Engellilerin de kendi kampları olacak!

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD)  Elazığ Şube Başkanı Metin Fırat, hafta sonu İlimizde olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan da Sivrice’de bir engelli kampı istedi. Bakan Sarıeroğlu bu kamp için engelli bireylere söz verdi.

Engellilerin de kendi kampları olacak! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

AK Parti Elazığ Kadın Kolları 5. Olağan İl Kongresine katılmak üzere İlimize gelen ve bir çok platformda ben Elazığ Bakanı sayılırım diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu katıldığı bu programda engelli bireylerin isteğini geri çevirmedi. TSD Elazığ Şube Başkanı Metin Fırat kongreye katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, ile görüşme imkanı bulduğunu belirtti.   Görüşme sırasında Fırat, “Engelli bireylerimizin evlerinde hapis hayatı yaşıyorlar. Bugüne kadar engelli bireylerimize yönelik hiç bir proje hayata geçmemiştir dedik. Bunun üzerine Sayın bakanımızdan Sivrice’de yapılması için engelli kampı sözünü aldık.  İnşallah engelli bireylerimiz ev hapsinden kurtulmuş olurlar” diyerek bu projenin takipçisi olacaklarını aktardı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Emrah Gökçe @TSD Elazığ şube Y.kurulu

11 Mart 2018 19:28

Öncelikle Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanımız Julide Sarıeroğlu Şehrimize gelerek şeref verdi. Bakanımızla selamlaşıp fotoğraf çekme şansımız oldu Güler yüzlü bi okadarda cana yakın olan Bakanımız projemizi sunduk, Sağolsun sivrice ilçe belediye Başkanımız Ebubekir Irmak yanımızdaydı inşallah Projemiz kısa zamanda gercekleşecek

Haber Scripti: Medya İnternet