İç görseller ilk kez paylaşıldı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı yapımı düşünülen yeni stadyumla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile görüştü. Görüşmenin ardından yeni stadyumla ilgili detaylara Fırat Gazetesi ulaştı.

İç görseller ilk kez paylaşıldı Spor

İbrahim KARAKULAK

 

Yıllardır Elazığlıların merakla beklediği yeni stadyum konusunda yeni gelişmeler yaşandı. Milletvekili Ejder Açıkkapı’nın Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile görüşmesinin ardından yeni stadyumun içinin görselleri de ilk kez kamuoyu ile paylaşıldı. Öte yandan yeni stadyumun detayları da belli olurken, projesi de Nisan ayının başında EKAP’a (Elektronik Kamu Alımları Platformu) girilmesinin ardından tamamlanacak.

BORDO-BEYAZLI KULÜBÜN İNİSİYATİFİNDE OLACAK

Bakanlık yetkilileri Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş ve mevcut yönetim kurulu üyeleri ile istişarelerde bulunacak. Bu istişarelerde yapım modelleri ile ilgili gelişmelerin de yaşanacağı bildirilirken, yapım modeli bordo-beyazlı kulübün inisiyatifinde olacak.

13 DERECELİK AÇIYLA SAHA DÜZELTİLECEK

Yeni stadyumun öncelikle maraton ile kale arkası tribünleri yıkılacak ve yapımı gerçekleştirilecek. Daha sonra 13 derecelik açıyla sahanın düzeltilmesi hedefleniyor. Bu işlemin de ardından diğer iki tribün yapımı gerçekleşecek.

DÜKKAN KİRALARIYLA ELAZIĞSPOR’A KAYNAK OLUŞTURULACAK

Yeni stadyum aynı zamanda hem sosyal hem de spor kompleksi olacak. Bu alanda 2 bin 700 kişilik spor salonu yapımı düşünülürken salonda ayrıca salon sporları branşları için  8 tane antrenman salonu yapılacak. Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yeni binası da burada olacak. Yeni stadyumun altındaki alan ticari alan olarak kullanılacak.  Burada yaklaşık 35 dükkanın oluşturulması ve kiralanması amaçlanıyor. Bu dükkanlardan elde edilecek olan gelirler de Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü’ne kaynak oluşturacak.

23 LOCA BULUNACAK

Edinilen bilgilere göre yeni stadyumun yıkım ve yapım aşamasından ötürü henüz kapasitesi netleşmedi. Yaklaşık 20 bin koltuk kapasiteli olması hedeflenen stadyumda ayrıca protokol kısmında 23 de loca bulunacak.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet