Protokol kadının değerini vurguladı!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli mesajlar yayımlayan İlimiz protokolü, kadının değerine vurgu yaptı.

Protokol kadının değerini vurguladı! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile sosyal medyayı her zamankinden aktif kullanan siyasilerimiz, bürokratlarımız ve kurum yöneticilerimiz birbirinden farklı mesajlar vererek, bütün kadınların bu özel günlerini kutladılar.

VEKİLLERİMİZİN BİR KAÇI GÜNÜMÜZÜ UNUTMADI

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe ilişkin bir kutlama mesajı paylaşan Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Av. Ömer Serdar, “Hayatımıza değer katan, özveri ve fedakârlığın timsali tüm Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.  AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, “Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun!” diyerek Kadınların Allah’ın emaneti olduğunu hatırlattı.

GÜRGÖZE: KADIN ELİNİN DEĞDİĞİ HER ŞEYİ GÜZELLEŞTİRİYOR

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, sosyal medya hesapları üzerinden 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü “Elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, hiç sıkılmadan öğreten, yetiştiren, her zaman sevgiyle kucaklayan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” sözleri ile kutlayarak, ardından AK Parti Elazığ İl Kadın Kolları Başkanı Gülersem Çopur ve Yönetimini ziyaret edip onlara karanfil hediye etti.

DEMİR: KADINLARIMIZ HER ZAMAN BAŞ TACI EDİLMELİDİR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  İl Başkanı Oğuzhan Demir’de; “Kadınlarımız milli ve manevi değerlerin, kültürün ve geleneklerin en önemli taşıyıcılarıdır. Yaşamın her alanında bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri fedakârlık ve hoşgörüyle bütün güzelliklere layık olan kadınlarımız her zaman baş tacı edilmelidir. 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlarken; anne, eş, kardeş, evlat olan kadınlarımıza sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek dilerim” dedi.

DEMİRDAĞ, KADINA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ da , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Rektör Demirdağ mesajında; “Her yıl 8 Mart'ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü; insanlık olarak daha iyi bir dünya inşası yolunda kadın haklarına saygı duymayı ve dünya nüfusunun yarısını oluşturan, ailenin, toplumun ve milletin temel taşı konumundaki kadınlara daha yüksek değer verilmesini hatırlatan önemli bir gündür. Kadınlar, yaşamımızın doğumdan ölüme kadar her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, anne olmanın getirdiği büyük kutsallığa sahip olan, sorumluluk sahibi, ailesine yön veren ve gelecek nesilleri yetiştirendir.  Bugün, eğitim, sağlık, hukuk, sanat ve bilim gibi sayısız alandaki çalışmalarıyla dünya çapında başarılara imza atan kadınlarımızın sayısının artması övünç kaynağımızdır. Bunun yanında ülkemizde son zamanlarda kadına yönelik şiddet olaylarının artması toplumumuzun kanayan yarası haline gelmiştir. Bu konuda herkesin kadına şiddete karşı birlikte mücadele vermesi ve bu utanç verici olayların ülkemizde ve dünya da yaşanmaması en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Üniversitemizde görev yapan bayan akademik ve idari personel ile ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

GÖKÇE: YA SÖZÜMÜZDE YA DA ÖZÜMÜZDE SORUN VAR!

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Alpay Gökçe ise sosyal medya hesabı üzerinden iki farklı mesaj yayımladı. İlk mesajında Gökçe toplumsal yaramız olan kadına şiddet konusuna dikkat çekerek, “Kadınlar gününe bu kadar ilginin, hassasiyetin, inceliğin had safhada oluşu ama kadına şiddet, kadın cinayetleri noktasında dünya istatistiklerinde en üst sırada yer alınması da bir başka ilginçlik. Ya sözümüzde bir sorun var ya da özümüzde” diyerek ince bir mesaj verdi.

GÖKÇE: KADINLARIN GERÇEKTEN KIYMETİ BİLİNSİN!

Gökçe’nin birkaç saat sonra paylaştığı diğer bir mesaj ise şöyleydi:  “Kadınların şiddete maruz kalmadığı, tacizle, tecavüzle, cinayetle anılmadığı, sadece bir obje olarak görülmediği, hak ettiği değeri tam manasıyla gördüğü günleri görebilmek dilek ve temennisiyle başta sayfamda ki tüm hanımefendilerin akabinde tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Umarım kadının hak ettiği değer sadece süslü sözler sarf edilerek geçilmez ve gerçekten kadir kıymetleri bilinir. Her kadın bir annedir, anne adayıdır. Anneler yeryüzünün en kıymetli varlıklarıdır.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet