Erbakan’ı anma programına yoğun ilgi

54. Başbakan Necmettin Erbakan vefatının 7. seneyi devriyesi kapsamında Erbakan Vakfı Elazığ İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın da katıldığı anma programı yoğun ilgi gördü.

Erbakan’ı anma programına yoğun ilgi Güncel

Haber: Faik AKGÜN

Erbakan Vakfı Elazığ Şubesi tarafından “Konuştuğunu Yapan Erbakan” konulu bir anma programı düzenlendi. Anma programına Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.  Çayda Çıra Mahallesi’nde Elazığ Belediyesi tarafından yapılan ve babasının isminin verildiği bulvarın açılış törenine katılmak için Elazığ’a gelen Fatih Erbakan ilk olarak Afrin Şehidimiz Fatih Gürsu’nun babası Metin Gürsu’yu ziyaret etti. 

“DÜNYADA SES GETİREN BİR LİDERDEN BAHSEDİYORUZ”

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 7. yıldönümü dolayısıyla Erbakan Vakfı Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen anma programı Erbakan Vakfı Elazığ İl Temsilcisi Mehmet Tan’ın yaptığı selamla konuşması ile başladı. Tan konuşmasında, “Cennet mekan hocamız ilk tanışmamızda, ‘Yolumuz belli, istikametimiz belli ve bu yolda yürümek haktır’ demişti. Değerli Genel Başkanım, hünkar mahfili Elazığ’a hoş geldiniz. “ ifadelerine yer verdi. Erbakan Vakfı Elazığ İl Temsilcisi Mehmet Tan’ın ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız ’ı anmak ve anlamak gerçekten çok önemlidir. Erbakan hocamızı anmak kadar anlamak da çok önemlidir. Anlamadan anmak olmaz. Anlamadan yolundan gidilmez. Erbakan hocamızı anlamak için öncelikle çocukluk hayatına bakmamız lazım. Çünkü liderlerin liderliği çocukluklarından itibaren başlamaktadır. Onların duruşları lider duruşudur. Biz okul hayatıyla başlayan üniversite ile zirveye ulaşan bir liderden bahsediyoruz. Mezuniyetinin hemen ardından ortaya koyduğu motorla Türkiye’de motor alanında bir devrim yapan TOBB Başkanı olduğu dönemde bir sivil toplum kuruluşu milli ve manevi değerlerle nasıl yönetileceğini ortaya koyan bir liderden bahsediyoruz. Kurduğu Milli Nizam Partisi ile sadece Türkiye’den değil dünyada ses getiren bir liderden bahsediyoruz.” şeklinde konuştu.

FATİH ERBAKAN BABASINI ANLATTI

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan ise yaptığı açıklamada, Milli Görüşün peygamberlerin yolu olduğunu belirterek, “Haritası İslam olan bir şahsiyet olduğu için hayatı boyunca İslam Alemine rehberlik etti. Manevi bir radar gibi İslam Alemine ve milli görüşçülere yol gösterdi, rehberlik etti.  Hocamız zalimleri ve Siyonistleri titreten Erbakan’dı.  Onun saçındaki ak düşmüş her bir tele baktığınızda Keşmir’i, Kudüs’ü, Çeçenistan’ı ve Arakan’ı görebilirsiniz.  Onun yolu peygamberin yoluydu.  Yolu peygamber yolu olduğu için Filistinli bir çocuğun, Çeçenistanlı bir ihtiyarın ve Bosnalı bir kadının gönlünde yer edebilmişti.  Hocamız bizim davamız İbrahim Efendimizin davasıdır derdi. Milli görüş peygamberlerin yoludur.”ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet