Erdem: Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Cemil Erdem ve Sivriceliler Derneği Başkanı Hadi Önal,  Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem ve yönetimini ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular. Ziyarette değerlendirmede bulunan FHGC Başkanı Semih Erdem, cemiyet olarak belirledikleri hedeflere doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Erdem: Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz Güncel

Haber: Faik AKGÜN

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC)  Başkanı Semih Erdem ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.  24 Ocak’ta gerçekleştirilen genel kurul sonrasında başkanlığa seçilen Semih Erdem’in son ziyaretçileri Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Cemil Erdem ve Sivriceliler Derneği Başkanı Hadi Önal oldu. Önal ve Erdem’i FHGC Başkanı Semih Erdem ve FHGC Yönetim Kurulu üyeleri ağırladı.

“BÖLGEMİZDEKİ EN BÜYÜK ÜÇ CEMİYETTEN BİRİYİZ”

Ziyaret sırasında değerlendirmelerde bulunan FHGC Başkanı Semih Erdem, “Sivriceliler Derneği Başkanı Hadi Önal Bey’e ve Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Cemil Erdem Bey’e cemiyetimizi ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Esnaf ve Sanatkârlar Birliği, ETSO ve Ticaret Borsası ilimiz ekonomisinin saç ayağını oluşturmaktadırlar. İlimizdeki bütün esnaflar bu üç kurum tarafından temsil edilmektedir. Cemiyetimizde otuz yıldan fazla geçmişe sahip bir sivil toplum kuruluşu olarak Elazığ’da ki gazetecilerin temsilcisi konumundadır. Bu noktada cemiyet olarak belirlediğimiz hedeflerimiz var. Bu hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Cemiyet yönetimimizde İlimizde yayın yapan bütün basın kuruluşlarından bir temsilci bulunmaktadır. Cemiyet olarak halk ile yöneticiler arasında iletişimi sağlama görevimizi daha iyi yapacağız.   Bölgemizdeki en büyük üç cemiyetten biriyiz.  Toplam 88 üyemiz bulunuyor. Bu üyelerimizden 36’sı sarı basın kartı sahibidir.  Sarı basın kartı sahibi üye sayısı açısından Türkiye’de çok önemli bir noktada olduğumuzu belirtmek istiyorum. Genel kurulunuzu yaparak yeniden göreve seçilmenizden dolayıyeni dönemizin hayırlı olmasını diliyorum. Hadi Bey’in yaptığı çalışmaları da yakından takip ettiğimi ve yaptıkları çalışmalarla Sivrice’nin hak ettiği konuma ulaşacağını belirtmek istiyorum.” dedi.

“BASIN GÖZÜMÜZ, ELİMİZ VE KULAĞIMIZDIR”

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Cemil Erdem ise yaptığı değerlendirmede, “ Yapılan genel kurul sonrasında FHGC Başkanlığı’na seçilen Semih Erdem Bey’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istedik. Basın ülkemizin ve ilimizin olmazsa olmazıdır. Basın gözümüz, elimiz ve kulağımızdır. Ne duyuyorsak basın sayesinde duyuyoruz. Bu noktada Elazığ Basını’nın tamamına canı gönülden teşekkür ediyorum.  Semih Bey bu işe yıllarını vermiş ve mesleğinin duayeni olan bir isimdir. Biz sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı sizler aracılığıyla kamuoyu ile paylaşıyoruz. 2018 yılı esnaflar için bir seçim yılı olacaktır. Esnaf ve sanatkârlar olarak her zaman devletimizin, milletimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu noktada Afrin’de kahramanca mücadele veren ordumuza başarılar diliyorum. Cemiyet başkanımıza ziyaretimizi kabul ettiği için çok teşekkür ediyorum ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum. “ ifadelerini kullandı. Sivriceliler Dernek Başkanı Hadi Önal ise, “iki güzel insan Semih Bey ve Cemil Bey Elazığ için ciddi bir gayret ortaya koyarak çalışıyorlar. Ben bu iki güzel insana yaptıkları çalışmalarda başarılar ve uzun bir sağlıklı ömür diyorum” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet