Şavaklılardan , Mehmetçiğe tulum peyniri!

Şavaklılar Derneği üç gün içerisinde topladıkları yaklaşık bir ton tulum peynirini Afrin’deki Mehmetçiğimize gönderdiler.  Şavaklılar Derneği Başkanı Naim Doğan, “Şavak aşireti gerekirse canını kanını verir. Bu kampanya ile Mehmetçiğimizin yanında olduğumuz bilinsin istedik” dedi.

Şavaklılardan , Mehmetçiğe tulum peyniri! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

Şavaklılar Derneği örnek bir kampanyayı hayata geçirerek üç gün içerisinde topladıkları bin tonluk peyniri  Afrin’deki Mehmetçiğimize göndermek için araçları peynirlerle doldurdular.  Şavaklılar Dernek Başkanı Naim Doğan, araçlar peynirlerle yüklenirken bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Şavaklılar Dernek Başkanı Naim Doğan, “Şavak aşiretimizin mensupları ile beraber sınırımızın ötesinde Zeytin Dalı Operasyonunu sürdüren Mehmetçiğimize destek olmak için aşiretimizin bir katkısı olsun diyerek sınır ötemize tulum peyniri gönderme kararı aldık. Biliyorsunuz Şavak aşireti genel olarak hayvancılık ve peynir işi ile meşgul olmaktadır. Dolayısı ile aşiretimizin ismi ile özdeşleşen Şavak Tulum Peynirini bu sabah namazından itibaren Hatay’a ilgili yerlere teslim edeceğiz” dedi.

“MEHMETÇİĞİMİZ YEDİ DÜVEL İLE MÜCADELE EDİYOR”

Sınır boyunda Mehmetçiğimizin büyük bir mücadele verdiğini aktaran Doğan, “Mehmetçiğimiz kahramanlık destanı yazıyor. Bu ülke hepimizindir Mehmetçiğimiz bütün vatan toprakları için bu ülke için canla başla büyük bir mücadele vermektedir. Mehmetçiğimiz yedi düvel ile mücadele veriyor.  Yani karşımızda sadece çapulcu bir örgüt yok.  Bunların arkasındaki büyük güçler ile mücadele ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın sık sık telaffuz ettiği gibi; Milli seferberlik ilan ediyoruz derken bu söz içi boş değildir. Cephede Mehmetçik varken bizlerde illerimizde, ilçelerimizde ve köylerimizde teyakkuz halinde olup bu mücadeleye destek olmalıyız” dedi.

“COĞRAFYAMIZDA ZULÜM HAD SAFHADADIR”

Bu operasyonun bir var olma mücadelesi olduğunu ifade eden Doğan, “Şu anda biz ya ülke olarak köle olcağız yüzyıllar boyunca yada özgür ve bağımsız bir ülke olacağız. İnşallah Mehmetçiğimizin vermiş olduğu mücadele kapsamında Ülkemiz bağımsız bir ülke olma yolunda emin adımlarla yürümeye devam edecektir. İçimizdeki ihanet çeteleri tek tek çökertildikçe ülkemizde, ordumuzda ve de savunma sanayimizde daha çok güçleniyor. Malumunuz coğrafyamızda zulüm had safhadadır. Her zaman Müslüman kanı akmaktadır. Sınırımızda da küçük bir İsrail devleti ya da küçük bir Amerika devleti kurulmak isteniyor.  Orada böylesi bir devlet kurulduğu zaman biz bunun sıkıntısını ülke olarak yaşamış olacağız” dedi.

“KARANLIK ZİRVEDEYSE AYDINLIK YAKINDIR”

“Avrupa devletleri huzur getireceğiz diye girdikleri her yere kan ve gözyaşı götürmüşlerdir” diyen Doğan, “Oluk oluk Müslüman kanı akmaktadır.  İnşallah ülkemiz yeni bir seferberlik ile Zeytin Dalı Operasyonuyla yeni bir dönemin başlangıcını gerçekleştireceğiz” diyerek şöyle bir dörtlük seslendirdi: “Zalimin zulmü var, güllesi ve kal’ası varsa

 Hak’ın da dönmez yüzü, bükülmez kolu vardır.

 Göz yumma güneşten ne kadar nuru kararsa da

mutlaka her gecenin edebi bir sabahı vardır.”

Şu an zifiri bir karanlık içerisindeyiz ama inanıyoruz ki karanlık zirvedeyse aydınlık yakındır. Şavak aşireti olarak önceliğimiz; vatan, millet, bayrak ve mukaddesattır. Bu uğurda aşiretimizin her bir mensubu yeri geldiğinde canını, kanını devlet uğruna, bayrak uğruna, bağımsızlık uğruna ve inanç uğruna seve seve vermeye hazırdır.  Üç günlük bir kampanya neticesinde yaklaşık bir ton peyniri Hatay’daki ilgili merkeze teslim edeceğiz” diyerek sözlerini dua ederek sonlandırdı. Doğan duasında; “Allah memleketimizi her türlü düşman şerrinden korusun. Allah Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun. Cenab-ı Hak milletimizle beraber olsun” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet