TKDK’dan 83 milyon TL hibe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz, 2018 yılı içerisinde yapımı tamamlanacak projelerle Elazığ’a 137 Milyon TL’lik yatırım kazandırılacağını bu tutarın da 83 milyon TL’sinin hibe olacağını kaydetti.

TKDK’dan 83 milyon TL hibe Güncel

IPARD II Programının 1. ve 2. çağrı dönemlerinde TKDK tarafından projeleri kabul edilen yatırımcılara ve danışman firmalara yönelik Ödeme Talep Paketi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz, Proje Başvuru Yönetimi Birim Amiri Dr. Işıl Yılmaz, Yerinde Kontrol Birim Amiri Tahsin Çelik, Ödeme Talep İşlemleri Birim Amiri Muharrem Kayıkçı, yatırımcılar, danışman firma temsilcileri ve uzmanlar katıldı.

70 PROJEYE ÖDEME YAPILACAK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Koordinatör Vekili Yılmaz, IPARD II Programının 1. ve 2. çağrı dönemlerinde kabul edilen 70 projeye ödemelerin bu yıl içerisinde yapılacağını anımsattı.

Yılmaz, yatırımların Elazığ ekonomisine ciddi katkı sunacağını belirterek, “Bilindiği üzere 70 projemiz var. Ödemeleri bu yıl içerisinde yapacağız. Bugün düzenlediğimiz toplantıda ödeme paketi hazırlanırken karşılaşılan hatalı uygulamalar ve paketlerde sık görülen eksiklikler konusunda uyarılarda bulunduk. Hibelerin zamanında alınabilmesi noktasında kurum personelimiz özveriyle çalışıyor. Ödemelerin aksamaması için yapılan uyarıların kesinlikle dikkate alınması gerekiyor. Biz bu noktada hem yatırımcılarımızın hem danışman firmalarımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz. İki çağrı döneminde toplam 70 projeyle sözleşme imzaladık. Toplam 137 Milyon TL tutarındaki yatırımların 83 Milyon TL’si kurumumuz tarafından hibe olarak verilecek. Ben yatırımların şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor, bu yatırımlarla Elazığ ekonomisinin daha da güçleneceğine inandığımı belirtmek istiyorum” dedi.  Yılmaz’ın konuşmasının ardından Ödeme Talep İşlemleri Birim Amiri Muharrem Kayıkçı tarafından sunum gerçekleştirildi. Sunumda danışman firmalara ve proje sahiplerine yatırım sonunda ödemelerin yapılabilmesi için sunulması zorunlu belge ve bilgileri içeren Ödeme Talep Paketinin ayrıntıları katılımcılara aktarıldı.  Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi. (Bülten)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet