. Aynı emperyalist güçlerin 1919 yılındaki ülkemizi parçaladığı gibi bugün de o amaçlarından vazgeçmedikleri görülmektedir. Bu nedenle de bu emperyalist güçlerin oyunlarını bozmak için bugün Afrin’de, Suriye’de ve dünyanın birçok yerinde bu emperyalist güçlerle mücadele eden güvenlik güçlerimize, polisimize, güvenlik korucularımıza ve bizimle birlikte omuz omuza savaşan Özgür Suriye Ordusuna burada minnetlerimizi sunuyorum. Hepinizin Tıp Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet