“Sahipsiz Elazığ!”

Ekonomik sıkıntıları süren Tetiş Yapı Elazığspor’a her kesimin destek vermesini isteyen taraftar grubu başkanları; “Maddi konular yüzünden Süper Lig’i kaçırırsak bunun hesabını da sorarız.” ifadelerinde bulundu... Tetiş Yapı Elazığspor - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü mücadelesinde ise zaman zaman tribünleri dolduran taraftarlar çeşitli protestolarda bulundular. Bordo-beyazlı renklere gönül veren taraftarların; “Sahipsiz Elazığ!” tezahüratları, dikkatlerden kaçmadı.

“Sahipsiz Elazığ!” Spor

İbrahim KARAKULAK

Play-off hedefinde olan Tetiş Yapı Elazığspor, bütün kesimlerden destek beklemeye devam ediyor. Destek noktasında bordo-beyazlı taraftar grubu başkanları birleşme çağrısında bulunurken; “Başka Elazığspor yok!” dediler.

“MADDİ KONULAR YÜZÜNDEN SÜPER LİG’İ KAÇIRIRSAK BUNUN HESABINI DA SORARIZ”

Şehrin ileri gelenlerinin takıma sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Efsaneler Taraftar Grup Başkanı Serkan Çayır; “Şehrin ileri gelenleri Elazığsporumuza sahip çıksınlar. Destek olmuyorsunuz bari köstek olmayın. Son iki haftada aldığımız mağlubiyetlere rağmen, güzel giden bir futbol takımımız var. Play-off şansımız hala devam ediyor. Eğer maddi konular yüzünden bu Süper Lig’i kaçırırsak bunun hesabını da sorarız. Şimdi destek olma zamanı. En iyi reklam Elazığspor’dur. Elazığ’ın Elazıpspor’dan başka bir reklamı ya da büyük bir değeri yok. Vatandaşlar olarak da takımımıza destek verelim. Kimse takıma köstek olmasın. Elektrikler kesilmiş. Şehrin ileri gelenleri bir elektrik borcunu ödeyemiyor mu? Her defa bu elektrik bir sorun oluyor. Bunlar herkesin ayıbı. Bugün bir iş adamı 4 haftadır Samsunspor’a prim veriyor. Karabük valisi toplantı yapıyor. Karabük’e destek çıkıyor. Biz de böyle yapalım. Başka Elazığ ve başka Elazığspor yok. -6 puanlardan nerelere geldik. Gelin bu takıma hep birlikte destek çıkalım. Bütün siyasiler, milletvekilleri, şehrin dinamikleri, STK’lar, iş dünyası Elazığspor’a sahip çıksın.”dedi.

“AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI 4 TANE TARAFTAR GRUBU İÇİN BİR OTOBÜS TAHSİS ETSE NE OLACAK?”

Taraftarlar olarak temsilcimizin play-off’a kalacağına inandıklarını kaydeden Milliyetçi Elazığsporlular Taraftar Grubu Başkanı Muhammed Arslan; “Elazığ’da Elazığspor’un kalkınmasını değil küme düşmesini isteyen insanlar. 15 senedir bu şehre bir stat yapmayan insanlar var. 2 dönem bu şehre bir çivi çakmamışlar. Elazığspor ile mi ilgilenecekler? Bu şehrin tek markası Elazığspor. Gelip destek verin ama o da yok. Bu isimlerin maddi durumları da iyi… En azından primi boş verin bir deplasman giderini karşılasınlar. Ya da taraftara deplasmanlara gidebilmeleri için bir otobüs tahsis etsinler. AK Parti İl Başkanlığı 4 tane taraftar grubu için bir otobüs tahsis etse ne olacak? En fazla 10 Bin TL tutar. Bu da AK Parti için çok da önemli bir meblağ değil. Bunu vali, belediye başkanı, iş adamları, ilçe belediye başkanları bile yapıyor. Artık herkes Elazığspor’a sahip çıksın. Biz Milliyetçi Elazığsporlular Taraftar Grubu olarak inanıyoruz ki play-off’a kalacağız. Başka Elazığ ve Elazığspor yok. Herkesi Tetiş Yapı Elazığspor’a destek olmaya çağırıyoruz.”ifadesinde bulundu.

VALİ KALDIRIM DEVREYE GİRDİ, AKSA ELEKTRİKLERİ AÇTI

Öte yandan Gazişehir Gaziantep FK mücadelesinden önce Tetiş Yapı  Elazığspor Kulübü 2. Başkanı Karahan Çelik bir süredir AKSA tarafından hem tesislerin hem de stadyumun elektriklerinin kesik olduğunu ve Gazişehir mücadelesinin oynanamayacağını dile getirmişti. Bu müsabakanın oynanacağı gün yani Cumartesi günü Elazığ Valisi çetin Oktay Kaldırım devreye girdi ve stadyumun elektrikleri açıldı ve karşılaşma tamamlandı. Bu gelişmeyi Vali Kaldırım sosyal medya hesabından; “Değerli Elazığsporlular. Gerekli girişimleri yaptım. Stadın elektrik sorunu çözüldü. Maç planlanan saatinde oynanacaktır... En kıymetli markamız Elazığsporumuza başarılar dilerim...” ifadeleriyle duyurdu.

MİLLETVEKİLİ AÇIKKAPI; “AKSA... AYIP EDİYORSUNUZ”

Yaklaşık 3 hafta önce devreye girerek AKSA’nın elektrik kesintisini ertelemesini sağlayan  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı da yaşanan son gelişmelerin ardından AKSA’ya sitemde bulundu. Milletvekili Açıkkapı sosyal medya hesabından; “Aksa... Ayıp ediyorsunuz. Bu şehir sizi yıllardır el üstünde taşıyor.” şeklinde beyanatta bulundu.

TARAFTARDAN “SAHİPSİZLİK” VURGUSU

Tetiş Yapı Elazığspor-Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü mücadelesinde zaman zaman tribünleri dolduran taraftarlar çeşitli protestolarda bulundular. Bordo-beyazlı renklere gönül veren taraftarların; “Sahipsiz Elazığ!” tezahüratları, dikkatlerden kaçmadı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet