Elazığ, Skylife ile uçacak!

Türk Hava Yolları’nın uçak içi dergisi olan Skylife dergisinin nisan ayı sayısında Elazığ yer alacak. Elazığ’ın tarihi ve kültürel noktalarını tanıtacak olan dergi, İlimizin kültürel değerlerine ve yemeklerine de yer verecek.

Elazığ, Skylife ile uçacak! Güncel

Haber: Songül DURSUN

THY’nin aylık dergisi Skylife, her ay Türkiye’nin ayrı bir köşesini ve uçtuğu yurt dışı noktalarından birini sayfalarına taşıyor. Türk Osmanlı kültürünü, Türkiye’nin doğa güzelliklerini, gezilecek görülecek yerleri, tarihi mirasını, güncel aktiviteleri her sayısında genel fotoğraflar ile aktaran ve yıllardır yayın kalitesini koruyan Skylife’ın, nisan sayısında Elazığ tanıtılacak. Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın daveti üzerine ilimize gelecek olan Skylife dergisi ekibi, ilimizin tarihi ve turistik özeliklerini işleyecek.

6 MİLYON YOLCUYA ULAŞIYOR

THY yolcularının seyahat boyunca ilgiyle okudukları dergi, 400 bin baskısıyla 6 milyon yolcuya ulaşıyor. Skylife dergisi turizm sektöründe önemli bir yere sahip olup referans bir dergi özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Türk Hava Yolları’nın uçak içi dergisi olan Skylife 1983’den günümüze Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarına uçan kişilerin yolculuklarını değerli kılan bir yayın… Son dönemlerde uygulamaya geçen, hem okuyan hem gezenlerin kütüphanesi haline gelene Sky Library ise 1983'ten günümüze tüm Skylife sayılarına erişimini sağlıyor. Ayrıca Sky Library Web, ios, Android ve Kindle ile daha fazla platform desteği ile tüm Türk Hava Yoları yayınları ve dergilerine, yönetim kitaplığı ve çocuk kütüphanesine erişimini çok daha keyifli hale getiriyor.

KÜLTÜREL VE GASTRONOMİ DEĞERLERİMİZ DE TANITILACAK

Her sayıdafarklı bir ile yer verilen derginin nisan sayısında Elazığ tarih, turizm ve gastronomisiyle ele alınacak. Şehir merkezi, Harput, Hazar Gölü, Hazarbaba Kayak Merkezi, Keban, Palu ve diğerilçelerimiz gerek tarihi gerekse de turistik değerleriyle Skylife dergisinde tanıtılacak. Derginin Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanması yabancı turiste de hitap etmesi açısından önem arz ediyor. Şüphesiz Harput'un UNESCO adaylık sürecinde İlimizin böyle bir çalışmada ayrıntılı bir şekilde ele alınması önemli bir avantaj sağlayacağı düşünülüyor. Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın UNESCO sureciyle ilgili açıklamalara da yer verilecek olan THY Skylife dergisinde, Elâzığ in tarihi ve turistik beldelerinin yani sıra Çayda Çıra, Kürsübaşı gibi kültürel değerler ile Harput köfte, güveç, peynirli ekmek, orcik ve Ağın Leblebisi gibi gastronomi unsurlara da yer verilecek. Böylece İlimizin Paris UNESCO Konferansı ile başlayan tanıtım atağına yeni bir halka daha eklenmiş olacak. 4 gün boyunca İlimizde çekimler ve röportajlar için kalacak olan Skylife dergisi ekibine Ankara da faaliyet gösteren Elâzığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Vedat Kent eşlik edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet