Biletler Başkan Erol’dan

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Genel Sekreteri, DoubleTree by Hilton Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erol, Elazığspor-Gazişehir Gaziantep FK mücadelesini izlemek isteyen taraftarların biletlerini karşılayabileceğini açıkladı. Bu maçta takımın taraftar desteğine ihtiyacı olduğunun altını çizen Erol, birlik ve beraberlik vurgusu da yaptı.

Biletler Başkan Erol’dan Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel

 

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Genel Sekreteri, DoubleTree by Hilton Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erol Fırat Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Göreve geldiği haftalarda eleştirilen Teknik Direktör Hüseyin Kalpar’a o dönem güvenilmesi gerektiğini kaydeden Erol, şu anda haklı olduğunu gördüğünü dile getirdi.   Başkan Erol; “Hüseyin hocanın ne kadar tecrübeli biri olduğunu söylemiştik. Tabi ki bir uyum sorunu vardı. Kendi takımını kurmaması da negatif rollerdi. Bu sorunları aştığında hocanın kendini göstereceğinden emindik. Sıkıntılı süreç olacağını da biliyorduk. Oyuncuların sakatlıkları üst üste geldi. Giden teknik direktörün belli sıkıntılar bırakarak gitmesi gibi sorunlar takıma negatif yansıdı. Hüseyin hocanın ilk günden bu zamana kadar yanında olduk. Çünkü tartışılmayacak bir kalitesi vardı. Bu ligi en iyi bilen hocalardan biri. Kariyerini en detaylı şekilde incelemiştik. Çöpe atılacak paramız yoktu. Bir hocanın buraya gelip gitmesi milyonlara mal oluyor. Biz buraya geldiğimiz günden beri bir kambur daha eklememeye özen gösterip bu doğrultuda çalıştık. Bazı hatalarımız olsa da biz şu an elimizden geldiği kadar az maliyetle transferler yaptık. Nokta transferlerimizin hepsinden veri alabiliyoruz. İlk dönem öyle değildi. Aldığımız futbolcuların sıkıntılı olduğunu gördük. Bu da aceleden kaynaklandı. Bir çok futbolcuyu lig bitmeden elimizden çıkartmak zorunda kaldık. Bazen yaptığınız transferlerden %100 verim alamayabiliyorsunuz. Büyük kulüpler bile gerçekleştirdikleri transferlerden tam anlamıyla verim alamayabiliyor. Bunlar futbolun içinde olağan şeyler.”dedi.

“HER KESİMİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Göreve geldikleri günden itibaren borçlardan kafalarını kaldıramadıklarını kaydeden Mehmet Ali Erol, Elazığspor’un her kesimden desteğe ihtiyacı olduğunu vurguladı. Erol; “Biz burada şunu oluşturmak istedik; Elazığspor’u hep en iyi yere getirmek. Eski yönetimlerin hatalarını tekrarlamak istemedik. Bu hatalara düşmeyerek kulübü ayakta tutmak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren borçlardan kafamızı kaldıramadık.  Bütçemiz kısıtlı bir bütçeydi. Büyük meblağlı borçlar… Bir gün elektrik borcu, diğer gün futbolcuların taksiti… Bir türlü bu yönetim rahat bir nefes alamadı. Sadece yönetime bağlı bir durum yok. Bu şehrin dinamiklerinin devreye girmesi lazım... Birlik ve beraberliği oluşturmamız gerekiyor. Şu an güzel bir takım oluştu. Bu takımın her kesimin desteğine ihtiyacı var. Elazığspor kimsenin malı değil. Elazığspor Elazığ’ın marka değeridir. Çünkü bütün dünyada takip edilen bir spor kulübü. Bunu yaşatmak, 50 yıllık bir çınarı ayakta tutmak tabi ki çok zordur. Buradaki sıkıntıları hep beraber gidermemiz gerekiyor. Her kesimin desteğine ihtiyacımız var. Gerek STK’lara, gerekse de siyasilere. Biz birlik ve beraberliği istiyoruz. Ben Elazığspor yönetiminde olsam da olmasam da her zaman kulübümüzün yanında olmuşumdur. Her maçına giderim. O gün Elazığspor’un maçı varsa bütün programlarımı iptal edip o maçı kaçırmam. Bu küçüklükten gelen bir alışkanlık. Biz Elazığlıyız ve Elazığ’ı gururla temsil eden bir takımı desteklememiz lazım. Bütün STK’lar, bütün siyasi partiler, iş adamları hep birlikte el ele verip Elazığspor’u daha iyi nereye getirebiliriz konusunu hep birlikte istişare edelim.”şeklinde konuştu.

“TARAFTARSIZ BİR TAKIM ASLA DÜŞÜNÜLEMEZ”

Taraftarsız bir takımın asla düşünülemeyeceğini söyleyen Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Genel Sekreteri Erol, Cumartesi günkü maça gitmek isteyen taraftarların biletlerini de karşılayabileceğini belirterek; “Kulübe gelip futbolcularımızla kim olursa olsun sohbet etsinler. Ailece bile gelsinler. Biz taraftarımızla varız. Taraftar varsa takım da vardır. Taraftarsız bir takım asla düşünülemez. Çok güzel bir hava yakalandı ve tek eksiğimiz birlikte beraberlik. Taraftarımız da Cumartesi günkü Gazişehir Gaziantep FK mücadelesinde takımı yalnız bırakmasınlar. İsterlerse ben de kendilerine yardımcı olabilirim. Kendileri isterse biletlerini de ben temin edebilirim. Bu konuda sizlere ya da bizlere ulaşabilirler.”dedi.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet