Erbakan Bulvarı’na görkemli açılış

Elazığ’ın kuzeyindeki şehir içi trafiği rahatlamak ve şehrin batısında yaşayan vatandaşların Elazığ Şehir Hastanesine daha hızlı ulaşmalarını sağlayacak olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nın açılışı görkemli bir açılışla gerçekleştirildi.

Erbakan Bulvarı’na görkemli açılış Güncel

Açılış törenine TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, devlet eski bakanlarından Sacit Günbey,  İlçe- belde belediye başkanları, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Açılışını yapacakları bulvarın anlamlı olduğunu ifade Başkan Yanılmaz, “Bulvarımızın adı Prof. Dr. Necmettin Erbakan bulvarıdır. Sayın Erbakan hepimizin hocasıdır. Yurt içi ve Yurt dışında vermiş olduğu mücadele ile Dünya’ya onur bir duruş sergilemiş bir insandır. Hocamızın ismi ebediyete kadar bu bulvarda yaşayacak ve gençlerimize örnek olacaktır. Açılışını yaptığımız bulvarın Elazığ’a ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

“GELECEK 50-100 YILI GÖZETEREK PROJE YAPIYORUZ”

Elazığ Belediyesi olarak şehri bir bütün olarak geleceğe hazırladıklarını dile getiren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Şehirlerin saygın ve ekonomik açıdan güçlü olması, alt yapının modernize edilmesi, çevresel kirliği gidermeye yönelik önlemler, trafik sorununa yönelik çalışmalar gibi birçok parametrelerle doğru orantılı olarak Elazığımızda çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımızda asla şehrin bugününü gözeterek çalışma yapmıyoruz. Gelecek 50-100 yılını gözeterek projelerimizi ona göre yapıyoruz. Bu şehir bizlere sizlerin emanetidir. Bu şehri en iyi şekilde korumak, kollamak, yatırımları yapmak bizim en asli görevimizdir. Yollar bir şehrin geleceğe olan çıkış noktasıdır. Bu çerçevede 2014 yılından bu güne kadar 562 bin metrekarelik yeni yol yaptık. 605 bin 50 metrekarelik alanda yollarımızın vasfını değiştirdik. Yolları genişletip büyüterek 3 şeritli yollar haline getirdik” diye konuştu. AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ise, “Yollar bir ulaştırma hizmetidir aynı zamanda bir buluşturma hizmetidir.  Bu bulvar iki önemli buluşma noktasını sağlayacak. Türk siyasetine hizmet etmiş değerli bir insanın adıyla buluşacak aynı zamanda adece Elazığ için değil Türkiye sağlığı için çok önemli olan şehir hastanesine buluşturma noktası olacak” diye kaydetti.

ERBAKAN’IN ELAZIĞ’A AYRI BİR SEVGİSİ VARDI

Merhum Necmettin Erbakan’ın Elazığ ve Elazığlılarla son derece kuvvetli bir bağa sahip olduğuna dikkat çeken Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan ise yaptığı açıklamada, “Merhum Erbakan’ın Elazığlılara ayrı bir sevgisi vardı. Elazığ’ın manevi özelliğini ve değerini çok iyi bilen bir kimseydi. Elazığ’ın imanın kalesi olarak her zaman tanımlamıştı. Elazığ’ımıza ‘Hünkar Mahfili’ tabirini layık gören yine Erbakan Hocamızın kendisi olmuştu ve başbakan olduğunda da ilk yurt içi gezisini Elazığ’ımıza yapmıştı. Erbakan Hocamızın Elazığ’ımıza ve Elazığlılara olan bu muhabbeti, sevgisi tek taraflı değil karşılıklıydı. Yıllar boyunca Elazığlılar onu bağrına bastılar. Milli Görüş hareketine, Erbakan hocamızın siyasi çalışmalarına Elazığlılar en büyük desteği verdiler. Bu açılışın Elazığ’a hayırlar getirmesini diliyorum. Sayın Mücahit Yanılmaz’a gösterdiği ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Mücahit Yanılmaz çocuk yaşlardan itibaren ailesi ile birlikte Erbakan Hocamızın her zaman yanındaydılar.Şimdi de vefa borcunu ortaya koymaktadır.Allah kendilerinden razı olsun.”dedi.

BULVAR DUALAR İLE AÇILDI

AK Parti Belediyeciliğin bugünü düzenleyen tanzim eden bir anlayışa sahip olmadığını vurgulayan TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve Elazığ Milletvekili Ömer Serdar da, “AK Parti belediyeciliği gelecek kuşaklarında haklarını, hukuklarını gözeterek faaliyet yapan bir belediyecilik anlayışıdır. Bu anlayıştır ki bu hareketin lideri olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında bir belediyecilik faaliyetiyle yereli tanzim edip oradan ulusalı tanzim oradan da küresel dünyada söz sahibi yapan bir hareket haline dönüşmüştür” diye belirtti. Konuşmaların ardından il Müftüsü Yusuf Sarıkaya’nın dua etmesiyle birlikte protokol üyeleri tarafından bulvarın açılışı gerçekleştirildi. Tören, protokol üyelerinin Elazığ Belediyesi’ne ait otobüs ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nda tur atmasıyla sona erdi. (Bülten)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet