Elazığ’da ilk kez gazetemize konuşan Bakan Sarıeroğlu; Yatırımlar ile istihdama büyük katkı sağlayacağız

AK Parti Elazığ Kadın Kolları 5. Olağan İl Kongresine katılmak üzere İlimize gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu gazetemize konuştu. Elazığ’ı daha güçlü ve kalkınmış bir şehir haline getirmek için çalıştıklarını belirten Sarıeroğlu, yapılacak yatırımlar ile de Elazığ’da istihdama büyük katkı sunacaklarını ifade etti. Bakan Sarıeroğlu, “Biz siyasette, ekonomide sosyal hayatta kadınlarımızın etkin ve verimli bir şekilde yer almasını istiyoruz. Bu yönde uygulamalar yapıyoruz.” diyerek de kadın çalışmaları konusundaki hassasiyetlerini dile getirdi.

Elazığ’da ilk kez gazetemize konuşan Bakan Sarıeroğlu;  Yatırımlar ile istihdama büyük katkı sağlayacağız Güncel

Haber: Songül DURSUN/ÖZEL

Her platformda Elazığ’ın kızı olmaktan, Elazığlı bakan olmaktan, Elazığ’da bulunmaktan büyük bir gurur ve onur duyduğunu dile getiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu İlimizde ilk kez gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Elazığ’ı daha güçlü ve kalkınmış bir şehir haline getirmek için çalıştıklarının altını çizen Bakan Sarıeroğlu, “Elazığ her geçen gün gelişiyor. Her geldiğimizde yenilikleriyle, yeni yatırımlarla gerçekten önemli bir atılım içerisinde. İlimizde birlik beraberlik ise en üst seviyede. Özellikle kendi partim adına konuşmam gerekirse vekiller arasında bunu görebiliyorum. Ayrıca onların Ankara’daki takipleri neticesinde gerçekten çok önemli süreçler yaşanıyor. Valimiz de hem vatandaşla olan diyalogu açısından hem de Ankara ile süreçleri takip etme açısından gerçekten etkili bu dönemde. Belediyemizin çalışmaları önemli… İnşallah bizler de bu sürece katkılar sağlayacağız.”dedi.

“İSTİHDAM KONUSUNDA ELAZIĞ’A DAHA BÜYÜK KATKILAR SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Elazığ’ın potansiyelini bölgede etkin bir şekilde kullanması adına katkılar sağlayacaklarını belirten Bakan Sarıeroğlu, Elazığ’a yapılacak yatırımlarla da istihdam konusunda daha büyük katkılar sağlayacaklarını söyledi. Bundan sonra İlimize daha sık geleceğini belirten Sarıeroğlu, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 80 milyon vatandaşımızı ilgilendiren konularla ilgili çok yoğun gündemi olan bir bakanlık. Tabi göreve geldiğimizden beri önemli süreçleri de Allah’a şükür geride bıraktık. Bundan sonra Elazığ’a daha sık geleceğiz.  Elazığ’ın ihtiyaçlarını taleplerini beklentilerini daha yakından takip ederek Elazığımızın bölgede etkin, hızlı gelişecek şekilde potansiyelini kullanmasına katkı sağlayacağız. 6. bölge olarak Elazığ yatırımlarla ilgili değerlendiriliyor. Bunun çok önemli bir avantaj olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu yeni gelecek yatırımlara yönelik gençlerimizi, kadınlarımızı bu yatırımlarla ilgili eğitim faaliyetlerinden daha çok faydalandırılıp, istihdam konusunda da bakanlığımız olarak İnşallah daha büyük katkılar sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“KADIN ÇALIŞMALARINI DESTEKLİYORUZ”

Elazığlı kadınların el emekleri ürünlerine çok değer verdiğinin altını çizen Bakan Sarıeroğlu bu ürünlerin dünya çapında tanınması adına desteklerde bulunduğunu ifade etti. Bakan Sarıeroğlu bu konuya ilişkin ise, “Bizim desteklediğimiz ‘Girişimci Kadın Çiftçiler’ adlı bir proje vardı.‘Dünya Kadın Çiftçiler Günü’ münasebetiyle Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreninde Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezindeki kursiyer arkadaşlarımızın sergilediği ürünleri Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi çok beğenmişti. Bir seccadeyi de çok beğenmişti. Sağ olsun El Sanatları Eğitim Merkezindeki kursiyer kadınlarımız özel olarak hazırladılar. Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezindeki kursiyerlerin el emeği ile yaptıkları bir hediyeyi Emine Erdoğan’a takdim ettik. Kendisi de çok memnun oldu. Bizim de İŞ-KUR tarafından ilçelerimizde yapılan meslek eğitim kurslarımız var ve bu kurslara kadınlarımızın çok yoğun ilgisi var. Ben de Ankara’da,  yurt dışı seyahatlerimde, Ankara’daki misafirlerime Elazığ’dan kendi İŞ-KUR daki kadın kursiyerlerimizin emeğiyle yapmış oldukları bakır fincan takımlarından hediye ediyorum. Bu vesile ile dünyanın her yerine dağılıyor ve tanınıyor. Burada kadınlarımızı da bu anlamda desteklemeye çalışıyoruz.”ifadelerine yer verdi.

“KADINLARDAN GÜÇ ALAN BİR PARTİYİZ”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu AK Parti olarak kadına verilen öneme değinerek AK Parti’nin kadınlarla yol alan, kadınlarla siyaset yapan, kadınlardan güç alan bir parti olduğunu söyledi.  Sarıeroğlu konuşmasının devamında, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yeni kutladık. Sayın Cumhurbaşkanımız çok önemli mesajlar verdi. Sayın Başbakanımız çok önemli mesajlar verdi. Biz AK Parti olarak ilk günden itibaren kadınları politikalarımızın odağına koyarak yol aldık. Kadınlarla yol alan, kadınlarla siyaset yapan, kadınlardan güç alan bir partiyiz. Kadınların aktif olduğu, her kademede görev aldığı gerçekten örnek olan çalışmalar yapan bir dava AK Parti. Bu anlamda yasal olarak çok önemli devrim niteliğinde düzenlemeler yaptık. Projelerimizle, uygulamalarımızla kadınların güçlendirilmesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kadın güçlü olursa Türkiye’nin güçlü olacağına inanıyoruz. İnşallah Elazığ’daki kadınlarımızın da daha güçlü olması aile yapısı açısından kadınlar güçlü olursa aile de daha güçlü olacağı için desteklemeye devam edeceğiz. Biz siyasette, ekonomide sosyal hayatta kadınlarımızın etkin ve verimli bir şekilde yer almasını istiyoruz. Bu yönde uygulamalar yapıyoruz. İş-Kur kurslarımızda iş piyasasına yönelik işbaşı eğitim programlarımızla toplum yararına çalışma programlarımızla özellikle kadınlarımıza öncelik veriyoruz. Çok da faydasını görüyoruz. Önümüzdeki günlerde de aynı hassasiyetle çalışmaya devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet