Okuma yazma seferberliğine ilgi yüksek

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile başlatılan Okuma Yazma seferberliği çerçevesinde çalışmalar sürüyor. Elazığ'da da 1 şubat 2018 tarihi itibarı ile çalışmalarına başlanan seferberliğe ilgi oldukça yüksek. Halk Eğitim merkezi Müdürü Kazım Atıcı Elazığ genelinde okuma yazma kurslarında 2920 kişinin eğitime başladığını söyledi.

Okuma yazma seferberliğine ilgi yüksek Güncel

Haber: Songül Dursun

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile başlayan ve Türkiye’de okuma yazma bilmeyen kalmasın parolası ile başlanan ve Okuma Yazma seferberliği olarak isimlendirilen projeye ilgi oldukça fazla Elazığ’daki tüm okul müdürlükleri, muhtarlıklar ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kayıtları alınmaya devam edilen Okuma Yazma Seferberliği çerçevesinde şu ana kadar 200 öğretmen aktif olarak görevlendirildi.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile tüm Türkiye genelinde başlatılan ve ilimizde de Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın yakın ilgi ve alakası ile şehrimizde de yoğun çalışmalar yapılmaktadır, 12 Şubat 2018 tarihi itibarı ile uygulamaya başlanan ve Elazığ genelinde 200 öğretmenin şu ana kadar etkin görev aldığı Okuma Yazma Seferberliği çerçevesinde 2920 kişi eğitim alıyor.” Kayıtların alınmaya devam edildiğini belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı , “Okuma yazma kurslarına ilginin çok yüksek olduğunu ve bu imkandan faydalanmak isteyen tüm vatandaşlarımızın ilimizdeki tüm okul müdürlüklerine, muhtarlıklara ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne müracaat edebileceklerini söyledi. Kayıtlar için hiçbir belge ve ücret alınmadığının altını çizen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Atıcı; vatandaşlarımız kimliklerini vermek sureti ile kayıtlarını yaptırarak okuma yazma seferberliği çerçevesinde devam eden kurslarımıza müracaat edebilirler, ayrıca vatandaşlarımız bu kurslara istedikleri yerde devam edebilirler.”dedi.

PALU’DAN OKUMA SEFERBERLİĞİNE DESTEK

Palu Halk Eğitim Merkezi‏ de ilçede Okuma Yazma Seferberliği başlatıldığını “Güzel Palumun güzel insanlarının hepsi okuyup yazabilsin diye 14 yaş ve üzeri okuma yazma bilmeyen tüm halkımızı kayıt için Halk Eğitimi Merkezimize ve ilköğretim okullarına bekliyoruz “diyerek başlatmıştı. Palu Halk Eğitim Merkezi, ‏sosyal medyadan kampanyayı "Okumanın Yaşı Yoktur "ve “İlçemizde 'Okur-yazarlık ' seferberliği tüm hızıyla devam ediyor ”şeklinde duyurdu. Kampanyaya katılanlardan 1.ve 2. kademe kurslarını başarıyla bitiren kursiyerler sadece okuma yazma öğrenmekle kalmayacak, 4 yıllık ilkokul diploması sahibi de olabilecekler. Ayrıca isteyen kursiyerler açık öğretim programlarına 5.sınıftan itibaren katılıp devam edecekler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet