Yanılmaz çifti kadın gazetecileri ağırladı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Eşi Nebahat Yanılmaz geleneği bozmayarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kadın basın çalışanları ile yine bir araya gelerek, bütün kadınların bu özel günlerini kutladılar.

Yanılmaz çifti kadın gazetecileri ağırladı Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Eşi Nebahat Yanılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ilimizde görev yapan kadın basın mensuplarıyla, kahvaltıda bir araya geldi. Kültür Park’ta gerçekleşen programa ilgi bir hayli yüksekti.

 “KADINLARIMIZ TOPLUMA ÖNCÜLÜK EDİYOR”

Türk kadının tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelesinde hep ön saflarda yer aldığını belirten Başkan Yanılmaz varlık nedenimizin ve geleceğimizin kadınların elinde olduğunu söyledi.

Kadınların sergiledikleri cesur tavır ve dik duruş ile daima topluma öncülük ettiğini belirten Başkan Yanılmaz, “Sizlerin geleceğe olan inanç ve azmi bizleri daima umutlandırmıştır. Böyle anlamlı günler kadınların huzura ve hak ettiği değere kavuşturulması için hepimize önemli fırsatlar sunuyor. Sizler emeklerinizle, fedakârlıklarınızla, sevgi ve hoşgörünüzle hayata karşı daima güçlü bir duruş sergiliyorsunuz. Bunun en yakın örneğini 15 Temmuz’da Şerife bacımızla, Safiye Bayat kardeşimizle yaşadık. Bizim kadınlarımız tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelesinde daima ve ön saflarda yer almıştır. Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zamanda devletin kurtuluşunda çok önemli roller üstlenmişlerdir. Tıpkı Osmanlı Devleti'nin kuruluşu gibi, Ertuğrul Gazi'nin annesi gibi, cephane taşıyan Nene Hatun’lar gibi…” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARIN YARINLARA GÜVENLE İLERLEMESİNİ SAĞLIYORSUNUZ”

Kadın olmanın anlamı ve manası üzerinde düşünmek için sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün gelmesini beklemenin şart olmadığını belirten Başkan Yanılmaz, “Geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızı sevgi ve muhabbet ile sizler büyütüyorsunuz. Milli ve manevi değerlere bağlı nesiller yetiştirmek sizlerin ellerinizde. Topluma kazandırdığınız çocuklarımıza merhamet ve şefkat aşılayarak yarınlara daha güvenle ilerlememizi sağlıyorsunuz” dedi.

“BELEDİYENİN PARASI DA EMİN ELLERDE”

Şehrin kalkınması adına birçok çalışmaya imza attıklarını kaydeden Başkan Yanılmaz özellikle kadınlara yönelik etkinliklerin artırıldığını belirtti. “ Kadınların yönetimde daha çok söz sahibi olması için gerekli bütün desteği veriyoruz. Eğitimden spora, sosyal yaşamdan kültürel etkinliklere birçok imkânı kadınların hizmetine sunuyoruz. Kadınlar yapılan çalışmalara daha estetik bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Bu açıdan gerçekleştirecekleri birçok projede kadınların fikir ve önerilerini alıyoruz” dedi. Belediyede kadın çalışanlarının olduğunu da ifade eden Yanılmaz, Mali İşler Müdürünün kadın olduğunu ve paranın emin ellerde olduğunu belirterek, belediye bünyesinde çalışan kadın sayısının artmasını istediğini de aktardı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet