Arslan, Hal esnafının sorunlarını dinledi

ETSO Başkan Adayı Asilhan Arslan, 1 nisanda gerçekleştirilecek olan Oda seçimleri kapsamında Sebze Meyve Hali esnafını ziyaret etti. Esnaf ile sohbet eden Arslan’a Hal esnafı yoğun ilgi gösterdi.

Arslan, Hal esnafının sorunlarını dinledi Güncel

Haber: Faik AKGÜN

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkan Adayı Asilhan Arslan, 1 nisanda gerçekleştirilecek Oda seçimleri kapsamındaki çalışmalarına devam ediyor. Gittiği her yerde büyük bir heyecanla karşılanan Asilhan Arslan’ın son durağı Elazığ Sebze Meyve Hali oldu.  Hal’de esnaflarla bir araya gelen Arslan’a ilgi de yoğun oldu. Arslan’a ziyaretleri sırasında  Elazığ Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Resul Kırılmaz da eşlik etti. 

“BÜTÜN YAPISAL  REFORMLARI HAREKETE GEÇİRECEĞİZ “

Hal ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ETSO Başkan Adayı Asilhan Arslan, “1 nisanda gerçekleştireceğimiz seçimler kapsamında yaptığımız çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Bu kapsamada bugün de ekip arkadaşlarımız ile birlikte İlimiz ekonomisine çok ciddi katkı sunan, İlimiz ekonomisinin çok ciddi bir değeri olan, İlimizin tarım ürünlerinin dışa açılmasını sağlayan en önemli merkez olan Elazığ Sebze ve Meyve Hali esnafı ile bir araya geldik. Dernek Başkanımız Sayın Resul Kırılmaz Bey ile sektörlerinde yaşanan sorunları birkaç defa istişare ettik. Bu noktadaki istişarelerimize devam ediyoruz.  Ne yapılması gerektiği noktasında fikir alış verişinde bulunuyoruz. Göreve geldikten sonra bu fikirlerimizi hayata geçireceğiz. Hemşerilerimizin ticaretten elde ettikleri gelirleri arttırma adına bütün yapısal reformları harekete geçireceğiz. Bu noktada halin bugünkü konumuna ulaşması için ciddi emekler sarf eden Dernek Başkanımız Resul Kırılmaz Bey’e çok teşekkür ediyorum.”dedi. Arslan’ın ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığ Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Resul Kırılmaz ise, “Halimizi 1 Nisan’da gerçekleşecek ETSO seçimleri kapsamında ziyaret eden Asilhan Bey ile halimiz ile ilgili fikir alış verişinde bulunduk. Asilhan Bey göreve geldikten sonra bu fikir alış verişlerimizi sürdüreceğiz.  Kendilerine yollarının açık olması temennisinde bulunuyorum. Başarılar diliyorum”  ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet