Eroğlu’nun durumu umut verdi

Elazığ Kültürünün mihenk taşlarından Elazığ Folklor ve Turizm Derneği (EFTUD) Başkanı Bünyamin Eroğlu, 2 mart tarihinde İstanbul’da geçirdiği kalp krizi nedeniyle Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım ünitesinde tedavi görmeye başlamıştı. Kardeşi Doç. Türker Eroğlu ise Bünyamin Eroğlu’nun son sağlık durumu hakkında umut verici açıklamalarda bulundu.

Eroğlu’nun durumu umut verdi Güncel

Haber: Songül DURSUN

Türkiye’nin önceki yıllarda kaybettiğimiz sanatçı Murat Göğebakan’ın en çok beğenilen şarkılarından biri olan ‘Vazgeçilmiyor ’ adlı şarkının bestecisi  olarak tanıdığı Elazığ’ın değerli sanatçılarından Bünyamin Eroğlu, geçirmiş olduğu kalp krizi nedeniyle Maltepe Üniversitesi Hastanesinde yoğun bakım ünitesinde tedavi görmeye devam ediyor. Bünyamin Eroğlu’nun sağlık durumu hakkında Kardeşi Türker Eroğlu gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

“DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Beynindeki pıhtıdan dolayı yoğun bakımda tedavi altında tutulan Eroğlu’nun tedavi sürecinin uzun sürmesi bekleniyordu. Ancak sağlık durumu hakkında bilgiler veren Sanatçının kardeşi Doç. Türker Eroğlu, durumunun iyiye gittiği yönünde açıklamalarda bulundu. Yoğun bakım sürecinin devam ettiği ifadelerinde bulunan Eroğlu, “Tanınmış nöroloji ve beyin uzmanları yapılması gerekenleri yapıyorlar. Yarı koma ve yoğun bakım hali devam ediyor. 3-4 gün önce kardeşim gözlerini açtı. Uzun süreli olmasa da kendi kendine nefes almaya başladı. Tepkileri güzel. Sağ ayağını hareket ettirdi. Bunlar büyük, önemli gelişmeler. Kendi kendine kısa süreli de olsa nefes aldıktan sonra tekrar makinelere bağlanma dönemine giriyor. Bugün ise tansiyonunda yükselme meydana geldi. Bu da durumu için beyninin faaliyette olduğunun göstergesi olması açısından iyi bir gelişme olarak görülüyor. Kalbi de normal çalışıyor. Kalbinde sıkıntı yok. Komanın 7. evresinde. Komanın 10. evresi uyanmış olduğu anlamına geliyor. Kendi kendine nefes alması başladığı takdirde MR çekilip beyin fonksiyonlarında hasar olup olmadığına bakılacak. Dönüşü olmayan bir durum söz konusu değil çok şükür. Durumu iyiye gidiyor.” şeklinde konuştu. Biz de gazete olarak Elazığ'ın kültür ve sanat hayatının müstesna ismi Sayın Bünyamin Eroğlu'na Allah' tan şifa, yakınlarına ve sevenlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. En yakın zamanda sağlığına kavuşmasını ve aramıza dönmesini bekliyoruz.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet